Sevgi Ekiyor : “Bölgesel Zayıflama Uygulaması, Vücuttaki Belirli Bölgelere Toplanan Yağları Dağıtmayı Ve Yakarak Enerjiye Çevirmeyi Amaçlıyor”

Sevgi Ekiyor : “Bölgesel Zayıflama Uygulaması, Vücuttaki Belirli Bölgelere Toplanan Yağları Dağıtmayı Ve Yakarak Enerjiye Çevirmeyi Amaçlıyor” Sevgi Ekiyor : “Bölgesel Zayıflama Uygulaması, Vücuttaki Belirli Bölgelere Toplanan Yağları Dağıtmayı Ve Yakarak Enerjiye Çevirmeyi Amaçlıyor”

Sağlıklı Yaşam Yönetimi Ve Medikal Estetik Hekimi Dr. Sevgi Ekiyor, Bölgesel Zayıflama Uygulamasını Ve Yöntemlerini Klass’a Anlattı Sağlıklı Yaşam Yönetimi ve Medikal Estetik Hekimi Dr. Sevgi Ekiyor, sunduğu hizmetlerle danışanlarını bütünsel bir güzellik sunarken son zamanlarda oldukça ilgi gören bölgesel zayıflama uygulamalarının kişiye özel program ve sistemlerle uygulanması gerektiğinin de altını çiziyor. Bölgesel zayıflamanın vücut şekillendirme ve selülit azaltma amacıyla kullanılan non-invaziv bir yöntem olduğunu belirten Sağlıklı Yaşam Yönetimi ve Medikal Estetik Hekimi Dr. Sevgi Ekiyor, uygulama sürecini ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenleri Klass okurları için anlattı.  

Günümüzde sağlıklı yaşam ve fit bir vücut herkesin hedefi haline geldi. Ancak birçok kişi sadece belirli bölgelerde yağlarından kurtulmak istiyor. Bu konuda açıklamalarda bulunan Sağlıklı Yaşam Yönetimi ve Medikal Estetik Hekimi Dr. Sevgi Ekiyor, “İşte burada bölgesel zayıflama devreye girer. Ancak biz her zaman sağlıklı bir yaşam biçiminin benimsenmesinden yanayız. Bölgesel zayıflama, vücut şekillendirme ve selülit azaltma amacıyla kullanılan non-invaziv bir yöntemdir. Bunun için; mezolipoliz, altın iğne, ozonlu lipoliz, spherofillcell gibi birden çok uygulamadan yararlanabiliriz.” diyor.

SEANS SAYISI KİŞİNİN İSTEKLERİNE GÖRE BELİRLENİYOR
Bu anlamda kişiye uygun işlemlerin; karın, kalça, çene altı, sırt, kollar, bacak ve uyluk gibi bölgelere uygulandığını da belirten Sevgi Ekiyor, etkilerin ise genellikle ilk seans sonrası yavaş yavaş görülmeye başladığını, seans sayısının bölgeye ve yakılacak yağ oranına göre değişkenlik gösterdiğini nihai sonuca ise seansları tamamladıktan sonra ulaştıklarını sözlerine ekliyor.

İŞLEM SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER HARFİYEN UYGULANMALI
Seanslar öncesi düşük karbonhidratlı bir diyet öneren Sağlıklı Yaşam Yönetimi ve Medikal Estetik Hekimi Dr. Sevgi Ekiyor, aynı zamanda uygulamaların ardından düzenli egzersiz, sağlıklı beslenme ve ihtiyaç halinde supplement kullanımının önemli olduğunu da söylüyor. Her cilt tipine uygun olan işlem, kronik hastalığı olanlar için öncesinde doktora danışılarak uygulanıyor. Bölgesel zayıflama uygulaması, vücuttaki belirli bölgelere toplanan yağları dağıtmayı ve yakarak enerjiye çevirmeyi amaçlarken Sevgi Ekiyor “Sonuçların kalıcı olması için doktorunuzun uyarılarına harfiyen uymak ve sağlıklı yaşamayı alışkanlık edinmeniz gerekmektedir.” diyor.