Contemporary Istanbul Ve Sothebys’den Contemporary Tehran Onuruna Davet

Contemporary Istanbul Ve Sothebys’den Contemporary Tehran Onuruna Davet Contemporary Istanbul Ve Sothebys’den Contemporary Tehran Onuruna Davet

Contemporary Istanbul ve dünyaca ünlü müzayede evi Sothebys tarafından fuarın bu yılki focus bölümü “Contemporary Tehran” onuruna Shangri-La Bosphorus Istanbul Hotel’de özel bir davet gerçekleştirildi. Çağdaş İran sanatının en başarılı sanatçı ve eserlerinin yer aldığı “Contemporary Tehran” için gerçekleştirilen davete iş, sanat ve sosyal yaşam dünyasının önde gelen isimleri katıldı. İranlı sanatçıların da hazır bulunduğu davette konuklar fuarın en dikkat çeken bölümlerinden biri olan “Contemporary Tehran” hakkında detaylı bilgi sahibi oldular.

10 yıldır çağdaş sanatın en iyi örneklerini İstanbul’da bir araya getiren Contemporary Istanbul, 24 ülkeden toplam 102 galeri ve 700’den fazla sanatçıyı 12- 15 Kasım tarihleri arasında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ile İstanbul Kongre Merkezi’nde buluşturdu. Bu yıl fuarın en dikkat çeken bölümlerinden “Contemporary Tehran” (Tahran’dan çağdaş Sanat) onuruna Contemporary Istanbul ve dünyaca ünlü müzayede evi Sothebys tarafından özel bir davet düzenlendi. Shangri-La Bosphorus, Istanbul Hotel’de gerçekleştirilen davete iş, sanat ve sosyal yaşam dünyasının önemli temsilcileri katıldı. çağdaş İran sanatının en iyi örneklerinin sergilendiği ve Contemporary Istanbul kapsamında Türkiye’ye gelen Contemporary Tehran onuruna gerçekleştirilen davetin ev sahibi Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli kısa bir konuşma yaptı. Güreli “çağdaş İran sanatından eşsiz örnekler Contemporary Istanbul kapsamında Contemporary Tehran bölümünde Aaran Art Gallery, Assar Art Gallery, Dastan’s Basement, Shirin Art Gallery ve Lajevardi Foundation aracılığıyla ziyaretçilerle buluşuyor” dedi. Keyifli geçen davet boyunca konuklar çağdaş İran sanatının en güzel örneklerini yakından inceleme fırsatı buldular.