“Thestore.Online Olarak Modayı Seven Her Kesime Hitap Etmeyi Hedefliyoruz”

“Thestore.Online Olarak Modayı Seven Her Kesime Hitap Etmeyi Hedefliyoruz” “Thestore.Online Olarak Modayı Seven Her Kesime Hitap Etmeyi Hedefliyoruz”

Thestore.onlıne’ın kurucusu yunus Emre Borhan Moda severlerin gözdesi olacak alışveriş sitesini Klass’a anlattı:

Uzun yıllar Avustralya’da yaşadıktan sonra bir yıl önce Türkiye’ye dönen Yunus Emre Borhan yerli ve yabancı moda severlerin gözdesi olacak bir web sitesini hayata geçirdi. Modayı yakından takip eden günlük şık tarzdaki kıyafet ve aksesuarların satışa sunulacağı thestore.online adlı internet sitesinde kendilerine ait markaların ve tasarımların modaseverlerle buluşacağını belirten başarılı iş adamı, uygun fiyatlı ürünleri kaliteden ödün vermeden kişilerin beğenisine sunacakları belirtiyor. Yaz döneminde ise markalarını İstanbul’da açacakları mağaza ile pekiştirmeyi hedefleyen Borhan, thestore.online’ın kuruluş öyküsünü ve moda severlere sunduğu ayrıcalıklı hizmetleri Klass okurları için anlattı.

 

 

“Kıyafet ile ayakkabı ve çanta gibi aksesuar ağırlıklı konseptimizde ayrıca çocuk koleksiyonlarına da yer vereceğiz. Bize ait tasarımları online olarak alıcısıyla buluşturacağımız internet sitemizde “Richie Rich” adlı markamıza da yer vereceğiz.”

 

“Thestore.online olarak her kesime hitap etmeyi hedefliyoruz. Sitemizde herkesin beğenebileceği ve her bütçeye uygun ürünlere yer vereceğiz. Tabii bunu gerçekleştirirken de kaliteden ödün vermeyeceğiz. Trendler doğrultusunda hareket ederek genel kitlenin beğenilerine hitap edecek ürünleri satışa sunacağız.”

 

Emre Bey, thestore.online bünyesinde kendi markanızı ve tasarımlarınızı satışa sunuyorsunuz. öncelikle “thestore.online” adlı web sitenizi kurma fikri nasıl doğdu?

üç yaşımdan beri Avusturalya’da yaşadım. Orada inşaat sektöründe faaliyet gösteriyordum. Türkiye’deki gayrimenkul sektörüyle ilgili iş bağlantılarım dolayısıyla bir yıl önce ülkemize kesin dönüş yaptım. Modayı yakından takip ediyorum. Zaten annem de modacıdır. Avusturalya’da 15 yıl önce kendi moda markamız vardı. Bir süre sonra farklı şeyler yapmaya karar verdim ve thestore.online’ı kurmak için çalışmalara başladım. 14 Aralık itibariyle de sitemiz aktif olarak moda severlere hizmet veriyor olacak.

 

“BİZE AİT TASARIMLARI ONLİNE OLARAK ALICISIYLA BULUŞTURACAĞIMIZ SİTEMİZDE “RİCHİE RİCH” ADLI MARKAMIZA DA YER VERECEĞİZ.”

 

Thestore.online nasıl bir konseptte hizmet veriyor olacak?

Web sitemizin ve markalarımızın yönetimini moda sektöründe yurt dışında uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip ortağımız özlem Gümüş gerçekleştiriyor. her yaş gurubuna kadın ve erkeklere hitap eden bir konseptimiz var. Kıyafet ile ayakkabı ve çanta gibi aksesuar ağırlıklı konseptimizde ayrıca çocuk koleksiyonlarına da yer vereceğiz. Bize ait tasarımları online olarak alıcısıyla buluşturacağımız internet sitemizde “Richie Rich” adlı markamıza da yer vereceğiz. Yaza doğru ise İstanbul’da bir mağaza açmayı planlıyoruz. Mağazacılık alanında butik hizmet vererek kendi markamızın bazı ürünlerini satışa sunmayı düşünüyoruz.

 

Thestore.online’da hangi tarz tasarımları kişilerin beğenisine sunuyor olacaksınız? Ayrıca Thestore.online’ı modayla ilgili diğer web sitelerinden ayıran özellikler nelerdir?

Thestore.online’da günlük şık tarzdaki kıyafetleri satışa sunuyor olacağız. Abiye ve gece kıyafetlerine yer vermeyi daha sonra yer vermeyi planlıyoruz. Farklı desenlerin ve baskıların yer aldığı kendi tasarımlarımızı seri halinde müşterilerimizle buluşturacağız. Bir kez üretilen bir kalıptan bir daha üretilmeyecek. Bu da diğerleri arasından sıyrılmamızı sağlayacak diye düşünüyorum. Kullanımı kolay, internet sitemizden sipariş verenler ürünlerini kolaylıkla takip edebilecekler. Ayrıca elimizde olmayan bir ürünün ödemesi “back order” sistemi sayesinde müşteriden alınmayacak. Modelin üretimi tekrar başladığında müşteri SMS veya e-posta yoluyla bilgilendirilecek. Müşterilerimiz verdiğimiz hizmeti ve merak ettikleri konularda bilgiyi online chat sistemi ile de alabilecekler. Tüm altyapıyı ve güvenliği sağlam bir şekilde kurduk. Amacımız müşterimize kusursuz bir şekilde hizmet vermek. Kullanıcıdan gelen yorumlar ise bizim için çok önemli. Bu yüzden gelen yorumlara filtresiz bir şekilde sitemizde yer vereceğiz. Her daim çözüm odaklı bir sistem olarak altyapımızı kurduk. çünkü internet sitemizin insanlara güven vermesi ve itibarı bizim için çok önemli.

