Serdar Ergün: Spa, Sadece Tatil İçin Değil, Günlük Hayatın Aktivitesi Oldu. Sağlık Açısından Son Derece Faydalı

Serdar Ergün: Spa, Sadece Tatil İçin Değil,  Günlük Hayatın Aktivitesi Oldu. Sağlık Açısından Son Derece Faydalı Serdar Ergün: Spa, Sadece Tatil İçin Değil, Günlük Hayatın Aktivitesi Oldu. Sağlık Açısından Son Derece Faydalı

Navitas Spa Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Ergün, Spa Sektöründe Merak Edilenleri Klass’a Anlattı.  

Navitas Spa Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Ergün, inovasyon, değişim ve gelişim yaklaşımıyla sektörde yoluna devam ederek, bugün aktif olarak hizmet veren 18 Spa merkeziyle kişisel kullanıma uygun Spa hizmetleri sunmasıyla dikkat çekiyor. Türkiye'nin dört bir yanında Spa, sağlıklı yaşam merkezi, fitness merkezi ve masaj salonları ile sağlıklı yaşam konusunda hizmet veren Navitas SPA, kuruluşundan bu yana misafir memnuniyeti ilkesiyle üst düzey bir hizmet anlayışı sunuyor. Sultanahmet'in kalbinde Hagia Sofia Mansions İstanbul, Curio Collection by Hilton Otel’de 1.500 yıllık tarihi sarnıcın içinde kalite ve lüks konforu bir arada sunan Navitas Spa Sarnıç ise dünyada bir ilk olarak  kişiye özel üst düzey pek çok hizmeti müşterileri ile buluşturuyor. Misafirlerine unutulmaz anlar yaşatan  18 merkeziyle profesyonel bir hizmet sunan Serdar Ergün ile Navitas Spa işletmecilik faaliyetlerine dair merak edilenleri Klass okurları için konuştuk.

Serdar Bey, Navitas Spa olarak; Türkiye'nin dört bir yanında Spa, sağlıklı yaşam merkezi, fitness merkezi ve masaj salonları ile sağlıklı yaşam konusunda üst segment bir hizmet veriyorsunuz. Sizi bu kadar özel yapan ve yukarıya taşıyan özellik nedir?
Biz işin mutfağından geliyoruz. Temelinden geldiğimiz içinde, işin her noktasına hakimiz ve işleyişin farkındayız. Kurulduğumuz günden bu yana müşteri memnuniyeti ilkesi ile birçok projede yer aldık. Yılların verdiği bilgi ve tecrübeyle her aşamada kullanılacak ürünlerin kalite ve standartlarını güncel anlayışa uygun bir mantıkla oluşturuyoruz. Turizm sektörüne dönük SPA işletmeciliği faaliyetlerine tüm hızımızla devam ediyoruz.

‘TERAPİSTLERİMİZİ BALİ’DEN GETİRTİYORUZ’
Sizi farklı kılan özellikler nelerdir? İnsanlar neden Navitas Spa’yı tercih ediyor?

En önemli tercih edilme sebebimiz, merkezlerimizin hijyen olması ve sonrasında doğru terapistle doğru tekniklerin uygulanmasıdır. Terapistlerimizi Bali’den getirtiyoruz. Gelen ekiplere oryantasyon sağlayarak özel eğitimler veriyoruz. Müşterilerimizin büyük bir memnuniyet duyacakları konfor ve beklentilerin üzerinde hizmet anlayışıyla standartlarını yükseltiyoruz. Navitas Spa olarak, kişiye özel hizmet veriyoruz ve masaj terapileri ruh, beden ve akıl uyumuna odaklanarak profesyonel ekiplerimiz eşliğinde hizmetlerimizi uyguluyoruz. İşletmelerimizde müşterilerimize güven sağlıyoruz. Müşteri portfolyomuzun yüzde 60’ını bayanlar oluşturuyor,.

