Belgin Aksoy Tüm Enerjisiyle İyi Yaşam Gününü Anlatmak

Belgin Aksoy Tüm Enerjisiyle İyi Yaşam Gününü Anlatmak Belgin Aksoy Tüm Enerjisiyle İyi Yaşam Gününü Anlatmak

Türkiye’den doğan ve bugün 83 ülkede kutlanan “Global Wellness Day-Dünya İyi Yaşam Günü’nün” yaratıcısı olan Belgin Aksoy, yurtdışında olduğu gibi yurtiçinde de bu özel günün çok daha geniş kitlelerce benimsenmesi için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Tayland ve Meksika’da düzenlenen konferanslara katılan başarılı iş kadını ve iyi yaşam gönüllüsü Belgin Aksoy, son olarak Dijital IK paneline konuşmacı olarak katıldı ve Bilgi üniversitesi’nde yüksek lisans öğrencilerine seslendi.

Dijital İK Konferansı’nın “İlham Veren Kadın Yöneticiler” panelinde konuşan Belgin Aksoy Global Wellness Day’in ortaya çıkış hikayesini anlattı. Aksoy, tüm dünyadaki insanların iyi yaşamın farkında olmalarını sağlayacak bir toplumsal hareketi başlatma hedefiyle yola çıktıklarını belirterek “Vardığımız nokta gurur verici. Her haziran ayının ikinci cumartesi günü dünyanın 83 ülkesinde 600 noktada kutlanan bir özel günün Türkiye’den çıkmış olması ise mutluluğumuzu iki kat artırıyor. Hiçbir ticari beklentisi olmayan ve tamamen sosyal sorumluluk projesi olan bu günün, dünyadaki bütün insanların kutladığı bir güne dönüşmesi ise en büyük dileğimiz” diye konuştu.

Bilgi üniversitesi’nde MBA Satış Yönetimi dersine konuk konuşmacı olarak katılan Belgin Aksoy, yüksek lisans öğrencilerine hitaben yaptığı konuşmada ise, Dünya Sağlık örgütü’nün 2030 yılına gelindiğinde “çağın hastalığının depresyon” olacağı yönündeki açıklamasına dikkat çekerek şunları söyledi;

“Teknoloji bizi mutsuzluğa itiyor, yalnızlaştırıyor. Global Wellness Day-Dünya İyi Yaşam Günü tüm insanların mutlu olmasını amaçlayan bir sosyal sorumluluk projesi. Türkiye’den dünyaya yayılan bu gün ile şu an itibariyle 7 kıtada 100 milyondan fazla kişiye ulaştık. Amacımız bu sayıyı çok daha fazla artırarak herkesin “iyi” bir yaşam sürmesi için çalışmalar yapmak”