Tutkusu ve Üretkenliği İle Her Daim Önde

Tutkusu ve Üretkenliği İle Her Daim Önde Tutkusu ve Üretkenliği İle Her Daim Önde

Sabancı ailesinin seçkin üyesi, Arzu Sabancı Studio markasının kurucusu Arzu Sabancı, kendisine has duruşu ve zamansız tasarımlarıyla iş ve sosyal yaşam dünyasının en gözde kadınlarından. Profesyonel yaşantısının yanı sıra Epos 7 ve MİKADER Dernekleri ile de sosyal sorumluluk projelerine büyük bir hassasiyetle devam eden Arzu Sabancı bu yönüyle de takdir topluyor. Her daim ön planda olan ve kadınların potansiyellerini keşfetmesi için girişimlerde bulunan Arzu Sabancı yaratıcılığıyla da yeni iş imkanları sunuyor.  

Türkiye’nin en köklü ailelerinden birisi olan Sabancı ailesinin üyelerinden Arzu Sabancı özgün stili, tutkusu, üretkenliği ve sosyal duyarlılığı ile iş ve sosyal yaşam dünyasının en çok konuşulan ve her daim beğenilen isimlerinden. Öyle ki dünyaca ünlü bir İtalyan giyim markası olan Pinko’nun vitrininde onun tasarımlarını görebilir ve uluslararası moda camiasında bir Türk kadının bu denli bir saygınlığa sahip olmasıyla gurur duyabilirsiniz. Zamanında Pinko ile birlikte bir diğer dünyaca ünlü marka Patrizia Pepe’nin Türkiye distribütörlüğünü üstlenen Arzu Sabancı moda alanındaki profesyonelliğini ve başarısını kanıtlamış, ismini bir kez daha duyurmuştu. En ince detayları göz önüne alan seçiciliği ve iş dünyası kadınlarına ilham olan tarzıyla da sosyal yaşam dünyasında da oldukça sevilen bir isim olan Arzu Sabancı zevki ve ön görüsü ile her zaman dikkat çekiyor. Yurt dışındaki moda öncüleri ile gerçekleştirdiği projelerin yanı sıra Türkiye’deki markalarla da iş birliği yapan ünlü isim yaklaşık dört senedir Koton için birbirinden zarif koleksiyon parçaları hazırlayarak 8 sezon boyunca başarılı satışlara imza attı.

SOSYAL PROJELERİ İLE DE ÖN PLANA ÇIKIYOR
Arzu Sabancı moda sektöründe yer aldığı projeler kadar sivil toplum kuruluşlarında üstlendiği görevler ve yaptığı yardımlarda da sosyal sorumluluk ve duyarlılık konusunda örnek teşkil ediyor. Başarılı modacı kültürel emanetleri korumayı, kültür ve sanat bilincini geliştirmeyi amaçlayan Epos 7 Derneği’nin ve Türkiye’deki tüm çocukları her yönden destekleyerek yarınlara daha iyi koşullarda hazırlanmaları adına önemli çalışmalar yürüten Minik Kalplerle El Ele Derneği’nin kurucuları arasında yer alıyor. Epos 7 Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenen Arzu Sabancı Minik Kalplerle El Ele Derneği’nde ise Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yerini getiriyor.

KENDİ MARKASINI KURARAK YARATICILIĞINI KONUŞTURDU
Her geçen dönem değişen ve pandemi süreci ile birlikte yeni bir boyut kazanan dünya dinamiklerinde daha rahat ve sürdürülebilir projelere imza atmanın önemine inanan Arzu Sabancı, 2020 yılında kendi markası Arzu Sabancı Studio’yu kurarak yaratıcılığını bir kez daha konuşturdu. Arzu Sabancı markasıyla çıkardığı ilk koleksiyonu Active Wear ile de günümüzün modern ve spor anlayışını, doğaya saygı çerçevesinde organik pamuk kumaşlar kullanarak “Zamansız parçalar, çabasız ve rahat bir stil ile hem daha güçlü hem daha farklı.” mottosu ile yeniden yorumladı.  

Arzu Sabancı