İstanbul'a Olan Sevdamızla İnsanların Kendilerini İyi Hissedecekleri Projeler Ürettik

İstanbul'a Olan Sevdamızla İnsanların Kendilerini İyi Hissedecekleri Projeler Ürettik İstanbul'a Olan Sevdamızla İnsanların Kendilerini İyi Hissedecekleri Projeler Ürettik

İnanlar İnşaat yönetim kurulu başkanı Serdar İnan gayrimenkul sektörünün güçlü oyuncularından biri olan firmasının yaptığı çalışmaları Klass'a anlattı

Gayrimenkul sektöründeki 50 yıllık deneyimiyle kişilerin keyifle yaşayacakları projelere imza atan İnanlar İnşaat, İstanbul’un değişen çehresine güzellikler katmaya devam ediyor. “İstanbul’a olan sevdamızla insanların kendilerini her zaman iyi hissedecekleri projeler ürettik” diyen İnanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan başta Zekeriyaköy olmak üzere Bağdat Caddesi ve Fulya gibi şehrin farklı noktalarında gerçekleştirdikleri projelerle kişilere ayrıcalıklı bir yaşam sunduklarını dile getiriyor. İstanbul’un en hızlı ve planlı gelişen bölgelerini yakından takip ettiklerini belirten İnan, projelerinin konumlanacağı lokasyonları başarıyla seçtiklerinin altını çiziyor. İnanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan müşterilerine sundukları ayrıcalıklı hizmeti daha satış aşamasındayken kanıtlayan firmalarının yaptığı çalışmaları ve Türk gayrimenkul sektörüne dair değerlendirmesini Klass’a anlattı.

 

 

“İnanlar olarak 50 yıldır değişmeyen makro hedefimiz ve vizyonumuz her zaman merkezinde insan olan doğru yaşam alanları ile geleceğe değer katmak yönünde oldu. İstanbul’a olan sevdamız, Türkiye’nin geleceğine olan inancımızla insanların kendilerini hem yaşam hem yatırım açısından her zaman iyi hissedecekleri projeler tasarladık ve ürettik.”

 

“Son 10 yılda gayrimenkul sektörü açısından en önemli gelişme, İstanbul’un global bir yaşam ve yatırım trendi olarak yükselişidir. Başta Orta Doğu ve Rusya olmak üzere tüm dünyadan İstanbul’a yoğun bir talep var. Sadece son 3 yılda Türk gayrimenkul sektöründe yabancıya ortalama 3 milyar dolarlık yaşam alanı satıldı. Hâlbuki bunun 30 katı bir potansiyelimiz var.”

 

Serdar Bey, inşaat sektöründe başarılı yaptırımlara imza atan İnanlar’ın ana felsefesi nedir?

İnanlar olarak 50 yıldır değişmeyen makro hedefimiz ve vizyonumuz her zaman merkezinde insan olan doğru yaşam alanları ile geleceğe değer katmak yönünde oldu. İnsanı ayrımsız ve tarafsız olarak hedefimizin odak noktası haline getirdik. İstanbul’a olan sevdamız, Türkiye’nin geleceğine olan inancımızla insanların kendilerini hem yaşam hem yatırım açısından her zaman iyi hissedecekleri projeler tasarladık ve ürettik. İnanlar’ın bugünkü başarılı konumuna ulaşmasında; akılla üretilen stratejilerin yanı sıra yüreğimizle belirlediğimiz ilkelerimize sadık kalmamızın büyük payı olduğunu düşünüyorum.

 

“50 YILLIK TECRüBEMİZLE çOK FARKLI ALANLARDA EŞSİZ DENEYİME VE UZMANLIĞA SAHİBİZ”

Gayrimenkul sektöründe yer alan firmalar arasında İnanlar’ı farklı kılan özellikler nelerdir?

