Bizim İçin Müşterilerimizin Ultra Memnuniyeti ve Güvenliği En Önemli Konudur

Bizim İçin Müşterilerimizin Ultra Memnuniyeti ve Güvenliği En Önemli Konudur Bizim İçin Müşterilerimizin Ultra Memnuniyeti ve Güvenliği En Önemli Konudur

Level Up Invest Kurucuları Hicabi Pala ve Tolga Dinler,  finans sektöründeki yatırım ve projelerini Klass’a anlattı.  

“Finans sektörü çok büyük, aynı zamanda riskler barındıran bir sektör. Müşterilerimiz yok, hissedarlarımız var. Sadece hissedarların sermaye ve yatırımlarını çalıştırıyoruz. Onlar da bizim hisselerimizi alıyorlar. Onlara aylık ve yıllık çok güzel kazançlar
sağlıyoruz.”

Hicabi Bey ve Tolga Bey, bu zamana kadar iş hayatınızda birçok başarıya imza attınız. Level Up Invest’i kurmaya nasıl karar verdiniz?
Hicabi Pala: Ben Türk olmama rağmen Fransa’da doğdum ve büyüdüm. Bir süre önce ise vatanıma geri dönerek Türkiye’ye yerleştim. Level Up Invest ise Tolga Bey ile tanışmamız ve aramızda oluşan sinerji ile ortaya çıktı. Kendisi saat, takı ve mücevher sektöründe önemli bir isimdir. Dünyaca ünlü markalara 30 yıldır fabrika ve atölyeleriyle hizmet veriyordu. Ben de uluslar arası bir network sektöründeydim. 7 bin kişilik bir ekibim vardı. Kendi alanımda dünya birincisiydim. Tolga Bey ile bir araya gelince bir değerlendirme yaptık. Onun işinin de benim işimin de zor tarafları vardı. Verdiğimiz emeklerin karşılığında kazançlarımız beklediğimizin altındaydı. İkimizin de borsa ile uğraşan arkadaşları vardı. Dubai’de bir şirket kurmayı ve bu şekilde paramızı çalıştırmayı teklif ettim. Teklif götürdüğümüz borsacı arkadaşlarımızdan bir tanesi bu teklife sıcak baktı ve bizimle ortak oldu. Kazanç sağlamaya başladık ve çok kısa bir süre içerisinde çevremiz bu olaydan haberdar oldu. Birçok kişiden teklifler aldık. Finans sektörü çok büyük, aynı zamanda riskler barındıran bir sektör. Müşterilerimiz yok, hissedarlarımız var. Sadece hissedarların sermaye ve yatırımlarını çalıştırıyoruz. Onlar da bizim hisselerimizi alıyorlar. Onlara aylık ve yıllık çok güzel kazançlar sağlıyoruz.


Level Up İnvest ile yeni yatırım ve projeleriniz olacak mı?
Tolga Dinler: Biz kabiliyetimizin yetmediği yerlere yatırım yapmayız. Hissedarlarımızın güvenini zedelemek istemeyiz. Kendi sermayemizi farklı yerlerde değerlendiririz ama hissedarlarımızı sadece çok profesyonel olduğumuz alanlarda; borsada, altın borsasında, forekste temsil edebiliriz. Bu alanlarda kendimize güveniyoruz. Tek bir borsacımız yok. 15 kişilik bir borsa ekibimiz var. Hepsi de birbirinden değerli insanlar. Hepsi de gece gündüz Level Up İnvest için çalışıyorlar.

Ülkemizde borsa ve kripto para ile uğraşan insanların en büyük problemi güvenlik. Siz bu güvenliği nasıl sağlıyorsunuz?
T. D.: Bu sektörde yasa dışı iş yapan, insanları paralarını çalıştırmayı teklif eden çok insan var. Biz hissedarlarımız olduğu için daha güvenliyiz. Bizim hissedarımız olmak isteyen insanları öncelikle bir form doldurmalarını istiyoruz. Daha sonrasında sicillerini, pasaportlarını inceliyor ve hissedarlık sözleşmesini imzalamalarını rica ediyoruz.

Türkiye’de İstanbul ve Denizli’de şube açtınız. Dünya’da hangi ülkelerde faaliyet gösteriyorsunuz?
H. P.: Fransa’da beş tane şubemiz var. Diğer şubelerimiz İsviçre, Almanya, Amerika ve Dubai’de. Bizim için müşterilerimizin ultra memnuniyeti ve güvenliği en önemli konudur. Örneğin bir finans kuruluşuna paranızı yatırdınız ve bir sorun yaşadınız. O şirket ile mail yoluyla iletişime geçmeniz gerekecek. Bizim müşterimiz olan yatırımcılar en yakın şubemize giderek müdürlerimizden destek ve yardım alabilirler. Çok basit işlemler için bile müşterimizle telefonda görüşüyor veya ofisimize çağırıyoruz. Çalıştığımız altı ülkede hissedar sayımız 200’ü geçti. Kendi bankamızı, kriptomuzu ve broker’ımızı açacak kadar birikimimiz var. Ancak hissedarlarımıza verdiğimiz güveni devam ettirmek için bu şekilde çalışmaya devam ediyoruz.


Level Up İnvest’in dışında başka şirketlerinizin de olduğunu biliyoruz. Onlardan da bahsedebilir misiniz?
H. P.: İsviçre’de saat tasarımı ve üretimini yapıyoruz. Fransa’da Lyon şehrinde mücevher tasarımı ve yine üretimini yapıyoruz. Dubai’de finans sektöründeyiz. Türkiye’de de Günaydın International ismiyle reklam ve danışmanlık hizmetleri sunuyoruz. Uluslararası online bir kulübümüz var. Kulübümüzün amacı ise kaliteli yatırımcı yaratmak. Bizim amacımız sermayesi olup finans kültürü ve fikirleri olmayan iş insanları ile sermayesi olmayıp güzel fikirleri ve hayalleri olan insanları bir araya getirmek. Kulübümüze üye olan insanlara eğitimler veriyoruz.

Bundan sonraki süreçte hedefleriniz nelerdir?
T. D.: Hedefimiz kısa bir süre içerisinde kendi online bankamızı kurmak. İsteyen herkes uygulamayı indirip hesabını online olarak oluşturabilecek. İstediği zaman kredi kartı alıp mevduatlarını bizim bankamıza aktarabilecek. İnsanların günlük ve vadeli olarak kullanabileceği bir hesabı olacak. Bankamızda müşterilerimize yıllık yüzde 15 ila 20 arası kazanç vadetmeyi düşünüyoruz.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Filiz Dinler ve İsmail Dinler bizim onursal başkanlarımız. Takı sektöründe Fransa’da eğitmenlik yapıyorlardı. Dünyanın en büyük şirketlerinden birinde hissedarken orayı bırakıp enerjilerini ve tecrübelerini bize aktarmak için bizim yanımıza gelmeyi tercih ettiler. Onlara da buradan çok teşekkür etmek istiyorum.
 

Hicabi Pala, Tolga Dinler