Zeynep Seda Tulpar : “Azur Cosmetic İhtiyaçtan Doğdu, Bir Dünya Markasi Oldu”

Zeynep Seda Tulpar : “Azur Cosmetic İhtiyaçtan Doğdu, Bir Dünya Markasi Oldu”   Zeynep Seda Tulpar : “Azur Cosmetic İhtiyaçtan Doğdu, Bir Dünya Markasi Oldu”

Azur Cosmetic Yönetim Kurulu Başkani  Zeynep Seda Tulpar,  Kurduğu Azur  Markasinin Hikayesini Ve Marka  Hedeflerini Klass’a Anlatti  


Azur markasıyla saç bakımına yeni bir soluk getiren Azur Cosmetic Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Seda Tulpar, eşiyle yönettiği Özel Berkay Tulpar Polikliniği için geliştirdiği markasıyla saç sorunlarına inovatif çözümler sunuyor. Saç problemlerine karşı geliştirdiği ürünler ile çözüm odaklı bir hizmet anlayışı sunduğunu ifade eden başarılı iş kadını, kullandığı içeriklerin birçok soruna aynı anda cevap veren içerikler olduğunun altını özellikle çiziyor. Ürünlerinin Avustralya ve İsviçre patentli olduğunu belirten Tulpar, Azur Cosmetic’de başarı oranının oldukça yüksek olduğunu ve bu motivasyonla ürün yelpazesini genişletme kararı aldıklarını ifade ediyor. Çok yakın zamanda Azur Beauty, Azur Body ve Azur Baby olarak yeni ürün gamları ile ilerlemeyi planladıklarını, hem tedavi eden hem de var olanı koruyarak iyileşmeyi artıran, sağlığı koruyan yeni ürünleri sevenleriyle buluşturacağını belirten Azur Cosmetic Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Seda Tulpar ile Azur’u ve markanın hikayesini Klass okurları için konuştuk.

Zeynep Hanım, Azur Cosmetic markanızla başarıdan başarıya koşan bir işkadınısınız. Öncelikle sizi okuyucularımız için yakından tanıyabilir miyiz?
Üniversite eğitimimi İstanbul’da tamamladım. Amerika’da MBA ve insan kaynakları üzerine yüksek lisans yaptım. Türkiye’ye döndükten sonra aktif bir şekilde çalışma hayatının içerisinde yer aldım. İthalat ihracat sektöründe çalışmaya başladım. Şu anda sağlık sektöründe yönetici kısmında “Azur Cosmetic” markamla çalışma hayatıma devam ediyorum.
Sizin kurucusu olduğunuz ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığınız Azur Cosmetic nasıl doğdu, bu markayı kurma hikayenizi sizden dinleyebilir miyiz?
Aslında ‘Azur’ markası eşimin klinikte kullandığı ürünleri beğenmemesiyle doğdu. Saç ekimi alanında kullandığımız ürünlerin sonuç vermediğini görünce içeriğine hâkim olduğumuz Azur ürünlerini çıkarma kararı aldık. Şu anda ürün çeşitlerimiz sadece saç üzerine. Saç ekimi hastalarına, diğer saç problemi olan ya da saçının bakımına önem veren herkese hitap edecek ürünlerimiz mevcut. Azur’da başarı oranımız oldukça yüksek ve bu bizim motivasyonumuzu daha da arttırdığı için ürün yelpazesini genişletme kararı aldık. Çok yakın bir zamanda Azur Beauty, Azur Body ve Azur Baby olarak ilerlemeyi planlıyoruz. Bizim ürünlerimiz kozmetik değil, dermokozmetik. İçerisinde herhangi bir alerji maddesi barındırmıyor. Hepsinin alerji testleri yapılmış, hepsi sertifikalı ürünlerdir. Hem tedavi ediyor hem de var olanı koruyarak iyileşmeyi arttırıyor. Markamızı sağlığı koruyan ürünler kategorisinde konumlandırıyoruz. 
Azur ürünlerinin besleyici bir özelliği olduğunu söylediniz. Peki bu ürünler, her saç tipi için uygun mudur?
Azur ürünleri her saç tipi için uygundur. Şampuanlarımız her saç tipine uygun olup, kepeklenmeyi ve saç dökülmesini engeller. İçerisinde özel bir madde vardır. Bu ürünlerin hepsinin içerikleri farklıdır. Yani farklı farklı içerikleri birleştirip bu sonuçları sağladık. Onun haricinde küsmüş saç tellerinin çıkmasını destekliyor bu ürünler. Saç ekim hastalarımız da özellikle bu ürünlerimizi tercih ediyor. Çünkü hem süreci hızlandırıyor hem de erken sonuç almamızı sağlıyor. Aynı zamanda var olan saç köklerinin beslenmesine de sebep oluyor. 3 aylık paketlerimiz var. Bunda kişi saçıyla ilgili ihtiyacı olan ne varsa bu paketin içeriğinde bulabiliyor. Yani kullandığı vitaminden saç derisi spreyine, saçını yıkadığı şampuana kadar her şey mevcut. Mezoterapisi var, haftalık rutin bakımları var. Dermaroller ile yapıldığı içinde çok daha etkili oluyor ve deri altına ulaşabiliyoruz.

 ‘AZUR BİR İHTİYAÇTAN DOĞDU AMA
 ŞU ANDA DÜNYA MARKASI OLMA
 YOLUNDA HIZLA İLERLİYOR’
Ocak 2024 ayında yeni ürünlerinizin çıkacağınız söylediniz. Azur’un yeni ürün yelpazesinde neler olacak?
Geniş bir ürün yelpazesinden söz edebilirim. Azur Beauty, Azur Face olarak da ifade edilebilir aslında. Yüz yıkama tonikleri, yüz toniği, yüz temizleme jeli olacak yeni ürün gamımızda. Ayrıca, gözaltı kremi ve sonrasında yüz nemlendiricisi, yüz mezoterapisi, Pink Peel dediğimiz gözenekleri temizleyen bir peeling geliyor. Bunların dışında ise çok farklı bir ürün geliyor 2024 yılında. Mesela botoksumuz geçer ve bazı zamanlarda yaptırmaya gidemeyiz. Bu durumlar için kadınlara kurtarıcı bir ürün çıkaracağız. Yüze anında lifting etkisi yapacak. Makyajın altında çok rahat uygulayabilecekleri özel bir serumumuz çıkacak. Aslında Azur bir ihtiyaçtan doğdu ama şu anda bir dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor.
Azur markası sadece Türkiye’de mi satışta? Bu marka ile ilgili hedefleriniz nelerdir?
Azur’un ihracatını yapmaya başladık. Azur Cosmetic olarak çalıştığımız ülkelere Azur ürünlerinin ihracatını da yapıyoruz. Bazı kliniklerde Azur ürünlerimiz satılıyor. Yurt dışında bazı eczanelerde, onun dışında Türkiye’de de bazı kliniklerde ve eczanelerde Azur ürünleri aktif bir şekilde kullanılıyor ve daha önce de belirttiğim gibi başarı oranımız oldukça yüksek.

Tüketiciler Azur ürünlerine nasıl ulaşabilir?
Instagram hesabımızda bilgi ve sipariş hattımız mevcut. (@azurcosmetic) Web sitesinde de ürün çeşitleri, özellikleri, içerikleri, kullanımları ve fiyatları ile ilgili her türlü bilgiye ulaşabilirler. Bir de önümüzdeki günlerde Trendyol ve Hepsiburada’da satışlarımız başlayacaktır.