“Farklı Olmak İsteyenlerin Yolu Mutlaka Saysha’dan Geçecek”

“Farklı Olmak İsteyenlerin Yolu Mutlaka Saysha’dan Geçecek” “Farklı Olmak İsteyenlerin Yolu Mutlaka Saysha’dan Geçecek”

Saysha markasının kurucusu Özlem Taş, aksesuarlara fonksiyonel bir kullanım kazandıran ten takısını klass’a anlattı

Tüm aksesuar ve takı modellerinin hiçbir bağlantı ve sabitleme olmadan tene yapıştırılarak kullanılması esasına dayanan Saysha Ten Takısı kişilere sunduğu özgürlük sayesinde farklı olmak isteyenlerin ilk adresi oluyor. Avusturya kristallerinden tamamen el işçiliği ile üretilen Saysha Ten Takısı’nı dileyen herkes defalarca kolye, halhal ya da bir dövme gibi kullanılabiliyor. Takılara özgürlük getiren bir konsepti dünyada ve Türkiye’de hayata geçiren ilk ve tek marka olduklarını belirten Saysha’nın kurucusu özlem Taş farklı olmak isteyenlerin yolunun mutlaka Saysha’dan geçeceğini ifade ediyor. Bir Türk markası olarak gördükleri ilgiden dolayı çok mutlu olduklarını belirten Taş; fonksiyonel, kreatif ve şık modellere sahip markasının aksesuar tutkunlarına sunduğu avantajları ve markası adına gerçekleştirmek istediği hedefleri Klass’a anlattı.

 

“2015 sonuna kadar Cevahir, Mall of İstanbul, Ankara Ankamall, Antalya Teracity AVM’de perakende noktalarımızı açmış olacağız. İzmir ve Eskişehir’de de kısa süre içerisinde Saysha tüketici ile buluşacak.”

 

“2016 yılında Saysha çok konuşulacak. İddia ediyorum 2016’da Ten Takısı akımı tüm dünyayı saracak. Farklı ve özgün modellerimiz ve çocuklara hazırladığımız sürprizlerimiz 2016’da çok konuşulacak.”

 

özlem Hanım, birçoğumuz artık Saysha Ten Takısı’nı tanıyoruz ama siz yeni tanışacaklar için bir kez daha bize Ten Takısı nedir, anlatır mısınız? Saysha Ten Takısı’nın herhangi bir aksesuardan farkı nedir? Saysha Ten Takısı kullanıcılara ne gibi avantajlar sunuyor?

Saysha Ten Takısı, bildiğimiz tüm aksesuar ve takı modellerinin hiçbir bağlantı, sabitleme olmadan tene yapıştırılarak kullanılmasından ibarettir. Tüm modellerimiz Avusturya kristallerinden tamamen el işçiliği ile üretiliyor. Saysha Ten Takısı’nın sunduğu en güzel avantaj bir modelin defalarca kolye, halhal ya da bir dövme gibi kullanılabilmesidir. Saysha Ten Takısı ayrıca çok fonksiyonel, kreatif ve elbette ki çok şık.

 

“BöYLE BİR KONSEPTİ DüNYADA VE TüRKİYE’DE HAYATA GEçİREN İLK VE TEK MARKA OLMAK çOK öZEL BİR DUYGU”

Saysha Ten Takısı ile bugüne kadar nasıl tepkiler aldınız? özellikle de aksesuar tutkunu kişilerin Saysha Ten Takısı’na ne gibi yorumları oldu?

Saysha Ten Takısı’na gelen övgüler gurur verici. Aldığımız yorumlar bizi inanılmaz motive ediyor. ürünlerimize o kadar çok talep var ki bu o yoğun tempoda tatlı bir yorgunluk yaşıyoruz. İnanın bu projeyi tasarlarken bu denli takdir göreceğimizi, tebrik alacağımızı hayal bile etmemiştik. Beğenilmek, böyle bir konsepti dünyada ve Türkiye’de hayata geçiren ilk ve tek marka olmak çok özel bir duygu. Biz bir Türk markasıyız. Bu benim kadar tüm tüketicilerimizi gururlandıran ve bizi de inanılmaz motive eden bir durum. ürünlerimizle ilgilenen her bir kişi “çok hoş görünüyor; ama bunlar ne, nasıl takılır, nereye takılır?” diye sormaya başlıyorlar. Bu nedenle yeni bir ürünü ve kullanımını çok iyi anlatmanız, tanıtmanız gerekiyor.

