“360 Kurtköy, Geniş Ailelerin Vazgeçilmezi Olacak"

“360 Kurtköy, Geniş Ailelerin Vazgeçilmezi Olacak" “360 Kurtköy, Geniş Ailelerin Vazgeçilmezi Olacak"

Kurtköy’ün en büyük projesi 360 Kurtköy, İstanbul’un en yüksek yeri olarak bilinen Aydos Ormanı’nın yanı başında yükseliyor. Özellikle geniş ailelerin rahatlıkla oturabileceği büyük metrekareli dairelerin yer aldığı proje Demirbaş Yapı & Hanesel Yapı imzasını taşıyor. Demirbaş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Demirbaş projenin Sabiha Gökçen Havalimanı’na yalnızca 3,5 km mesafede bulunduğunu belirtiyor. 360 Kurtköy’ün unutulan komşuluk ilişkilerini yeniden canlandıracağını vurgulayan Sefa Demirbaş, firmalarının Kurtköy’de hayata geçirdiği dördüncü projenin detaylarını Klass’a anlattı.

Sefa Bey, Kurtköy’ün en büyük projesi 360 Kurtköy için yeni bir ortakla yola çıktınız. öncelikle bununla ilgili bilgi alabilir miyiz?
Demirbaş Yapı olarak 2009 senesinden beri Kurtköy bölgesinde konut ve ticari alan projeleri üretiyoruz. Bölgenin gelişimini ve müşteri taleplerini artık çok iyi analiz edebiliyoruz. Bu bilgi birikimiyle, uzmanlık alanımız olan lokasyonda, yeni bir oluşuma girdikleri için firma kimliği yeni ama sektörde 10 binin üzerinde konut yapmış olan Hanesel Yapı ile 360 Kurtköy projesi için bir araya geldik. 

Peki, 360 Kurtköy’ün hayata geçme serüveninden bahsedecek olursak neler söylersiniz?
360 Kurtköy, bölgedeki 4’ncü projemiz. Kurtköy bölgesine ilk geldiğimizde müşteri profili çok daha farklıydı. Daha çok yatırımcının ilgi odağı halindeydi. Son 2 yıldır oturumcu diye hitap ettiğimiz, oturmak için ev alan müşteri sayısında büyük bir artış yaşandı. Aslında bu bizim öngördüğümüz bir değişkendi. Bölgeye gelen genel merkezler, bünyesinde 120 firma (2000 bin beyaz yakalı çalışan) bulunduran ve 2023 yılına kadar 30 bin beyaz yakalıyı istihdam etmeyi hedefleyen Teknopark, Turkish Technic'in Havacılık Bakım ve Onarım merkezi olan HABOM, her geçen yıl yükselen bir trafiğe sahip olan Sabiha Gökçen Havalimanı'yla birlikte, bölgede artan çalışan nüfusun hem nitelikli hem de büyük metrekareye sahip konut tercihinde bulunması bizi harekete geçirdi. Tüm bu talepler doğrultusunda yaşanabilir, büyük net metrekarelere sahip nitelikli dairelerin bulunduğu 360 Kurtköy projesini hayata geçirdik.

360 Kurtköy'de yaşamanın ayrıcalıkları neler olacak?
Geniş ailelerin oturabileceği, komşuluk ilişkilerinin daha sıcak olacağı yaşayan bir proje olarak tasarladığımız, 1+1 daire tiplerinin bulunmadığı 360 Kurtköy’de, konutların net metrekarelerini standartların üzerinde, brüt metrekarelerini ise minimumda tuttuk.  İnsanlar artık evlerinin bir odasını giyinme odası olarak tasarlıyor. Bu ihtiyaca cevap vererek konutlarımızın tamamına buçuk diye ifade ettiğimiz 5,5 metrekareye varan giyinme odaları ekledik. Projemizdeki her dairede balkon bulunurken, birçok dairemizde ise alanları 60-130 metrekare arasında değişen bahçeler ve alanları 120 metrekareye varan teraslar tasarladık. Eğimi nedeniyle kademeli bir mimariyle konumlandırdığımız projedeki bir başka ayrıcalık ise blokların birbirinin önünü kesmemesi, hiçbir zaman kapanmayacak-önü açık ferah bir manzaraya sahip olması.

Son olarak proje hakkında genel bilgileri bizimle paylaşır mısınız?
540 konutluk projemizi Temmuz 2018’de teslim etmeyi planlıyoruz. 360 Kurtköy’de; 2,5+1, 3,5+1, 4,5+1, 5,5+1 daire tipleri, 4 adet villa, 1000 metrekarelik ticari alan ve yaklaşık 1500 metrekarelik sosyal tesisin yanı sıra 12 bin metrekarelik özel okul ve anaokulu da yer alıyor. Projemizde 2,5+1’ler 110,75 metrekareden başlıyor. Sektörün geneline baktığımızda bu denli geniş konut tiplerine rastlamak çok zor. 360 Kurtköy sosyal donatı bakımından da hayli zengin. Yarı kapalı otopark, 2 adet açık ve 3 adet kapalı havuz, kamelya ve barbekü alanları, mini golf sahası, fitness-sauna-Türk hamamı- pilates ve yoga alanları, açık ve kapalı çocuk oyun alanları, açık voleybol- basketbol sahası yer alıyor. Teknopark’a 2 dakika, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 3,5 km, Kurtköy Metrosu’na 2,5 km mesafede bulunan projemiz, Viaport AVM’ye 4,5 km, Atlantis AVM’ye ise 3 km uzaklıkta yükseliyor.