Tutku ve Heyecanla Kurduğum The Slash’i Global Bir Marka Yapacağım

Tutku ve Heyecanla Kurduğum The Slash’i Global Bir Marka Yapacağım Tutku ve Heyecanla Kurduğum The Slash’i Global Bir Marka Yapacağım

The Slash Kurucusu Sinan Odak, markasının kuruluş hikayesini, gelecek hedeflerini Klass’a anlattı...

Türkiye’nin en yeni lüks giyim markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Sinan Odak’ın kurucusu olduğu The Slash, Türkiye'den çıkmış bir dünya markası olma vizyonuyla hareket ediyor. Sağlam adımlarla büyüme yolunda olan The Slash öncelikli satış kanalı olan web sitesi üzerinden satış yapıyor ve pandemi sonrasında da Zorlu Center’da kendi mağazasında hizmet vermeyi hedefliyor. “Markalaşmak anlamında sektördeki tüm eksiklerin farkında olarak yola çıktık. Bu da bizi diğer tüm markalardan ayıran en önemli özelliğimiz ” diyen genç ve başarılı girişimci The Slash Kurucusu Sinan Odak, moda dünyasına giriş hikayesini, The Slash’i diğer markalardan ayıran özelliklerini ve gelecek hedeflerini Klass’a anlattı.                                                                                                                                                                                                 

Kurduğunuz The Slash markasıyla moda dünyasında oldukça fark yarattınız. Moda dünyasına giriş hikayenizi anlatabilir misiniz?

Moda ve teknoloji girişimcisiyim. Uzun bir süredir hayalimde olan The Slash markasını yaratmadan önce sektördeki birçok başarılı isimden ve firmadan mentorlük aldım. Böylelikle hedefim olan fakat tam olarak nasıl hayata geçireceğimi bilmediğim birçok kısmı da daha özgüvenli ve hatasız bir şekilde hayata geçirmiş oldum. Özellikle daha önce kurmuş olduğum moda profesyonelleri platformu Moda Hayat sayesinde zaten hali hazırda olan moda bilgimi ve networkümü de The Slash lehine kullanarak fikirden tasarıma ve ürünleşmeye tüm aşamaları titizlikle ilerlettik. Biz sadece offline bir deneyime, ürüne önem göstermekten ziyade, dijital deneyime de son derece önem gösteriyoruz. Bu sebepten dolayı The Slash’in web sitesini bünyemize aldığımız ekip arkadaşlarımızla birlikte sıfırdan tasarladık ve kodladık.

 

“SADECE ÜRÜNE ODAKLANMAK, MARKALAŞMAK İÇİN DOĞRU BİR ADIM DEĞİL. THE SLASH OLARAK BU EKSİKLERİN FARKINDA OLARAK YOLA ÇIKTIK”

The Slash markasını diğer markalardan ayıran özellikler nelerdir?

Türkiye’deki moda sektörünü beğeniyorum. Oldukça kaliteli modacılarımız ve markalarımız var. Fakat her sektörde olduğu gibi markalaşma anlamında büyük eksiklerimiz olduğunu görüyorum. Ne yazık ki sadece ürüne odaklanmak, markalaşmak için doğru bir adım değil. The Slash olarak tüm bu eksiklerin farkında olarak yola çıktık. Bunu da bizi diğer tüm markalardan ayıran en önemli özellik olarak görüyorum. Globaldeki başarılı markaların tüm gelişmelerini ve hamlelerini de yakından analiz ediyoruz. Marka olmak için birçok farklı disipline hâkim olmalıyız. Pazarlamadan satışa, ürünlerin tasarımından iyi bir ekip oluşumuna tüm detaylar bizim için son derece önemli.

 

“KUMAŞLARIN TEDARİK SÜRECİNDE TÜM TESTLERİNİ BİZZAT GERÇEKLEŞTİRİYORUM”

Kumaş seçimlerinizde nelere önem veriyorsunuz?

Tüm koleksiyonlarımızda öncelikle %100 pamuk ve en iyi kumaşı tercih ediyoruz. Bu kumaşların tedarik sürecinde tüm testlerini bizzat gerçekleştiriyorum. İçime sinmeyen, herhangi bir konuda şüphe duyduğum bir kumaşı asla satın almıyor, koleksiyonlarıma sokmuyorum. Marka kurucusu olarak içime sinmeyen hiçbir ürünü müşterilerime sunamam. Müşterilerimiz bizi güvenerek ve gurur duyarak giymeli. En ufak bir detayı bile kaçırmamalıyız, atlamamalıyız.

 

Devamı ve daha fazlası Klass Magazin Aralık sayısında...