Yaşadığım Her Saniye Yeni Bir Şeyler Üretmek İstiyorum

Yaşadığım Her Saniye Yeni Bir Şeyler Üretmek İstiyorum Yaşadığım Her Saniye Yeni Bir Şeyler Üretmek İstiyorum

Muejaza Markasının Sahibi, Tescilli Güzel Emel Yıldırım, yeni projelerini ve oyunculuk serüvenini Klass’a anlattı.  

Emel Hanım, uzun yıllar iş kadınlığı yaptınız. Şimdi ise oyunculuğa başlıyorsunuz. Yeniden oyunculuğa dönme fikri sizde nasıl oluştu?
Oyunculuk benim hayatımda yarım kalan bir hikayeydi. Onu tamamlamak istedim. Bunun için eğitim almaya karar verdim. Bu zamana kadar senaryo teklifleri aldım ama kendimi hazır hissetmediğim için geri çevirmiştim. Bundan sonra gelecek tekliflere hazır olabilmek adına eğitim almam gerektiğini düşündüm. Kazandığım yarışmadan sonra bu mesleği iki yıl sürdürdüm. Biz dizi projesinde yer almıştım. Ama sonra sonrasında bir şeyler yarım kaldı. Bundan sonrası için de ‘Neden olmasın’ diyorum.

Oyunculuk kariyerinizde beklentileriniz nelerdir?
Karakter oyunculuğu yapmak istiyorum. Sakin bir karakter yapısına sahip olmama rağmen daha farklı bir karakterle insanların karşısına çıkabilirim diye düşünüyorum. Yakın zamanda iyi bir projede, iyi bir karakteri canlandıracakmışım gibi hissediyorum.

Ne kadar süredir eğitim alıyorsunuz?
İki aydır Gamze Süner Atay’dan eğitim alıyorum. Kendisi bu konuda inanılmaz derecede iyi bir eğitmen. Daha önce oynadığım iki dizide eğitim almadan oynamıştım. Eğitim aldığınızda size çok faydalı olacak farklı bilgiler ve teknikler öğreniyorsunuz. O anlamda Gamze Hanım muhteşem bir koç bence. Ben bile bazen yaptığım şeylere şaşırıyorum. Her alanda en iyisi olduğumu iddia etmiyorum. Sadece yaptığım işi en iyi şekilde yapmak ve insanların karşısına o şekilde çıkmak istiyorum.

Bunların yanında aynı zamanda bir iş kadınısınız ve bir parfüm markanız var?
Parfüm markamın ismi Muejaza. Arapça bir isim. Beş yıllık bir marka. Kokularımız her geçen yıl daha da çoğaldı. Şimdi beş tane kokumuz var. Muejaza’nın kendi kendisini marka haline getirmesini istedim. Bu yüzden kendi ismimi vermedim. Şu anda satışları çok güzel gidiyor.

Muejaza parfümleri nerede satılıyor?
Parfümlerimiz Nişantaşı Open House’ta satılıyor. Instagram’da da bir müşteri portföyüm var. Oradan da gönderim sağlıyorum. Müşterinin sizin ürünlerinizi sürekli olarak alması çok önemli. 20 yıldır aynı parfümü kullanan insanlar benim parfümlerimi kullanmaya başladı. Bu benim için büyük bir başarı.

Muejaza’nın nasıl bir tarzı var?
Muejaza unisex bir marka. Parfümlerimizin içeriğinde ud ve fresh esanslar var. Ağır kokularımız da var. Kalıcılık özelliği çok fazla. Markamızın parfümlerini alan herkes çok mutlu oluyor. Bu da beni çok mutlu ediyor. Güzel tepkiler alınca doğru bir iş yaptığımı anlıyorum. Ben yurt dışına da giderek bu parfümlerin üretildiği fabrikaları gezdim. Esanslarla haşır neşir oldum. Parfümör değilim ama burnum iyi koku alır. İyi bir seçiciyimdir. Güzel kokuları çok seven bir insanım. Bu işi de hayatım boyunca devam ettirmek istiyorum.

Aynı zamanda bir güzellik merkezi açmayı planlıyorsunuz? Ne zaman merkezinizi açacaksınız?
Güzellik konusunda Millî Eğitim Bakanlığı’nın vermiş olduğu 826 saatlik eğitimi aldım. Bu eğitimin yanında farklı eğitimler ve sertifikalar aldım. Güzellik merkezlerinde bir ilki gerçekleştirerek franchise şeklinde açmayı düşünüyorum. Bu şekilde franchise isteyen diğer bayileri daha sık ziyaret etme ve onlarla ilgilenme şansına sahip olacağım. Daha önce ‘Emel Yıldırım ile Yeni Bir Ben’ programını yapmıştım. Bu programda birçok kadını baştan aşağı değiştirmiştik. Güzellik konusunda gözümün çok iyi olduğunu söylerler. Kadınlarımız bana çok güveniyorlar. Güven sağlayan bir duruşum ve karakterim olduğu için ‘Neden böyle bir şey yapmayayım.’ dedim. Bu konuda da eğitim aldım. Eğitim olmadan olmuyor. Her alanda eğitime büyük bir önem veriyorum. Markamızın ismi ‘Emel Yıldırım Beauty’ olacak. Yakın zamanda Bakanlığın sınavına gireceğim. Sınavı geçtikten sonra da franchise vermek için ortak araştırmalarına başlayacağım. Ben çalışmayı çok seven bir kadınım. Yaşadığım her dakika, her saniye bir şeyler üretmek ve bir şeylere imza atma istiyorum.
 

Emel Yıldırım