Vizyoner Kişiliği İle Kadınların Önünü Açıyor

Vizyoner Kişiliği İle Kadınların Önünü Açıyor Vizyoner Kişiliği İle Kadınların Önünü Açıyor

Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Alaton, iş dünyasındaki başarısı kadar güzelliği ve şıklığı ile de hayranlık uyandıran bir isim. Birçok dernek ve sivil toplum kuruluşunun üyesi olan Leyla Alaton, kadın istihdamı alanındaki üstün çabalarıyla da kadınların toplumda ve iş hayatında hak ettiği değeri görmesine ve saygınlık kazanmasına önemli katkılar sağladı.  

İş insanı ve Alarko Holding’in kurucusu İshak Alaton’un kızı, Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Alaton, şık tarzı ve güzelliğinin yanı sıra parlak eğitim hayatıyla da dikkat çekiyor. Amerika’da Fairleigh Dickinson Üniversitesi işletme bölümünde lisans eğitimi alan Leyla Alaton, New York Üniversitesi'nde endüstri psikolojisi dalında yüksek lisans yaparak alanındaki yetkinliğini ve bilgisini artırdı. Henüz üniversite öğrencisiyken ticarete atılan ve bu alanda önemli bir kazanç elde eden Leyla Alaton gelecekteki üstün başarısının sinyallerini genç yaştan itibaren vermeye başladı. Kariyerine Alarko Şirketler Topluluğu Tanıtım Koordinatörü olarak başlayan Leyla Alaton, 1993 yılında kendi şirketi olan Megatrend Halkla İlişkiler Danışmanlık’ı kurdu. Aynı zamanda Notre Dame de Sion Lisesi mezunu olan ünlü iş kadını Türk-Fransız ilişkilerine katkılarından dolayı Fransa’nın en büyük devlet nişanı olan Légion d’Honneur ile ödüllendirildi. Birçok dernek ve sivil toplum kuruluşlarında da aktif rol üstlenen Leyla Alaton, burada kadın hakları, kadınların sosyal hayattaki yeri ve kadın girişimciliği konusunda konuşmalar gerçekleştiriyor. Aynı zamanda Kadın Girişimciler Derneği Kurucu Üyesi olan Leyla Alaton “Kadın Girişimciler Türkiye’ye Güveniyor.” kampanyasına katılarak destek vermişti.  Kadın istihdamına da büyük önem veren Leyla Alaton her alanda kadınların önünü açarak bu yönüyle iş dünyasına örnek olmaya ve ilham vermeye devam ediyor.

NEDEN SEÇTİK:
Sivil toplum kuruluşlarında üstlendiği aktif rollerle iş dünyasına ilham oluyor ve kadınların her alanda güçlenmesini sağlıyor.


 

Leyla Alaton