Gayrimenkul sektöründeki 50 yıllık tecrübemizle çok farklı alanlarda eşsiz deneyime ve uzmanlığa sahibiz. Villa projelerinden gökdelenlere, apartmanlardan okullara, yurtlardan hastanelere kadar her türlü yapıya İnanlar portföyünde rastlamak mümkün. Yapılardaki bu üstün deneyimimizin yanı sıra İnanlar olarak fark yarattığımız, gerçek uzmanlık alanımız İstanbul şehridir. Sadece İstanbul’da 220’nin üzerinde proje inşa ettikten sonra sevdalısı olduğumuz bu şehri ve potansiyelini yakından tanıyoruz. İstanbul’un en hızlı ve planlı gelişen bölgelerini yakından takip ediyor, uzman şehir planlamacılarının değerlendirmeleri ve detaylı analizlerle değeri yükselecek lokasyonları başarıyla seçiyoruz. Bugün değerini yüzde 260’ın üzerinde artıran Terrace Fulya başta olmak üzere, Terrace markalı projelerimizin tamamında, dikkatli araştırmalarımızın kazançlı sonuçlarını yaşam alanları için bizi tercih eden müşterilerimize sunuyoruz. Satış sonrası hizmetlerimize de çok güveniyoruz. Projemizdeki tüm misafirlerimiz bizden satın alımı gerçekleştirdikleri andan itibaren yaşam kalitelerinin takibi ve gayrimenkullerinin yatırımlarının değerini korumak amacıyla yaşam boyu süren satış sonrası hizmetleri sunuyoruz. Tüm projelerimizde, profesyonel yönetim hizmeti sunan şirketlerle henüz yaşam başlamadan önce anlaşıyor, sonrasında bu yönetimleri de düzenli olarak denetlemeyi sürdürüyoruz.

 

“ZEKERİYAKöY’DE KEYİFLİ YAŞAM VE KAZANçLI YATIRIM SUNMAYA 4 SEçKİN VİLLA PROJEMİZ İLE DEVAM EDİYORUZ”

Gayrimenkul sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip biri olarak İstanbul’daki yaşam ve yatırım trendleri hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?  

İstanbul’un değişimi ve gelişimi hızla devam ederken, yaşam ve yatırımın trend bölgeleri de aynı hızla değişiyor. Yapımları hızla devam eden İstanbul'un mega projeleri şehrin büyümesine hız katarken, kentsel dönüşüm süreci yepyeni bir İstanbul ve yepyeni yatırım fırsatları ortaya çıkarıyor. 50 yılda 220’nin üzerinde proje kazandırdığımız İstanbul’un uzmanı olarak, bu değişimin en öne çıkan bölgesi olan Zekeriyaköy’e, “Terrace” markalı projelerimizle değer katmaya devam ediyoruz. 150 milyon yolcu kapasitesi ile dünyanın en büyüğü olacak havalimanına ve 3. köprüye yakın, stratejik bir konumda yer alan Zekeriyaköy, yakın gelecekte daha da değerlenmesi beklenen, şehrin yeni yaşam ve yatırım trendi. Yıllardır İstanbul’un seçkin yaşamlarına ev sahipliği yapan prestijli bölgesi Zekeriyaköy; temiz havası Karadeniz sahilindeki plajları, yemyeşil orman ve bahçeleri ile şehre sadece 25 dakika uzaklıkta bulunuyor; seçkin eğitim, sağlık ve alışveriş merkezlerine kolay ulaşım sunuyor. İmara açık arsaların nadir bulunduğu bölgenin potansiyelini biz yıllar önce fark ettik ve villa projelerimizde yerlerini alan kat maliklerimize kazandırdık. Zekeriyaköy’de keyifli yaşam ve kazançlı yatırım sunmaya 4 seçkin villa projemiz ile devam ediyoruz.

 

İnanlar İnşaat olarak Zekeriyaköy’de hayata geçirdiğiniz projelerinizden kısaca bahseder misiniz? Bölgenin çehresini değiştirecek projeleriniz kişilere hangi avantajları sunuyor olacak?

