Yeni Bir Gülüş; Yeni Bir Hayat

Yeni Bir Gülüş; Yeni Bir Hayat Yeni Bir Gülüş; Yeni Bir Hayat

Prodenta Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikleri İle Provita ve Profit Slim & Beauty Kurucu Ortağı Prof. Dr. Arzu Aykor, ağız ve diş sağlığının önemini Klass’a anlattı...

Estetik Diş hekimliği alanında başarılarıyla adından söz ettiren Prodenta Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikleri ile Provita ve Profit Slim & Beauty Kurucu Ortağı Prof. Dr. Arzu Aykor, sanat, spor ve sosyal yaşam dünyasının ünlü isimlerinin diş doktoru olarak biliniyor. Kariyerinde “Gülüş Tasarımı” üzerine yoğunlaşan Aykor, diş tedavisinin çok önemli olduğunu, bütün vücudumuzu etkilediğini ve bu tedavinin dış görünüşümüze olan katkısıyla özgüvenimizi arttırdığını söylüyor. “Güzel bir gülüş en güzel makyajdır” diyen Prof. Dr. Arzu Aykor ile Gülüş Estetiği ve ağız-diş sağlığının önemini Klass okurları için konuştuk.

 

Arzu Hanım; öncelikle başarılı kariyer öykünüzü ve markanızın kuruluş hikayesini dinlemek isteriz.

İstanbul üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden ikincilik ile mezun olduktan sonra, aynı üniversitede doktoramı tamamladım. Tez konum “Diş Aşınmaları ve Tedavisi” ile ilgiliydi. Bu konu kariyer hayatımın önemli basamaklarını belirledi. Bunu ancak yıllar sonra yorumlayabildim. Diş aşınmaları konusu beni hassas dişler, kırılan dişlerin restorasyonu, diş sıkma tedavisi, aşınmaya bağlı bozulan yüz ve diş estetiğinin rehabilitasyonuna yöneltti. Bu konuda diş hekimlerine yönelik bir kitap yazdım ve çeviri editörlüğünü üstlendim. Dolayısıyla estetik diş hekimliği kariyerimin en önemli parçası haline geldi. Yeditepe üniversitesi bünyesinde “Doçent”, Okan üniversitesi bünyesinde “Profesör” oldum. Estetik Diş Hekimliği sektöründe danışmanlık ve eğitmenlik yapıyorum ve ayrıca Almanya’da bir üniversitede misafir öğretim üyesiyim. 1992 yılından beri akademik yaşantımın yanı sıra Dr. Okan Acar ile birlikte özel muayenehanemizde birlikte çalışıyoruz. önce; Akademik Dental Diş Kliniği ve Estethica Ataşehir Cerrahi Tıp Merkezi’nde Ağız ve Diş Sağlığı biriminin işletmeciliğini yaptık. Daha sonra Ataşehir, Suadiye ve Nişantaşı’nda Prodenta Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniklerini açtık. Meslek hayatımda her zaman bir ekip ile çalıştım. Yakın arkadaşlarım Dr. Okan Acar ve eşi ile çıktığımız bu yolda halen aynı çekirdek kadro ile yola devam etmekteyiz. 26 yıldır bu kariyer hikayesini yaşarken; sekreterimiz bile değişmedi ve aynı keyif ve ilk günkü heyecan ile ekibimizi büyüttük. Anlayacağınız mesleğimiz hem hobimiz hem de ailemiz oldu. Daha sonra; 360 derece sağlıklı güzelliği sunmak amacıyla Provita ve Profit Slim & Beauty’i kurduk. Mottomuz “Bütünsel Güzellik ve İyilik” oldu. Misyonum, başarılı bir diş hekimi olmanın yanında bilgi birikimimi yeni yetişen nesile ve ekibime aktarmak; sağlıklı bir geleceği ağızdan başlayarak oluşturmak. Kısaca bizim için “Gençlik ve Sağlıklı Güzellik ağızda başlar”.

 

“GüLüŞ TASARIMI HEKİMİN BİLGİ VE SANATININ BİR ARADA KULLANIMI İLE ELDE EDİLEN BİR SONUçTUR”

Gülüş Estetiği nedir? Etkileyici ve güzel bir gülüşe sahip olmak için ne yapmalıyız?

Güzel bir gülüş; en güzel makyajdır. Gülümsemenin kusursuz bir şekilde tamamlanabilmesi için diş etinin, dişlerin, dudakların ve çenenin uyumlu bir harmoni içerisinde olması gerekmektedir. Gülüş Tasarımı ve Yüz Estetiği bir bütündür. Kişinin özgüvenini, psikolojisini moralini ve sosyal iletişimini olumlu olarak etkiler. Güzel bir gülüşün sırrı yüz içerisinde gülüş hattı ve yatay düzlemlerin uygunluğudur. Gülüş hattı, alt dudak hattını takip etmeli ve dişler ağzı doldurmalıdır. Kısa ve küçük dişler kişiye yaşlı ve daha çekingen bir ifade verir. Dişlerin uzatılması ise hastanın gülüşünü olumlu yönde belirginleştirir. özellikle ön iki keser dişin uzatılması gülüşün enerjisini arttırır ve kişiyi gençleştirir. Ayrıca altın oran da çok önemlidir. Altın oran ile dişlerin boyutları kişiye özel olarak tasarlanır. Bu oran sağlandığında güzel bir gülüş elde edilir. Ayrıca dişlerin orta hattı, dudak ve burun ucu ile aynı paralelde ve düz olması estetik bir gülüş sağlar.

 

Devamı ve daha fazlası Klass Magazin Ağustos sayısında...