'Türkiye'nin Sağlık Turizmi Alanındaki Tanınırlığını Artırmayı Hedefliyoruz

'Türkiye'nin Sağlık Turizmi Alanındaki Tanınırlığını Artırmayı Hedefliyoruz 'Türkiye'nin Sağlık Turizmi Alanındaki Tanınırlığını Artırmayı Hedefliyoruz

Sevil Smile Studio Kurucusu Sevil Pekmezci, sağlık sektörü ve sağlık turizminin geldiği noktayı Klass'a anlattı.  

Ünlü Diş Hekimi Sevil Pekmezci, Antalya’da kurucusu olduğu 'Sevil Smile Studio'da diş sağlığı ve estetiği alanında Türkiye'den ve yurt dışından gelen hastalarına uluslararası standartlarda hizmet veriyor. Hizmet verdiği branşları genişleterek personel sayısını arttıran Sevil Pekmezci yakın zamanda İstanbul’da yeni bir klinik açacağının müjdesini veriyor. Sağlık turizmi alanında da başarılı projeler yürüten ve bu konuda Avrupa ve Amerika'dan çok sayıda talep aldıklarını söyleyen Dt. Sevil Pekmezci ile sağlık turizmi alanındaki çalışmalarını ve kendilerini farklı kılan özellikleri Lazzoni Hotel’in muhteşem atmosferinde Klass okurları için konuştuk.Sevil Hanım, öncelikle sizi daha yakından tanıyarak diş hekimliği mesleğine nasıl adım attığınızı öğrenebilir miyiz?
2006 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldum. Diş hekimi olmak istememdeki sebeplerden biri de çocukluğumdan beri dudak ve damağımda sorun yaşıyor olmamdı. Çocukluğumda tanınmış hekimlerde uzun süren yorucu ve ağrılı tedaviler gördüm. Dudak damak yarığı genetik rahatsızlıktır. Bu kalıtsal rahatsızlığım ile ilgili tam 11 kere ameliyat geçirdim. Son yıllarda ise gelişen teknolojiler ile birlikte lazer tedaviler yaptırdım. Yaşadığım bu genetik rahatsızlık bana diş hekimliği kapısını açtı. Bu nedenle herkesi mutlu etmek istiyorum. Bir insanın gülümsemesi, karşısındaki insanın enerjisini arttırır. Kendimde özgüven problemleri yaşadığım için, insanların hayatına dokunup özgüven sağlamak istiyorum.


Sağlık sektörü ve sağlık turizminin günümüzde geldiği durumu nasıl görüyorsunuz?
Sağlık turizmi alanında sanılanın aksine çok başarılı ve uluslararası alanda güzel bir konumdayız. Dünya standartlarında teknolojiler ülkemizde artık fazlasıyla mevcut. Hatta Türkiye, uzman deneyim ve memnun hasta kitlesiyle dünyada estetik diş sektöründe ilk tercih edilen ülkelerden biri. Bu da “Sevil Smile Studio” olarak bizi bu alandaki yenilikleri takip etmeye ve kendimizi her zaman geliştirmeye motive ediyor. İlerleyen yıllarda bu başarının tüm dünyada duyulmasını ve Türkiye’nin sağlık turizmi alanındaki tanınırlığını artırmayı hedefliyoruz. Pandemi tüm dünyayı etkisi altına alsa da biz her zaman zorlukların üstesinden gelip kriz durumlarını başarıyla yönettik. Bunun bence en önemli nedeni yeniliklere her zaman açık olmamızdır.

En çok hangi ülkelerden hasta ağırlıyorsunuz?
Biz 'Sevil Smile Studio' olarak Didim ve Antalya’da faaliyet gösteriyoruz. Tüm dünyadan hasta kabul ediyor olsak da hastalarımız ağırlıklı olarak Birleşik Krallık başta olmak üzere Avrupa ülkeleri ve Amerika Birleşik Devletleri'nden geliyor. İlerleyen dönemde sağlık ağımızı yeni ülkeler de büyütmeyi ve tüm dünyaya hizmet veren bir klinik olmayı hedefliyoruz.

Sevil Smile Studio'nun diğer kliniklerden farkı nedir? Sizi sağlık turizminde başarılı kılan özellikleriniz nelerdir?
Biz hekim ile hasta arasında mesafe olmayan bir kliniğiz. Yakında İstanbul’da açılacak üçüncü kliniğimizin hazırlıklarına son sürat devam ediyoruz. İşimizi en iyi ve en kaliteli şekilde yapıp Türkiye’yi sağlık turizmi alanında birinci sıraya taşımak ve insanları sağlıklı ve güzel gülüşlere kavuşturmak en büyük hedefimiz. Özellikle İngiltere’deki tanınırlığım ve hastalarımla olan yakın bağlantım sayesinde daha önce hiçbir acenteyle çalışmaya gerek duymadık. Bununla birlikte 14 yıllık birikimimiz ve profesyonelliğimizin getirisiyle artık kendimize ait bir acentemiz var. 2021 yılında düzenlenen Golden Palm Awards’ta ‘Yılın Sağlık Turizmi Markası’ seçilen acentemiz, profesyonel ekibiyle kendisini Türkiye çapında kanıtladı. Gelecek planlarımız arasında yurtdışı projelerimiz var.

INSTAGRAM: dtsevil


 

Sevil Pekmezci