Zübeyde Kaycı: Kişinin Doğallığının Çizgisinden Çıkmadan Naturel Kaş Uygulamaları Gerçekleştiriyoruz

Zübeyde Kaycı: Kişinin Doğallığının Çizgisinden Çıkmadan Naturel Kaş Uygulamaları Gerçekleştiriyoruz Zübeyde Kaycı: Kişinin Doğallığının Çizgisinden Çıkmadan Naturel Kaş Uygulamaları Gerçekleştiriyoruz

Zübeyde Kaycı Make Up Naıl Studıo’nun Kurucusu Zübeyde Kaycı, Kaşlar İçin Gerçekleştirdiği Tüm Uygulamaları Klass’a Anlattı.  

Garage Hair Repair Studio Caddebostan şubesinde Zübeyde Kaycı Make Up Nail Studio olarak kadınlara bütünsel ve kaliteli hizmet sunan Make Up Artisti Zübeyde Kaycı, kişinin doğallığının çizgisinden çıkmadan naturel kaş uygulamaları gerçekleştiriyor. Kaşların daha yoğun ve kalın görünmesini sağlayan kaş laminasyonu uygulamasının yanı sıra microblading ile de kaşın şeklini değiştirmeden işlemlerini gerçekleştiren Zübeyde Kaycı, kişiye özel ve müşterilerinin ihtiyaçlarını önceleyen bir hizmet politikası sergiliyor. Zübeyde Kaycı Make Up Nail Studio Kurucusu Zübeyde Kaycı ile kaşlara dair gerçekleştirdiği tüm uygulamaları ve kalıcı makyaj konusunda verdiği hizmetleri Klass okurları için konuştuk.  

Zübeyde Hanım, siz doğal güzellik vizyonuyla yola çıktınız ve bu anlamda çok başarılı çalışmalar yapıyorsunuz. Özellikle kaş konusunda da çok ilgi görüyorsunuz. Sizce doğal ve çarpıcı güzelliğin sırrı kaş mıdır?
Kesinlikle öyledir. Büyüklerimiz hep söyler ya, “Kaş, göz gerisi söz.” Bana göre en güzel kaş kişinin kendi doğal kaşı. Biz asla kişinin doğallığının çizgisinden çıkmadan örneğin seyrekse, boşlukları varsa doğal yöntemlerle doldurma işlemlerimizi yapıyoruz. Bazı müşterilerimiz kalıcı makyaj yaptırmak istemiyor. Bu durumda müşterilerimize kaşların daha yoğun ve kalın görünmesini sağlayan kaş laminasyonu uygulamasını yapıyoruz. Düşük kaşları yukarıya doğru taranmış bir şekilde ve üç ay gibi sabit bir süreyle kullanabileceği uygulamalar yapıyoruz. Bunun ardından doğal, bitkisel kaş boyalarımızı uyguluyoruz ve böylece kaşın daha hacimli, daha gür, daha yoğun görünmesini sağlıyoruz. Kaş boşluklarını microblading yani pudralama dediğimiz bir işlemle de gerçekleştirebiliyoruz. Microblading ile kaşın dışına çıkmadan yani kaşın şeklini değiştirmeden işlemimizi gerçekleştiriyoruz. Biz burada doğal kaşı tamamen kişiye özel çalışarak gerçekleştiriyoruz. Müşterimiz ben şu işlemi istiyorum dediğinde bile eğer o işlem ona uygun değilse biz onu önermiyoruz ve yapılması gereken işlemleri söylüyoruz. Bu hizmet politikamızdan da çok mutluyuz.

Laminasyon işlemleri hangi aralıklarla tekrarlanıyor?
Ortalama 2-3 ay arasında tekrarlanır. Müşteri zaten bu işlemi yaptırdıktan sonra aradaki iki kaşın farkını görüyor. Mesela makyaj yaptığında çoğu kadın kaş sabitleyici kullanıyor. Bu da zamanla kaşların dökülmesine ve boşalmasına sebep oluyor. Sonuçta orada bir işlem yapılıyor, kaş sabitleniyor ve hava alması önleniyor. Kaş bütün gün o şekilde kaldığında zamanla boşluklar daha çok çoğalmaya başlıyor. Bunun için laminasyonu çok öneriyorum çünkü doğal kaş boyasıyla da kaşları boyadığımızda müşterilerimiz ortaya çıkan sonuçtan çok mutlu oluyorlar.

‘DIPLINER KADINLAR İÇİN VAZGEÇİLMEZ BİR İŞLEM’
Sizin rağbet gören hizmetleriniz arasında kalıcı makyaj da var. Kalıcı makyaj uygulamalarınız nelerdir ve ne tarz tekniklerle uyguluyorsunuz?

Kalıcı makyaj, yüzde 90 kadınların tercih ettiği bir yöntem. Hem kaşta hem eyeliner olarak uyguladığımız işlem dipliner’dır. Dudak pigmenti uygulamalarını da sıklıkla yapıyoruz. Zamanla dudaklarımızdaki pigmentlerde kayıplar oluyor, özellikle de dudak çerçevesinde. Bunun için dudak renklendirme işlemi inanılmaz güzel bir işlem. Sabah bile kalktığınızda dudaklarınızın daha canlı ve güzel görünmesini sağlıyor. Bizim için en güzel işlem dipliner. Sadece kirpik dibinden uyguladığımız bir işlemdir. Bu işlemle hem gözleriniz daha canlı duruyor hem kirpikleriniz daha yoğun oluyor ve işlem yapıldıktan sonra makyajınızı daha farklı yapmak istediğinizde ucuna ufacık kuyruk çektiğinizde zaten o eyeliner oluyor. Ama kalıcı yapıldığında belli bir süre sonra kişiler sıkılıyor ve o görüntüyü görmek istemiyorlar. Bizde bunun için müşterilerimize hep dipliner öneriyoruz. Bence dipliner kadınlar için vazgeçilmez bir işlem.  

Peki 2023’ün makyaj trendleri neler olacak?
2023’ün trendlerinde doğal, naturel ve hafif makyajlar ön planda. Trendler arasında hafif ışıltılı yüzler ve çok ağır olmayan soft fondötenler, parlak ve highlighterlı makyajlar, renkli eyelinerlar moda. Tabi ki arabic makyajlar isteyenler de var çünkü makyaj biraz göreceli bir şey. Tamamen kişinin zevkine, tarzına, o gün gideceği davet, eğlence ya da etkinliğe göre makyaj uygulaması da değişir.  Müşterinin zevkine ve isteğine göre çalışma yapıyoruz makyaj konusunda. Önemli olan müşterinin aynada kendini gördüğü zaman mutlu olması.

İnstagram: zubeydekaycimakeup
 

Zübeyde Kaycı

Zübeyde Kaycı: Kişinin Doğallığının Çizgisinden Çıkmadan Naturel Kaş Uygulamaları Gerçekleştiriyoruz Cavidan Akdeniz-Ayşe Tuğ-Zübeyde Kaycı-Melis Demirtel-Ayşen Kaycı