54 seçkin villadan oluşan Terrace Plus, İnanlar'ın her beklentiye cevap veren geniş portföyünün; en avangart, en teknolojik, en yenilikçi projesidir. Fütüristik çizgileri, akıllı bina sistemleri ve modern mimarisi ile geleceğin yaşamını bugünden hissettiren Terrace Plus modern yaşamı, şehir merkezine sadece 15 dakika yakınlıkta Belgrad Ormanları’nın doğal atmosferinde yaşama ayrıcalığını sunuyor. Terrace Vadi ise villa yaşamının kalıplarının dışına çıkan, oldukça yenilikçi bir proje. 1+1’den 4+1’e değişen villa ve daire seçeneklerini bir araya getiren Terrace Vadi; bahçe ve çatı katı gibi farklı tipte yaşam alanlarından oluşuyor. Zekeriyaköy’ün en prestijli noktasında yer alan Terrace Doğa’da ise yaşam ve yatırım için geriye sınırlı sayıda villa kalmış durumda. Yaşamın başladığı Terrace Doğa’nın sadece 36 villasından birinde yer almak gerçek bir ayrıcalık. Sağlık, sosyallik ve keyifli bir yaşam için gerekli sosyal alanlara sahip Terrace Hayat 19 bahçe dubleksi, 19 çatı dubleksi ve 52 villa ile toplam 90 sıra evden oluşuyor.

 

“HER PAZAR GüNü DüZENLENEN BRUNCH ETKİNLİĞİMİZLE KONUKLARIMIZI LEZZETLİ İKRAMLAR EŞLİĞİNDE PROJELERİMİZ HAKKINDA BİLGİLENDİRİYORUZ”

Ortaya koyduğunuz projelerin yanı sıra bunları müşterilerinize sunma şekliniz de markanızı ayrıcalıklı kılıyor. Zekeriyaköy’de ev sahibi olmak isteyenlere projelerinizi nasıl tanıtıyorsunuz?

Zekeriyaköy projelerimizde örnek villa ziyaretleri devam ediyor. üstelik Zekeriyaköy satış ofisimize hafta sonları uğrayan ziyaretçilerimizi çok özel bir sürprizlerle karşılıyoruz. Her pazar günü düzenlenen brunch etkinliğimizle konuklarımızı lezzetli ikramlar eşliğinde projelerimiz hakkında bilgilendiriyoruz. Onlara satış ofisimizin muhteşem doğal atmosferinde aileleriyle birlikte geçirebilecekleri keyifli bir pazar günü sunuyoruz.

 

İstanbul’da şehrin merkezi her yeni proje ile değişiyor. Son dönemde hangi lokasyonlar ön plana çıkıyor? İnanlar İnşaat olarak yeni yatırımlarınızı hangi bölgelerde gerçekleştirmeyi hedefliyorsunuz?

Kanal İstanbul Proje önerisi ve bu çerçevede hayata geçirilen yeni ulaşım yatırımları da İstanbul’da büyük kazanç potansiyeline sahip, yepyeni lokasyonları ortaya çıkarıyor. Küçükçekmece Gölü çevresinde yer alan bölgeler değerini arttırmaya şimdiden başladı.

Bizim de bu bölgede yer alan Terrace Tema ve Terrace Mix gibi büyük ilgi gören projelerimiz yer alıyor. Terrace konseptinin karakteristikleri olan ayrıcalıklı yaşam öğelerini sunacak, yatırımcılar için yine çok ses getirecek yepyeni projelere çok yakında başlayacağız. Terrace Lotus ve Terrace Su projelerimiz ile sadece 26 villadan oluşacak butik bir proje olan Terrace Zen bunlardan sadece bir kaçı.

 

İstanbul son yıllarda hız kazanan kentsel dönüşüm ile birlikte bir değişim içerisine girdi. Sizin kentsel dönüşüme bakış açınızı öğrenebilir miyiz? Bu konuda İnanlar İnşaat ne gibi çalışmalar yapıyor?

İstanbul genelinde hızla devam eden kentsel dönüşüm süreci şehrin en değerli bölgelerinde yepyeni yatırım imkanlarını ortaya çıkarıyor. İstanbul'un en prestijli caddesi olan Bağdat Caddesi de bu bölgelerin en dikkat çekeni. Her zaman değerli olan ve her zaman değerli kalacak bölgede biz de yepyeni 4 kentsel dönüşüm projesiyle yer alarak, Bağdat Caddesi'nin yenilenme sürecinde öncü ve etkin bir rol alıyoruz. İstanbul’da kaliteli yaşamın imzası haline gelen "Terrace" serimizi, Bağdat Caddesi ile tanıştıracak projelerimizde sınırlı sayıda ve çok değerli yatırım alternatifleri sunuyoruz. Bölgedeki projelerimizin ilki olacak Terrace Cadde 251, göz alıcı mimarisi ile bölgenin en prestijli binalarından biri olmak için yükseliyor. 16 kattan oluşan bir kentsel dönüşüm projesi olan Terrace Cadde 251 az sayıdaki çok özel daireleri ile çok nadir yaşam ve yatırım alternatiflerini sunacak. Bağdat Caddesi’nde başlayacak diğer kentsel dönüşüm projeleri ise Aktan Terrace, Ihlamur Terrace ve Marin Terrace. çok yakında başlamayı planladığımız, detaylarını kısa süre içinde açıklayacağımız Divan Terrace projemiz ile de kentsel dönüşüm yatırımlarımız devam edecek.