Özellikle kadın müşterilerin masaja bu kadar çok yönelmesinin ve rağbet etmesinin sebebi nedir?
Spa, sağlıklı yaşam merkezi, fitness merkezi ve masaj salonlarının sağlıklı yaşam konusundaki etki ve önemini keşfetmeleri ile beraber ilgileri arttı. Yoğun ve hareketli hayat temposunda geçen günlük hayatın yorgunluğu ve stresinden arınmak için merkezlerimizi tercih ediyorlar. Merkezlerin güvenilir olduğunu bilmeleri gönül rahatlığı ile işlem yaptırmalarına ve hizmet almalarında büyük bir etken.

Masaj bir lüks müdür yoksa sağlık için gerekli midir?
Bir zamanlar lükstü ama şimdi bir ihtiyaç. Antalya gibi tatil bölgelerine giden insanlar tarafından ağırlıklı olarak tercih ediliyordu. İstanbul gibi iş hayatının yoğun yaşandığı yerlerde çalışanlar için bir lüks olarak görülüyordu. Ancak şu an spa sadece tatil için değil, günlük hayatın aktivitesi oldu. Sağlık açısından son derece faydalı.

‘NAVİTAS SPA’DAN HİZMET ALAN MÜŞTERİLERİMİZ BÜYÜK BİR MEMNUNİYET YAŞIYORLAR’
Sultanahmet'in kalbinde Hagia Sofia Mansions İstanbul, Curio Collection by Hilton Otel’de 1.500 yıllık tarihi sarnıcın içinde kişiye özel modern bir spa merkezine ev sahipliği yapıyorsunuz. Burayı bir ihtiyaç doğrultusunda mı yoksa insanların keyif alması amacıyla mı hizmete soktunuz?

Burası kişiye özel hizmet anlayışı ile hizmete açıldı. Biz buranın hizmet kalitesini arttırmak amacıyla büyük bir özveriyle çalıştık. Karşılıklı yapılan anlaşmalar ile bir memnuniyet sağladık. Navitas Spa’dan hizmet alan müşterilerimiz büyük bir memnuniyet yaşıyorlar. Son derece iyi geri dönüşler alıyoruz. Belli bir süreç içerisinde büyük bir marka haline geldik.

‘TOPLUMUN HER KESİMİNDEN BÜYÜK BİR RAĞBET GÖRDÜK’
Hilton Mall of İstanbul Spa merkezinizde çok beğeniliyor ve seviliyor. Diğer şubelerinizin bu kadar rağbet görmesinin sebebi nedir?

Şehir otelciliği kapsamında güzel bir konsept oluşturduk. Burada 1800 metre kare bir spa merkezimiz mevcut. Bay bayan alanlarımızla, sadece bayana özel sauna, hamam ve buhar odaları ile ayrı bir cazibe noktası oldu. Gerek Başakşehir gerek İkitelli bölgesi ile ciddi anlamda bir ihtiyacı giderdik. Toplumun her kesiminden büyük bir rağbet gördük. Güzel bir sinerji yakalayarak memnuniyeti sağladık.

Şu anda 18 Spa merkeziniz mevcut. Gelecek hedefleriniz arasında neler var? Farklı ülkelere açılmayı düşünüyor musunuz?
Biz Türk Hamamını modernize edip dış dünyaya açmak istiyoruz. Amerika Miami’de bu tarz bir proje gerçekleştirmek gibi bir düşüncemiz var, üzerinde çalışıyoruz. Birtakım çalışmalarda bulunduk ancak pandemi sürecinin araya girmesi ile beraber bir süreliğine askıya aldık. Kaliteden ödün vermeden şubelerimizde en iyi hizmeti sunmak istiyoruz. Her noktaya ulaşabileceğimiz farklı lokasyonlarda şubeleşerek daha fazla kitleye ulaşmak hedefimiz.

www.navitasspa.com
 

Serdar Ergün

Serdar Ergün: Spa, Sadece Tatil İçin Değil,  Günlük Hayatın Aktivitesi Oldu. Sağlık Açısından Son Derece Faydalı Serdar Ergün