Zamanında ve Yerinde Hamleler Yaparak İlerlemek Önceliğimiz

Zamanında ve Yerinde Hamleler Yaparak İlerlemek Önceliğimiz Zamanında ve Yerinde Hamleler Yaparak İlerlemek Önceliğimiz

Aygünler Grup Yönetim Kurulu Başkanı Altan Aygün, başarı sırlarını ve gelecek projelerini Klass’a anlattı.  

İnşaat, Gayrimenkul ve mobilya sektörlerinin önemli isimlerinden Aygünler Grup Yönetim Kurulu Başkanı Altan Aygün, mobilya sektöründeki başarılarıyla adından sıkça söz ettiriyor. Sektördeki tecrübesi ve kaliteli hizmet anlayışıyla büyük markaları müşterileri ile buluşturan Altan Aygün, başarının çalışma azmi, isteği ve hep bir adım daha ileriye gidebilme isteğine bağlı olduğunu belirterek gençlere meslek hayatlarında çok çalışmayı ve araştırmayı tavsiye ediyor. Türkiye’nin fırsatlara gebe bir ülke olduğunu ifade eden Altan Aygün, Ar-Ge ve fizibilite aşamasında projeleri olduğunu ve projelerle ilgili mevcut yatırım için doğru zamanı beklediklerini ifade ederek gelecekteki bu projelerin neler olduğunu ve iş dünyasında başarının temel etkenlerinin neler olduğunu Klass okurları için paylaştı.

Altan Bey, siz mobilya sektöründe kazandığınız başarıların yanı sıra farklı sektörlerde de öne çıkan bir iş insanısınız. Öncelikle bu başarınızı neye borçlusunuz? Başarınızın sırrı nedir?
Hangi işi yapıyor olursak olalım; çok çalışma azmi, isteği, hep bir adım daha ileriye gidebilme isteği olmalı. Kendimde bu istekleri görüyorum ama en önemli etken çok çalışmak.

Mobilya sektöründe Aygünler Mobilya’yı öne çıkaran nedir? Aygünler Mobilya bu başarıya ulaşmak için hangi evrelerden geçti?
Şirketimiz mobilya sektöründe Türkiye’nin en büyük firmalarını bünyesinde bulundurmaktadır. Sektördeki tecrübemiz ve kaliteli hizmet anlayışımızla bu büyük markaları müşterilerimizle buluşturmamızdır.

İnşaat sektöründe de yapılmamışları yaparak dikkatleri üzerinize çektiniz. Gelecek dönemlerde projeleriniz olacak mı?
İnşaat sektöründe, mobilya sektöründe olduğumuz gibi nokta atışlar yaparak, zamanında ve yerinde hamleler yaparak ilerlemek önceliğimiz. Projelerimiz devam etmekte. Şu anda Ar-Ge ve fizibilite aşamasında olduğumuz projeler ile ilgili mevcut yatırım için doğru zamanı beklemekteyiz.

Siz iş dünyasında başarıya ulaşmış bir isim olarak gençlere neler önerirsiniz?
Günümüz de her meslek grubunda olduğu gibi sektörümüzde de nitelikli, yetişmiş personel bulmak zorlaşıyor. Üniversite mezun sayımızın çok fazla olmasından ve mezunlara sunulan ekonomik koşullardan dolayı her mezun kendi dalında iş yapmak istiyor haklı olarak. Ancak bu imkânı bulamıyor. Satış personeli, mobilya-montaj personeli gibi mesleklere yeni nesilden çalışan yetişmiyor. Gençlerimiz çok çalışmalı, araştırmalı ve Türkiye’de ihtiyaç olan meslek dallarına eğilim göstermeliler ki istihdam edilme sorunları yaşamasınlar

Yeni projeleriniz olacak mı ya da yeni iş kollarında faaliyet gösterme planlarınız var mı?
Belirttiğim gibi projelerimiz devam edecek ancak tecrübe etmediğimiz, hâkim olmadığımız iş kollarında su anlık yatırım düşünmüyoruz. Ancak Türkiye fırsatlara gebe olan bir ülke her an her şey olabilir. Çok karlı ve içimize sinen bir yatırım olursa o sektöre girme kararı verebiliriz.

Aynı zamanda sosyal anlamda da projeler geliştiriyorsunuz? İş hayatıyla birlikte bu projeler zor olmuyor mu?
Sosyal projelere çok ehemmiyet veren biriyim. Bu içimden gelen bir istek olduğu için bana aksine daha fazla enerji veriyor. Bir yük olarak görmüyorum. İş hayatımla ilgili de genç bir yönetim kadromuz bulunmakta, onlarda çok enerjik ve bana destek oluyorlar.

Çok yoğun tempoda çalışan birisiniz. Zaman yönetiminizi nasıl sağlıyorsunuz?
İş hayatı ve özel hayat arasındaki çizgiyi iyi çekebilen biriyim. Biri diğerinin önüne geçmiyor. İkisine de yeterince zaman ayırıyorum. Diğeri için bir diğerini eksik bırakmıyorum. Bu şekilde çalışınca da ikisi de güzel gidiyor. 

Altan Aygün

Zamanında ve Yerinde Hamleler Yaparak İlerlemek Önceliğimiz Altan Aygün
Zamanında ve Yerinde Hamleler Yaparak İlerlemek Önceliğimiz Altan Aygün