 

Koleksiyonda yer alan renklerden ve kesimlerden bahsedecek olursanız neler söylersiniz?

Koleksiyonlarımız tişörtten gömleğe, ceketten trikoya kadar çok geniş bir yelpazeden oluşacak. Bu kışın moda renkleri olan gri, lacivert, siyah koleksiyonumuzda ağırlıklı bir şekilde bulunuyor. Ama biz Türk kullanıcısının canlı renklere olan ilgisinden ötürü pembe, sarı, yeşil gibi renklere da tasarımlarımızda yer verdik.  

 

“THESTORE.ONLINE OLARAK HER BüTCEYE UYGUN üRüNLERE YER VERECEGİZ”

Thestore.online olarak koleksiyonlarındaki ürünler hızlı modayı mı ayak uyduruyor yoksa daha evladiyelik parçalardan mı oluşuyor?

Her iki tarzda da koleksiyonlarımız olacak. çünkü thestore.online olarak her kesime hitap etmeyi hedefliyoruz. Sitemizde herkesin beğenebileceği ve her bütçeye uygun ürünlere yer vereceğiz. Kişiler moda parçalarını cazip fıyatlarda sipariş edebilecekler . Tabii bunu gerçekleştirirken de kaliteden ödün vermeyeceğiz. Trendler doğrultusunda hareket ederek genel kitlenin beğenilerine hitap edecek ürünleri satışa sunacağız.

 

 

Koleksiyonunuzda yer alan parçaların üretimini nasıl gerçekleştiriyorsunuz?

Thestore.online markasının koleksiyonları Türkiye’deki ekibimiz tarafından üretiliyor. Ayakkabı, çanta gibi aksesuarları ise dışarıdan temin ediyoruz.   

 

Peki, kaç kişilik bir ekiple hizmet veriyorsunuz ve gördüğünüz ilgiden bahsedebilir misiniz?

Şu anda 40 kişilik bir ekibimiz var. Kısa sürede bu kadar kalabalık bir aile olmayı açıkçası beklemiyorduk. Ancak sosyal medyada çok büyük ilgi gördük. Instagram’da iki hafta gibi kısa bir sürede 147 bin takipçimiz oldu. Ayrıca günde 800’ün üzerinde kişi de web sitemizi ziyaret ediyor.

 

Genellikle internetten kıyafet alışverişi yapanlar beden konusunda sıkıntı yaşayabiliyor. Siz de yeni bir marka olduğunuz için pek çok insan bedenleriniz hakkında yeterli bilgiye sahip olmayabilir. Bunun için kişilere nasıl geri dönüş sağlayacaksınız?

Beden konusunda yaşanabilecek sıkıntıları önceden düşündük ve bunun için S, M, L gibi kalıpların dışında bir ölçü sistemi hazırladık. örneğin pantolon sipariş eden bir kişi bacak kalça ölçülerini sisteme girecek ve buna göre kendisine uygun bedene karar verebilecek. Ayrıca buna rağmen beden konusunda sıkıntı yaşanması durumunda iade ve değişim yaparak soruna çözüm üretebileceğiz. Bunların yanı sıra online chat ile dileyenler personelimizden canlı canlı bilgi alabilecek.

 

“WEB SİTEMİZİ SON DERECE GüVENLİ BİR ALTYAPI üZERİNE KURDUK”

İnternetten alışveriş yaparken yaşanan bir diğer sorun da güvenliktir. Müşterilerinizin güvenli bir şekilde alışverişlerini tamamları için nasıl bir sistem kurdunuz?

Müşterilerimizin alışverişlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirmeleri bizim için çok önemli. Bu açıdan web sitemizi son derece güvenli bir altyapı üzerine kurduk. Bu sayede tüm müşterilerimiz çekinmeden kredi kartı bilgilerini sisteme girerek alışverişlerini tamamlayabilecekler.

 

Peki, yurt dışından sipariş vermek isteyenlere de gönderim yapacak mısınız?

İnternet sitemizin açılışından 6 ay sonra yurt dışındaki müşterilerimize de hizmet veriyor olacağız. Zaten thestore.online’ın tamamen uluslararası bir alışveriş sitesi olmasını amaçlıyoruz. Bunun için de 24 ülkeye ait alan adını satın aldık.

 

“BAŞLADIĞIM BİR İŞİN SONUNU HER ZAMAN GETİRİRİM”

Biraz da iş adamı kimliğinizden bahsedecek olursak; iş dünyasındaki faaliyetlerini Türkiye’de sürdüren biri olarak iş hayatınızdaki kurallarınız nelerdir?

Her alanda olduğu gibi iş hayatında da prensipler çok önemli. Başladığım bir işin sonunu her zaman getiririm. Kibirli değilimdir. çalıştığım insanlar arasında ayrımcılık yapmam. Personelimle bir arada vakit geçirmeyi çok severim.