Contemporary İstanbul Ve Akbank Çağdaş Sanatın 10. Yılını Gala Yemeği İle Kutladı

Contemporary İstanbul Ve Akbank Çağdaş Sanatın 10. Yılını Gala Yemeği İle Kutladı Contemporary İstanbul Ve Akbank Çağdaş Sanatın 10. Yılını Gala Yemeği İle Kutladı

Bu yıl 10. yaşını kutlayan Contemporary Istanbul; dünyanın en seçkin koleksiyonerlerini, galeri temsilcilerini, müze gruplarını, iş ve sanat dünyasının önde gelen isimlerini ve uluslararası basını Suada’da gerçekleştirdiği geleneksel gala yemeğinde bir araya getirdi. Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer ve Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli’nin ev sahipliğinde gerçekleşen davete katılanlar Boğaz manzarası eşliğinde keyifli bir gece geçirdi.

Türkiye’nin çağdaş sanat alanında en iyi örneklerini sanatseverlerle buluşturan Contemporary Istanbul’un 10. yılı şerefine, Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer ve Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli’nin ev sahipliğinde Suada’da özel bir gala yemeği gerçekleştirildi. Dünyanın en seçkin koleksiyonerleri, galeri temsilcileri, müze grupları, iş, sanat ve sosyal yaşam dünyasının önde gelen isimleri düzenlenen davette bir araya geldi. Gecede kısa bir konuşma yapan Suzan Sabancı Dinçer Akbank Sanat olarak Türkiye’nin önemli kültür-sanat etkinliklerinden biri olan Contemporary Istanbul’u 9 yıldır desteklediklerini belirterek bu desteklerinin süreceğini dile getirdi. Ali Güreli ise 10. yaşında 24 ülke ve 28 şehirden 102 sanat galerisi ile yaklaşık 700 sanat eserine ev sahipliği yapan fuarda 23 galerinin ilk defa yer alacağını belirtti. 10 yıldır İstanbul’u çağdaş sanat merkezi olarak konumlandıran, sanatseverleri Türkiye ile dünyanın farklı bölgelerinden en iyi çağdaş sanat eserleri ile buluşturan Contemporary Istanbul’un 10. yıl şerefine düzenlenen geleneksel gala yemeği, uluslararası sanat dünyasının önemli isimlerine İstanbul Boğazı’nın büyülü manzarası eşliğinde sanat ve keyif dolu bir akşam yaşattı.