 

Günümüzde kıran kırana rekabetin yaşandığı bir ortamda rakibi, benzeri olmayan bir konsept ve marka yarattınız. Peki, bunu nasıl başardınız?

Sanırım moda sektöründeki tecrübem, talepleri ve kadınları iyi gözlemlemem bana çok destek oldu. Herkesin alışmış olduğu aksesuardan tamamen ayrışan bir yeniliği marka yapmak için biraz da cesur ve gözü kara olmak gerekiyor galiba. Düşünsenize piyasada benzeri olmayan, tüketicinin merak ve sorularla tanımaya çalıştığı farklı bir konsepti insanlara anlatmaya çalışıyorsunuz.

 

özlem Hanım, farklı ve kreatif olmayı seven iddialı bir karakteriniz var. Bu özelliğiniz markanıza nasıl yansıyor?

Saysha Ten Takısını kullanan her kadın farklı ve özel hissediyor. ürünleriniz beğeniyle ve meraklı gözlerle izleniyor. Sanırım markaya yansıyan en belirgin özellik bu oldu. Gizemli, sıra dışı ve özgür… Bir o kadar estetik ve şık.

 

“BİRçOK AVM FARKLI VE ALTERNATİFSİZ OLDUĞUMUZ İçİN BİZE öNCELİK VERİYOR”

Yeni ama çok hızlı büyüyen bir markasınız? ürünlerinize aksesuar meraklılarının büyük ilgisi var. Peki, hangi yeni noktalarda Saysha’yı tüketicisiyle buluşturmayı planlıyorsunuz?

Tek ve rakipsiz bir marka olmak, talep konusunda kapıların ardına kadar açılması demektir. Birçok AVM farklı ve alternatifsiz olduğumuz için bize öncelik veriyor. Biz de doğru lokasyonlarda emin adımlarla ilerliyoruz. 2015 sonuna kadar Cevahir, Mall of İstanbul, Ankara Ankamall, Antalya Teracity AVM’de perakende noktalarımızı açmış olacağız. İzmir ve Eskişehir’de de kısa süre içerisinde Saysha tüketici ile buluşacak.

 

Saysha Ten Takısı yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da büyük ilgi görüyor. Bu başarınızı daim kılmak adına yurt dışında nasıl bir strateji izliyorsunuz?

Yurt dışında distribütörlüklerle ilerlemeyi tercih ediyoruz. Vizyonumuzu, markamızı en doğru şekilde yansıtacak partnerlerle yol alıyoruz. Ortadoğu başta olmak üzere Rusya, Avrupa ve Amerika’da distribütörlerimiz bulunuyor. Ayrıca Romanya’da, Kanada’da, Kıbrıs’ta yeni mağazalarımız çok yakında açılmış olacak.

 

Kısa sürede bu kadar hızlı büyümek ve rakipsiz bir marka olmak yatırımcıların da ilgisini çekiyor olsa gerek. İleriki dönemlerde ortaklık söz konusu olabilir mi?

özellikle yabancı yatırımcılardan gelen ciddi tekliflerle karşı karşıyayız. Markamızı ileriye taşıyacak her gelişmeyi değerlendiriyoruz.

 

“2016’DA TEN TAKISI AKIMI TüM DüNYAYI SARACAK”

Saysha Ten Takısı sadece yazın kullanılır gibi bir algı var buna katılıyor musunuz?

Saysha’nın tene yapışan bir ürün olması insanlarda böyle bir algı oluşturuyor. Takıyı kullandığımız her mevsim ve ortamda Saysha Ten Takısını rahatlıkla kullanabiliriz. Zamanla Saysha Ten Takısı alışkanlık haline gelecek ve bu algı değişecek. Farklı olmak isteyenlerin yolu mutlaka Saysha’dan geçecek.

 

Son olarak 2016 yılında Saysha Ten Takısı adına gerçekleştirmek istediğiniz hedefleriniz nelerdir?

2016 yılında Saysha çok konuşulacak. İddia ediyorum 2016’da Ten Takısı akımı tüm dünyayı saracak. Farklı ve özgün modellerimiz ve çocuklara hazırladığımız sürprizlerimiz 2016’da çok konuşulacak.