 

“SON 3 YILDA TüRK GAYRİMENKUL SEKTöRüNDE YABANCIYA ORTALAMA 3 MİLYAR DOLARLIK YAŞAM ALANI SATILDI”

Son olarak gayrimenkul sektöründeki son yıllarda görülen gelişmeleri okurlarımız için değerlendirebilir misiniz?

Son 10 yılda gayrimenkul sektörü açısından en önemli gelişme, İstanbul’un global bir yaşam ve yatırım trendi olarak yükselişidir. Başta Orta Doğu ve Rusya olmak üzere tüm dünyadan İstanbul’a yoğun bir talep var. Sadece son 3 yılda Türk gayrimenkul sektöründe yabancıya ortalama 3 milyar dolarlık yaşam alanı satıldı. Hâlbuki bunun 30 katı bir potansiyelimiz var. Türk gayrimenkul sektörünün elinde İstanbul gibi bir dünya markası var ama tüm dünyanın hayran olduğu bu şehrin potansiyelini yeterince değerlendiremiyoruz. Yabancılara satış artışını sağlamak için önce İstanbul markasını parlatmamız gerekiyor. 5 yıl sonra İstanbul’un ne olacağını dünyaya doğru anlatmak çok önemli. Kanal İstanbul, İstanbul’un büyümesine büyük hız katarken; Küçükçekmece, Esenyurt, Atakent gibi bölgelerde önemli değer artışı oluşturuyor. 3. havalimanı ve 3. köprü gibi mega projeler de şehrin değerine değer katıyor. Yakın konumdaki Zekeriyaköy gibi bölgeler yaşam ve yatırım için dünya çapında bir çekim merkezine dönüşüyor. Bu mega projelerin tamamlanması ve doğru tanıtımı, tüm sektörün yabancıya gayrimenkul satışlarında önemli artış sağlayacaktır. Gelecekte, bir İnanlar sloganı olan “Dünyanın Başkenti İstanbul” vizyonu altında, tüm bu yapılandırmayı devlet desteğiyle gerçekleştirmek gerekmektedir. Yabancılara satışların yanı sıra halkımızın da konuta karşı büyük bir ilgisi var. İlk kez ev sahibi olmak isteyenler kadar ikinci hatta üçüncü evim olsun diye plan yapanlar var. 15 milyon nüfusluk bir İstanbul’da, 5 milyon nitelikli konutun olması gerekiyor. Mevcut konutların büyük bir kısmı eski yapı ve depremde yıkılmaya mahkûm. 3 milyonun üzerinde yaşanılabilir konuta ihtiyaç olan İstanbul’da kentsel dönüşüm alanları daha da yayılacağını, gayrimenkul sektörü için yoğun bir üretim yılı daha yaşanacağını öngörüyoruz. özetle, İstanbul’da yoğun bir konut talebi var ancak üretim bunun gerisinde. Mevcut nüfusun taleplerine bir de yüksek göç oranı eklenince İstanbul’da her yıl 200 bin konut talebi gibi bir potansiyel çıkıyor ortaya. Bırakın gayrimenkulde balonu, İstanbul’da 3 milyondan fazla yaşanılabilir konuta ihtiyaç var. Mevcut konutların çoğu eski ve depremde yıkılmaya mahkûm. öncelikle artan nüfusun bu talebinin karşılanması gerektiğini düşünüyorum. Ancak özellikle kentsel dönüşümde yaşanan ve kontrol altına alınamayan sorunlar gibi dezavantajlar da sektörün büyümesi ve gerçek potansiyeline ulaşmasına engel oluyor.