Kurban Akar ve Oğuz Ünal Kalafat: Globalleşmeyi Önemsiyoruz Dünyaya Adımızı Duyurmak İstiyoruz

Kurban Akar ve Oğuz Ünal Kalafat: Globalleşmeyi Önemsiyoruz Dünyaya Adımızı Duyurmak İstiyoruz Kurban Akar ve Oğuz Ünal Kalafat: Globalleşmeyi Önemsiyoruz Dünyaya Adımızı Duyurmak İstiyoruz

Pars Medya Ortakları Kurban Akar ve Oğuz Ünal Kalafat, Başarı Sırlarını ve Gerçekleştirecekleri Projeleri Klass’a Anlattı.  

Pars Medya Ortakları Kurban Akar ve Oğuz Ünal Kalafat, Pars Medya olarak müşteri memnuniyeti ilkesi ile yola çıktıklarını belirterek, gerçekleştirdikleri projeler ile iş dünyasının nabzını tutmaya devam ediyor. Başarıları ile ön plana çıkan bu iki önemli isim düzenledikleri Uluslararası Zirve Ödülleri’yle başarılarını taçlandırıyor ve ayrıca bugüne kadar Show Türk, Show Max, Genç TV, Tv8 Int, Euro Star TV, Euro D, NTV Avrupa, Tv8,5 ve Teve2 ekranlarında yayınlanan birçok program ve projeleriyle iş dünyasının başarılı isimlerini ön plana çıkarıyor. Mayıs ayında 3. dez düzenlenecek ve Cahide Palazzo’da gerçekleşecek 3. Uluslararası Zirve Ödülleri’nin ardından hemen çalışmalara başlayarak 4. Uluslararası Zirve Ödülleri’ni Katar ve Dubai’de yapmayı planladıklarını belirten Kurban Akar, alışılmışın dışında bir iş çıkaracaklarının altını çiziyor. Beyaz TV’de yayınlanan Ivana Sert ile “İş Dünyası” adlı programı ile izleyicisiyle buluşan ve gerçekleştirdikleri Uluslararası Zirve Ödülleri ile dikkatleri çeken Pars Medya Ortakları Kurban Akar ve Oğuz Ünal Kalafat ile yeni proje çalışmalarını ve başarı sırlarını Klass okurları için konuştuk.

Kurban Bey ve Oğuz Bey, Pars Medya olarak birçok başarılı işe imza attınız. Bu başarının sırrını sizlerden öğrenebilir miyiz?
Kurban Akar: Şöyle ki bizim çok ilginç bir yol hikayemiz var. Oğuz Bey ile beraber yaklaşık 10 yıllık bir yol arkadaşlığımız var. Biz bu yola çıkarken hedef kitlemizde doğru iş yapmak vardı. Bugüne kadar da bunu iyi bir şekilde başardık. Pars Medya ailesi olarak şu an Türkiye’nin ve dünyanın en tanınmış firmalarından biriyiz. Hem Türkiye’de farklı organizasyonlarda bulunuyoruz hem de çeşitli programlar yapıyoruz. Avrupa’da spor müsabakalarında futbol organizasyonları gerçekleştiriyoruz. Yeni anlaşmalarımızda iyi markalara futbolcu reklamlarıyla alakalı bir çalışma içerisine girdik. İlerleyen zamanlarda da bir Berlin fuarımız olacak. Bu organizasyonu Pars Medya ve SHK fuar ile beraber yapmayı planlıyoruz. Muhtemelen gıda ve temizlik üzerine olacak. Şu an alt çalışmalarını yapıyoruz. Eylül ya da Ekim ayında Uluslararası Zirve Ödülleri’ni 4.’sünü Katar ya da Dubai’de yapmayı düşünüyoruz. Görüşmelerimiz devam ediyor.

‘HER SENE OLDUĞU GİBİ FARKLI SÜRPRİZLERİMİZ VAR’
Bu yıl gerçekleştireceğiniz ödül töreninde izleyicileri bekleyen sürprizler nelerdir?

