Elif Kutupyıldızı Beauty’de Son Teknoloji Cihazları Kullanmaya Özen Gösteriyoruz

Elif Kutupyıldızı Beauty’de Son Teknoloji Cihazları Kullanmaya Özen Gösteriyoruz Elif Kutupyıldızı Beauty’de Son Teknoloji Cihazları Kullanmaya Özen Gösteriyoruz

Elif Kutupyıldızı Beauty Kurucusu Elif Kutupyıldızı, markasının farklarını ve güzellik trendlerini Klass’a anlattı.  

“Elif Kutupyıldızı Beauty” Güzellik ve Bakım Merkezi Kurucu Ortağı Elif Kutupyıldızı, güzellik sektörünün kalbi konumunda bulunan Nişantaşı’nda danışanlarına bütüncül ve kaliteli bir güzellik ve bakım hizmeti sunuyor. Kişiye özel cilt bakımları, bölgesel incelme ve zayıflama uygulamaları, kalıcı makyaj ve protez tırnak işlemleri ile kişileri en güzel hallerine kavuşturmak isteyen Elif Kutupyıldızı, avukatlık mesleğinden gelen bilgi ve birikimini, ortağı ve ablası olan Aylin Kutupyıldızı’nın tecrübeleri ile birleştirerek danışanlarına kusursuz bir hizmet sunmayı amaçlıyor.  “Elif Kutupyıldızı Beauty” Güzellik ve Bakım Merkezi Kurucu Ortağı Elif Kutupyıldızı ile merkezlerinde nasıl bir hizmet sunduklarını Klass okurları için konuştuk.


Elif Hanım, Nişantaşı’nda Abdi İpekçi Caddesi’nin hemen girişinde çok güzel bir merkez açtınız. Sizin merkezinize gelen insanlar neler buluyor?
Biz merkez olarak kişilerle birebir ilgilenerek, kişilere özel butik bir hizmet veriyoruz. Kendi üretimimiz olan cihaz ve özel cilt bakım protokollerimiz ile danışanlarımızın istek ve ihtiyaçları doğrultusunda iyi sonuçlar alıyoruz. Özellikle alanında uzman kadromuz ve hijyen kuralları doğrultusunda danışanlarımızın güzellik ve bakım konusunda merkezimizden mutlu ayrılmalarını sağlıyoruz. Epilasyon konusunda da dünyadaki sayılı cihazlardan birkaçı merkezimizde bulunmaktadır.

Avukatlık yaparken güzellik sektörüne geçmeye nasıl karar verdiniz? Bu alan sizi hangi yönüyle cezbetti?
Kadın olduğumuz için güzelliğe de tabi ki çok meraklıyız. Merkezimizde ablam Aylin Kutupyıldızı’nın uzmanlığı ile benim Sağlık Hukuku ve Tüketici Hukuku alanlarında ki tecrübelerimi insanlara aktarabileceğimize inandığımız için birlikte burayı açmaya karar verdik. Ayrıca güzellik ve bakım sektörü bir bakıma geleceğin sektörüdür. Sektörde eksiklikler ve ihtiyaçlar vardır. Bizde cihaz ve hizmetlerimizle bu eksiklikleri tamamlayacağımıza inanmaktayız.

Türkiye’de ve özellikle İstanbul’da çok sayıda güzellik merkezi bulunuyor. İnsanlar neden sizi tercih etmeli?
Avukatlık yaparken son yıllarda gelen taleple özellikle sağlık hukuku ve tüketici hukuku konularına eğildim. Güzellik ve estetiğe merak arttıkça kötü ve hatalı uygulamalar sebebiyle mağduriyetler de arttı. Bana gelen, yanlış ve hatalı uygulama mağduru çok insan vardı. Ben birçok insanın bu konuda ihtiyaçlarını ve  mağduriyetlerini iyi bildiğime inanıyorum.  Ayrıca sektörün eksilerini de çok iyi görebildiğim için ablamın uzmanlığıyla tecrübelerimi birleştirerek danışanlarımıza istedikleri ve bekledikleri düzeyde başarılı ve özel bir hizmet sunuyoruz.


Yaz döneminin yaklaşmasıyla bu mevsim için en gözde uygulamalarınız arasında neler bulunuyor. Kadınlara ve erkeklere neler tavsiye edersiniz?
Bu dönemde en gözde uygulamamız zayıflama ve bölgesel incelme işlemleridir. Türkiye’de geleneksel olarak yemek yemeyi çok seviyoruz. Bu durum vücut hatlarımıza da yansıyor. Bu nedenle insanlar özellikle yaz döneminde zayıflamak yada mutsuz oldukları bazı bölgelerinde incelmek istiyorlar. Kışın ve özellikle pandemide alınan kilolardan dolayı zayıflama çok talep görüyor. Kişiye özel ve diyetisyen destekli zayıflama programlarımız var. Cihazlarla birlikte kombine bir zayıflama hizmeti sunuyoruz. Onun dışında cilt bakımına da çok fazla talep var. Son yıllarda insanlar ciltlerine daha fazla özen göstermeye başladı. Erkeklerin cilt bakımına gelme sayısı arttı. Artık ülke olarak daha bakımlı ve kendine özen gösteren insanlar olduk.  Bunun yanında kadınlar yaz döneminde makyajsız gezmek istiyorlar. Dolayısıyla kalıcı makyaj uygulamaları da çok tercih ediliyor. Kalıcı makyaj uygulamasında insanlar ortalama bir yıl çok rahat bir şekilde makyajsız kalabiliyorlar. Bu süre uygulama yapılan bölgeye göre değişebiliyor. Kalıcı makyaj işlemleri arasında en çok tercih edilen microblading (kalıcı kaş uygulaması) ve dudak renklendirme-dudak gençleştirme işlemleridir. Ayrıca merkezimizde protez tırnak uygulamalarımız da özellikle yaz döneminde çok revaçta. Renkli tırnaklar, tırnaklarda farklı nail artlar çok istenen uygulamalardandır. “Elif Kutupyıldızı Beauty” Güzellik ve Bakım Merkezi’ne gelen danışanlarımız yaz öncesinde bütün bakımlarını eksiksiz bir şekilde yaptırıp yaza en güzel halleriyle giriyorlar.

Güzellik merkezi açmak için neden Nişantaşı bölgesini tercih ettiniz?
Nişantaşı, güzellik ve estetik konusunda çok talep gören bir bölge. Birçok Plastik Cerrah, klinik ve  hastane , Nişantaşı ve çevresinde yoğunlaşmış durumda.  Ayrıca Nişantaşı merkezi konumda bir bölgedir. Bize Anadolu yakasnda örneğin Kartaldan gelen, bu yakada Beylikdüzü Bahçeşehir taraflarından gelen danışanlarımız var. Nişantaşı bu açıdan ortada kalmakta. Bu nedenle biz de Nişantaşı’nı tercih ettik. Ve tabi ki güzelliğin kalbi Nişantaşı’nda atıyor.
 

INSTAGRAM: elifkutupyildizibeauty 

Elif Kutupyıldızı