Sunset Grıll&Bar Gastronomı Yemeğine Ev Sahipliği Yaptı

Sunset Grıll&Bar Gastronomı Yemeğine Ev Sahipliği Yaptı Sunset Grıll&Bar Gastronomı Yemeğine Ev Sahipliği Yaptı

İstanbul’un en seçkin mekânlarından Sunset Grill& Bar Uluslararası gastronomi Kulübü Chaine Des Rotisseurs yemeğine ev sahipliği yaptı.

1950 yılında Paris'te kurulan Chaine Des Rotisseurs uluslararası gastronomi kulübü,  Kasım ayı etkinliğini Sunset Grill&Bar sahibi Barış Tansever ve Chaine Des Rotisseurs Türkiye Başkanı Mohamed Hammam ev sahipliğinde Sunset Grill&Bar’da gerçekleştirdi.

Sunset Grill&Bar’ın eşsiz Boğaz manzarasında gerçekleştirilen akşam yemeğinde konuklara, Sunset’in Yaratıcı Mutfak Direktörü Fabrice Canelle önderliğinde hazırlanan menü sunuldu. Menü içeriğini hazırlarken doğadan esinlenen Canelle, "Fall Inspiration" konseptli menüsünü sonbahar mevsimine özgü yerel ve taze lezzetleri ön plana çıkartarak oluşturdu. Bu özel menü Lüksemburg Prensi Robert'in sahip olduğu Bordeaux'daki Chateau Haut Brion bağlarından elde edilen üzümlerden yapılan Clarendelle Dillon şaraplarıyla eşleştirildi.

Gecenin sonunda Chaine Des Rotisseurs "Türkiye Başkanı" Mohamed Hammam ve "Conseiller Gastronomique" Jeff Hakko tüm mutfak ve servis ekibini bu özel gece için tebrik etti.