K.A: Her sene olduğu gibi farklı sürprizlerimiz var. Cahide’nin zaten kendine özel şovları olacak. Geçen seneki şovlardan daha farklı şovlar bekleniyor. Türkiye’nin en popüler ismi ile beraberiz. Yaklaşık 1,5 saatlik bir Gülşen sahnesi olacak. Gülşen sahnesi çok sevilen, dikkat çekici ve kaliteli bir isim. Avrupa ve Türkiye’den misafirlerimiz olacak. Tayyar Işıksaçan, Ece Erken ve Jess Molho bizimle beraber olacak. Türkiye’de yaşanılan deprem sebebiyle çok zor bir dönemden geçiyoruz ülke olarak. Bu yüzden bazı planlamalarımızı tamamen durdurduk. Seyircileri güzel sürprizler bekliyor. Bu sene yeni bir şey daha katarak Dream Türk’te 3 saat canlı yayın olacak.

Oğuz Ünal Kalafat: Uluslararası Zirve Ödülleri, Gülşen sahnesi ile başlayacak. Dans gösterilerinin de içinde bulunduğu Türkiye’nin en iyi mekanlarından biri olan Cahide Palazzo’da gerçekleştireceğiz. Elimizden geldiğince kaliteli ve doğru bir iş çıkarmaya çalışıyoruz. Herkesten farklı olarak klasik bir ödül töreni değil, bir şov ve eğlence sektörüne bağlı bir iş gibi gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Gelen tepkilere ve aldığımız duyumlara baktığımızda bunu başardığımızı görüyoruz. İnsanlar başarılı ve farklı buluyor. Bizde bu farklılığın üzerine her seferinde yeni bir şeyler ekleyerek ilerletmeye devam etmeye çalışıyoruz.

Ödül töreni dışında televizyona da birçok önemli iş yapıyorsunuz. Bu çalışmalarınızda büyük beğeni topladı. Bu programlar ve projelerinizdeki başarı istikrarını nasıl sağlıyorsunuz?
K.A: Televizyon sektörü bizim kalemiz. Şu an Beyaz TV’deyiz. ‘Ivana Sert ile İş Dünyası’ programını yapıyoruz. Show Türk, Show Max, Genç TV, Tv8 Int, Euro Star TV, Euro D, NTV Avrupa, Tv8,5 ve Teve2 ekranlarında yayınlanan birçok program ve projelerimizle sektörün nabzını tuttuk. Bizim farkımız ve başarımızın en büyük sebeplerinden biri, biz mutlaka halka ve insanlarımıza hitap eden bir ünlü ile çalışıyoruz. Güven algısını sağlıyoruz bu şekilde ve bunu önemsiyoruz. 15 yıllık bir şirketiz. 2013’ten beri kendi işlerimizi gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki hafta Hollanda’dayız. Oğuz Bey ile beraber ‘İş Dünyası’ programımızın çekimleri için orada olacağız. Daha da ileri gitmek ve daha marjinal bir kanalda olmak istiyoruz. Bu projeleri tamamen ticari bir kaygı amacıyla değil, şirketimizin bir imajı olarak gerçekleştiriyoruz.
‘BİZ SEKTÖRDE KENDİMİZİ GELİŞTİRİRKEN YEREL YATIRIMCILARINDA GELİŞMESİNE KATKI SAĞLIYORUZ’
O.Ü.K: Bizim ‘İş Dünyası’ programımız en başından beri birçok ünlü ile yürüttüğümüz bir proje. Burada şehirlerin markalarını ön plana çıkarmaktan ziyade iş insanlarının gerçekleştirdikleri işlerin gençlere sağladığı katkı, yerel potansiyele sağladığı katkı, bölgesel olarak bulundukları yere nasıl hitap ettiklerini ve neler hedeflediklerini öğrenerek insanların ekrana çıkmasını ve kendilerini anlatmalarını kolaylaştırıyoruz. Buradaki en büyük başarı yerel firmaların kendilerini tanıtabilme imkânı bulmaları. Biz sektörde kendimizi geliştirirken yerel yatırımcıların da gelişmesine katkı sağlıyoruz.

‘ULUSLARARASI ZİRVE ÖDÜLLERİ’NİN 4.’SÜNÜ KATAR YA DA DUBAİ’DE YAPMAYI PLANLIYORUZ’
Önümüzdeki yıl Uluslararası Zirve Ödülleri’nin 4.’sünü yurt dışında yapmayı planlıyorsunuz. Bu süreç nasıl ilerleyecek, neler yapacaksınız?

