Uzm. Dr. Nihal Koç:Gençleşmenin Yeni Formülü: Ozon Tedavisi

Uzm. Dr. Nihal Koç:Gençleşmenin Yeni Formülü: Ozon Tedavisi Uzm. Dr. Nihal Koç:Gençleşmenin Yeni Formülü: Ozon Tedavisi

Medikal Estetik Hekimi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Uzm. Dr. Nihal Koç, Ozon Tedavisinin Nasıl Gerçekleştiğini ve Kişiye Ne Gibi Katkılar Sağladığını Klass’a Anlattı.  

Nişantaşı’nda bulunan Dr. Musk Clinic’te hastalarına estetik alanında ayrıcalıklı bir hizmet sunan ünlü Medikal Estetik Hekimi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Uzm. Dr. Nihal Koç, güncel teknolojileri kliniklerine taşımaya devam ediyor. Bağışıklığı kuvvetlendiren, cildi güzelleştirerek genç kalmayı sağlayan ve kişiye enerji veren ozon tedavisi işlemlerini kliniğinde uygulayan Dr. Nihal Koç ile ozon tedavisinin nasıl gerçekleştiğini, tedavi sürecini ve kişiye ne gibi katkılar sağladığını Klass okurları için konuştuk.

Nihal Hanım, ozon tedavisi nedir ve kişiye ne gibi avantajlar sağlar?
Aslında ozon tedavisini artık çoğu kişi biliyor ve yaptırıyor. Ozon tedavisi bağışıklığımızı kuvvetlendiren, bizi ve hücrelerimizi gençleştiren çok güzel bir formül. Biliyorsunuz ki kış geldi, bağışıklığın kuvvetlenmesi açısından da ozon tedavisi çok çok önemli. Ozon aslında oksijenin üç atomlu hali. Vücuda girdiği zaman vücuttaki tüm hücrelerdeki anti oksidan mekanizmaları arttırıp, bağışıklığı kuvvetlendirip tüm hücrelerdeki kan dolaşımını da arttırıyor. Özellikle yaylalarda yaşayan kişilerin, yaylalarda ozon miktarı fazla olduğu için daha uzun yaşadıkları bilinmekte. Bu örnekle de ozonun gençlik açısından da ne kadar önemli olduğunu görebiliyoruz.

‘SADECE ON BEŞ DAKİKADA SAĞLIKLI OLABİLMEK MÜMKÜN’
Ozon tedavisi nasıl gerçekleşir? Tedavi süreci hakkında da bilgi alabilir miyiz?
Ozon uygulanması çok kolay bir tedavidir. Sadece bir çay bardağı kadar kişiden kan alıp, özel bir ozon üreten cihazdan da ozonu alıyoruz. Ozonu kanın içine karıştırarak aynı damar yolundan kişiye veriyoruz. Yani uygulanması çok kolay, sadece on beş dakikada sağlıklı olabilmek mümkün. Tabi ki bu tek seansta olan bir şey değil. Başlangıç olarak en az 10 seans uygulama yapılmalı. Bu sizi en az bir yıl götürür ama aralarda kişinin ihtiyacına göre yoğun çalışma, yorgunluk, stres vesaire gibi durumlarda aralıklı olarak da idame dozlar alınabilir. Tabii ki bunun özel dozları var, herkese aynı dozu uygulamıyoruz. Herkesin ihtiyacına, sıkıntısına göre dozları değişiyor. Bu dozları kişiye göre ayarlayıp ona göre uyguluyoruz.

‘OZON TEDAVİSİYLE HEM BAĞIŞIKLIĞIMIZI KUVVETLENDİRİYORUZ,
HEM DE CİLDİMİZİ GÜZELLEŞTİRİYOR VE GENÇ KALIYORUZ’
Ozon tedavisinin cilde ve bağışıklığa ne gibi etkileri oluyor?

Kış gelince viral hastalıklarda da artış oluyor. Hem viral hem de bakteriyel hastalıklardan korunmak için de ozon tedavisi oldukça etkili. Covid döneminde ozon tedavisi daha da ön plana çıktı. Bağışıklığımız ne kadar kuvvetli olursa hastalıklar gelse bile biz onları daha çabuk atlatabiliriz. Cilde de güzel bir etkisi oluyor, cildi parlatıyor. Biz burada yaptığımız işlemlere ozonu da ekleyince kişi içten de beslenmiş oluyor. Böylelikle çok güzel ışıldıyor, parlıyor, tüm hücrelerimiz oksijene doyuyor ozon verdiğimizde. Damarlarımız, organlarımız artı cildimiz. Ozon tedavisiyle hem bağışıklığımızı kuvvetlendiriyoruz, hem de cildimizi güzelleştiriyor ve genç kalıyoruz. Ayrıca insana çok güzel enerji veriyor. Kişiyi enerjik yapan, metabolizmasını hızlandıran bir uygulama.

İnstagram: drmuskclinic
 

Uzm. Dr. Nihal Koç

Uzm. Dr. Nihal Koç:Gençleşmenin Yeni Formülü: Ozon Tedavisi Uzm. Dr. Nihal Koç