Sevgi Çağal’ın An Apple A Day Sergisi 15 Aralık artgalerim Bebek'te

Sevgi Çağal’ın An Apple A Day Sergisi 15 Aralık artgalerim Bebek'te Sevgi Çağal’ın An Apple A Day Sergisi 15 Aralık artgalerim Bebek'te

Sevgi Çağal’ın “An Apple A Day'' adlı sergisi 15 Aralık 2015 – 10 Ocak 2016 tarihleri arasında artgalerimBEBEK’te…

New York üniversitesi (N.Y.U)Fransız Dili ve Edebiyatı ve Sanat tarihi fakültesi mezuniyetinden sonra sanat eğitimine devam etmek için Paris’e giden Sevgi çağal 1985 yılından bu yana çalışmalarını Türkiye’de sürdürmektedir. üretimlerinde mediumlarıyla hemhal olan sanatçının “An Apple A Day” ismini taşıyan sergisi sanatseverlerle buluşuyor. özellikle heykel çalışmalarında sanatçının malzemeye yaklaşımı, bronzun soğuk, ağır halini yok sayıyor. Yapısı itibariyle izleyende resmi, anıtsal etki yaratan ve izleyiciyle arasına mesafe koyan bronzun adeta karakterini değiştirerek ondan yumuşak, devingen ve ritmini bozmayan formlar çıkarıyor. Bu dönüştürme becerisini de malzemeyle yeteri kadar zaman geçirmeye bağlıyor. Malzemenin dokunuldukça, onunla zaman geçirdikçe madde özelliğinin kendisine geçtiğini belirten sanatçı kendi karakterini de zamanla malzemeye aktardığını belirtiyor. 

 

Sanatçının içinde olduğumuz yaşam döngüsünü dolaysız ve sade bir üslupla ifade ettiği son dönem heykel ve resim disiplini içindeki üretimlerini 15 Aralık 2015 – 10 Ocak 2016 tarihleri arasında artgalerimBEBEK’de izleyebilirsiniz.

 

 

Ziyaret günleri ve saatleri:

Pazartesi - Cumartesi 

10:00 - 18:00