Zafer Alkaya: Dünya Çapında Fark Yaratan Bir Hizmet Anlayışına Sahibiz

Zafer Alkaya: Dünya Çapında Fark Yaratan Bir Hizmet Anlayışına Sahibiz Zafer Alkaya: Dünya Çapında Fark Yaratan Bir Hizmet Anlayışına Sahibiz

Cornelia Diamond Golf Resort & Spa Genel Müdürü Zafer Alkaya, Misafirlerini Bekleyen Ayrıcalıkları ve Cornelia De Luxe Resort Oteli’nin Özelliklerini Klass’a Anlattı.  

Türk turizminin önde gelen temsilcilerinden biri olan Cornelia Diamond Golf Resort&SPA’ya açıldığı günden beri hizmet ederek bugünkü konumuna gelmesini sağlayan Zafer Alkaya, misafirlerine unutulamayacak bir tatilin kapılarını aralıyor. Her zaman otel bünyelerine yeni hizmetler ekleyerek gelişime odaklı olan, düşünülmemiş projeleri hayata geçirerek konuklarını şaşırtan Zafer Alkaya, misafirlerine kusursuz ve son derece konforlu bir tatilin yanı sıra sunduğu onlarca imkanla da tercih ediliyor. Cornelia Diamond Golf Resort & Spa Genel Müdürü Zafer Alkaya ile bu sene misafirlerini hangi ayrıcalıkların beklediğini, çocuklu ailelere özel hizmetleri ve Cornelia De Luxe Resort Oteli’nin özelliklerini Klass okurları için konuştuk.

Zafer Bey, Cornelia Diamond Golf Resort & SPA’da yıllardır çok başarılı bir şekilde misafirlerinizi ağırlıyorsunuz. Misafirlerinizi nasıl bir tutumla ağırladığınızı anlatabilir misiniz?
Misafirlerimizi, “Bizde hayır kelimesi yoktur.” sloganı ile ağırlayarak sadece Belek ve Antalya turizminde değil dünya çapında fark yaratan bir hizmet anlayışına da sahip olarak Cornelia Diamond Golf & Resort SPA ile farklı beğenileri ve ihtiyaçları olan misafirlerimizin beklentilerini karşılıyoruz. Cornelia Diamond Golf Resort & SPA’da profesyonel ekibimizle hizmet vererek şartlar ne olursa olsun kalite anlayışımızdan da asla ödün vermiyoruz. Bizi farklı kılan en önemli özelliğimiz de bu. Bu çizgimizden asla ödün vermiyoruz. Bu özelliğimizle ‘Dünyanın En Donanımlı Her Şey Dahil Oteli’ ödülünü defalarca kez almanın gururunu yaşadık.

‘EN ÜST DÜZEYDE HİZMET VERECEK  ÇEŞİTLİLİĞİ BÜNYEMİZDE BARINDIRIYORUZ’
Misafirleriniz otelinize geldiklerinde ne gibi ayrıcalıklarla karşılaşıyorlar?

‘Crassula Spa’mızdan dünya çapındaki Cornelia Nick Faldo Golf Sahası’na, muhteşem sahilimizden, eğlenceli etkinliklerimize, dünya mutfağından sunduğu lezzetlere kadar en üst düzeyde karşılayacak çeşitliliği otel bünyemizde barındırıyoruz. Cornelia De Luxe Resort Otel, Azure Villas, Cornelia Golf Kulübü, Cornelia Spor Kulübü, Crassula Spa, Cornelia Eco Spa ve NEST Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi’nden oluşan grubumuz müşteri memnuniyetine maksimum derecede önem vererek misafirlere daima en kaliteli hizmeti sunmayı amaçlıyoruz.

Peki, çocuklu aileleri rahat ettiren hizmetleriniz nelerdir?
Çocuklarımız için mini kulübümüz gün boyu hizmet vermektedir, bu süre zarfında ailelerimiz 4 yaş ve üzeri çocuklarını mini kulübümüze bırakabiliyorlar. Bebeklerimiz için de bebek kulübü mevcut olup içerisinde oyun ve uyku odamız bulunmaktadır. Restoranımızda sağlıklı metotlar ile hazırlanmış çocuk menüsü (sebze & meyve püre çeşitleri, çocuklara özel yemekler); mama hazırlanma imkânı, hazır mama çeşitleri ve çocukları için özel yiyecek hazırlanması mümkündür. Odalarımıza talep halinde çocuk şampuanı, bornozu, mama sandalyesi ve lazımlık gönderebiliyoruz. VIP Azure villalarımızda ise bebek diafonu, mini bornoz, biberon ısıtıcısı, bebek küveti, Milupa ve HIPP marka bebek maması, süt, mısır gevreği, çocuk taburesi ve çeşitli sürpriz oyuncaklar verilmektedir. Azure villalarımızda konaklayan annelerimiz çamaşırhane servisimizden de ücretsiz faydalanabilmektedir. Ayrıca 24 saat oda servisi hizmetimizde bulunuyor.

‘MİSAFİRLERİMİZİN EVLERİNE DÖNDÜKTEN SONRA BİLE İSTEDİKLERİ GİBİ SORU SORDUKLARI VE DANIŞTIKLARI BİR MERKEZLERİ OLUYOR’
Ayurvedik Detoks & Anti-Aging merkezinizi bir yıl önce hizmete açtınız. Buraya gelen misafirleriniz nasıl bir programa ve ortama katılmış oluyor?

Ayurvedik Detoks & Anti-Aging merkezinde misafirlerimiz Tailor made olarak kendilerine uygun sağlıklı beslenme teknikleri, uygun aromalar, uygun renkler, yoga öğretileri gibi normal yaşamda da kolay tekniklerle fiziksel, psikolojik ve sosyal olarak mutlu olma yöntemlerini öğreniyorlar. Misafirlerimizin evlerine döndükten sonra bile istedikleri gibi soru sordukları ve danıştıkları bir merkezleri oluyor. Ayrıca Ayurvedik Detoks & Anti-Aging merkezimizde programa katılan misafirlerimiz, güvenecekleri bir kulüp ortamına da katılmış oluyorlar. Burada seçtikleri programla iyileşirken Dr. Buğra Öktem önderliğinde Ayurveda Tıp Fakültesi’ndeki bir ana bilim dalı olan Swasthavritta bilgileri de kendilerine veriliyor.
 

Zafer Alkaya