K.A: Uluslararası Zirve Ödülleri’nin 4.’sünü Katar ya da Dubai’de yapmayı planlıyoruz. Alışılmışın dışında bir çalışma olacak. Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz törenlerde kendi sanatçılarımız ile çalışıyoruz. Dubai ve Katar’da ise hangisi olursa o ülkelerin en popüler, en tanınan ve en sevilen isimleri ile çalışacağız. Burada nasıl Türkiye’nin en iyi sunucuları ile çalışıyorsak, orada da bölgenin en iyi sunucuları ile çalışıyor olacağız. Türkiye’de beraber çalıştığımız markaları onur konuğu olarak ağırlayacağız. İnanıyorum ki Katar ve Dubai’de istediğimiz başarıyı alır, tüm Avrupa’da da istikrarlı bir başarı yakalayarak bunu sürdürürüz.

O.Ü.K: Yaptığımız ve yapacağımız anketlerde bu ülkelerin ulusal ve uluslararası arenalarda kendini ispatlamış ve başarılı olmuş isimlerini halkın kullandığı oylar ile belirleyeceğiz. Hareketli günler bizi bekliyor, umarım istediğimiz başarıyı yakalayabiliriz. 2022 Uluslararası Zirve Ödülleri’nin verilerine bakıldığında dizi kategorilerinde inanılmaz bir oy kullanıldı. Dizilerimiz dünya üzerinde çok fazla izleniyor. Bir günde 2 milyon oy kullanıldı. Sitemiz kullanılan oy yoğunluğundan dolayı 2 defa çöktü. Biz 1 buçuk saat içerisinde hızlı bir müdahale ile siteyi tekrar aktif hale getirdik. Bir teveccüh var ve bizde buna layık olmaya çalışıyoruz. Globalleşmeyi önemsiyoruz çünkü dünyaya adımızı duyurmak istiyoruz. Ülkemizin yurt dışı arenasındaki başarısına katkı sağlamak istiyoruz.

‘HAYVAN HAKLARINA DİKKAT ÇEKEREK BAŞARILI İŞLERE İMZA ATMAYI DÜŞÜNÜYORUZ’
Düzenlediğiniz her ödül töreninde bir sosyal sorumluluk projesi oluyor. Bu törende böyle bir projeniz olacak mı?

K.A: Türkiye olarak yaşamış olduğumuz büyük bir felaket var. Bu felaketten tüm canlılar zarar gördü. Sadece insanlar değil. Biz bu canlıların sesi olmak istiyoruz. Bu organizasyonlarla bir nebze de olsa faydamız olsun istiyoruz. Bu yüzden HAÇİKO ile ortak bir proje hazırladık. HAÇİKO Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ömür Gedik’e de bize verdiği destekler ve beraber yapmış olduğumuz çalışmalardan dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz. Hayvanlarımız bizim için değerli. Umarım bir gün hayvanlarımıza doğru değeri göstermeyi öğreniriz.

O.Ü.K: Bize daha çok sorumluluk düştüğünü düşünüyorum. Özellikle hayvanlar Türkiye’de çok dışarıda tutuluyor. İlk senemizde kadına şiddete dur demiştik. İkinci senede Gülben Ergen’in ‘Çocuklar Gülsün Diye’ derneği ile birlikte okul yaptırmak için proje yürüttük. Bu
Kurban Akar ve Oğuz Ünal Kalafat: Globalleşmeyi Önemsiyoruz Dünyaya Adımızı Duyurmak İstiyoruz Ece Erken-Kurban Akar
Kurban Akar ve Oğuz Ünal Kalafat: Globalleşmeyi Önemsiyoruz Dünyaya Adımızı Duyurmak İstiyoruz Ece Erken-Oğuz Ünal Kalafat
Kurban Akar ve Oğuz Ünal Kalafat: Globalleşmeyi Önemsiyoruz Dünyaya Adımızı Duyurmak İstiyoruz Oğuz Ünal Kalafat - İlai Şimşek - Ece Erken - Tayyar Işıksaçan - Kurban Akar