Türk Gastronomi Markalarının Kalitesi İngilizleri Büyülüyor

Türk Gastronomi Markalarının Kalitesi İngilizleri Büyülüyor Türk Gastronomi Markalarının Kalitesi İngilizleri Büyülüyor

Global anlamda İngiltere’de yatırım yapmak isteyen gastronomi firmalarına lokasyon, inşaat, izin ve konsept mimari alanlarında danışmanlık veren Cemal Polat, Türk gastronomi markalarının İngilizler tarafından beğeniyle karşılandığını belirten bir iş insanı. Sadece iş alanında değil sosyal sorumluluk alanlarında da başarılı bir girişimci olan Cemal Polat, global yatırımcıların ihtiyacı olan gastronomi yatırımları alanında verdiği profesyonel hizmetlerle sektöründe ses getiriyor.  

Dünyanın finans ve kültür başkentlerinden Londra’da 32 yıldır yaşayan Cemal Polat, Londra’da kendi danışmanlık şirketini işleten başarılı bir girişimci. İngiltere’nin en prestijli üniversitelerinden University College London mezunu olan Cemal Polat, sonrasında ise University of Hertfordshire ekonomi bölümünü dereceyle bitirmiş bir isim. Gastronomi tutkusunu işletmeye dönüştüren başarılı iş insanı, global yatırımcıların büyük ihtiyacı olan gastronomi yatırımları alanında profesyonel bir hizmet yelpazesi oluşturdu. İngiltere, ABD, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ve Türkiye’deki şirketlere Londra’da danışmanlık veren, CP Consultancy’yi de başarılı bir şekilde işleten Cemal Polat, lokasyon temini, inşaat, izin ve konsept mimari alanlarında 12 yıldır hizmet veriyor. İngiltere’de mevcut Türk markalarının hizmet kalitesinin İngilizleri oldukça memnun ettiğini söyleyen Polat, bu sebeple Londra’da yatırım yapacak yeni markaların başarı potansiyeli taşıdığına inanıyor. Özellikle global anlamda son 10 yılda büyük bir atılım gerçekleştiren Türk gastronomi sektörünü değerlendiren Cemal Polat, Türkiye’deki markaların hizmet kalitesi ve marka duruşlarıyla İngiltere’de fazlasıyla olmayı hak ettiği görüşünde. Cemal Polat’a göre iş, sanat ve spor dünyasının en popüler destinasyonlarından olan Londra’da Türk markalarının varlığına ihtiyaç var. Polat’a göre İngiliz gastronomi pazarı bu anlamda hem oldukça müsait hem de fırsatlarla dolu. Cemal Polat’ın altını çizdiği nokta ise doğru yönlendirme ve yerel stratejilerin hayata geçmesi gerektiği hususunda. Tüm marka, izin, inşaat, insan kaynağı ve mekân temini süreçlerinin profesyonelce yerel bir bakış açısıyla yönetilmesi gerektiğini vurgulayan Cemal Polat, tüm şartlar gerçekleştiği takdirde Türk markalarının Londra’da başarı elde etmemesi için hiçbir sebebin olmadığını belirtiyor.

SOSYAL SORUMLULUK VE HOBİ AKTİVİTELERİYLE DE DİKKAT ÇEKİYOR
Cemal Polat sadece iş alanında değil sosyal sorumluluk alanlarında da başarılı bir girişimci. Strategic Planning for Beginners ve Launch Your Own Café isimli iki farklı İngilizce kitabı bulunan Cemal Polat, yazdığı kitaplarla da belirli kitlelerin dikkatini çekmeyi başarıyor. Üniversite öğrencileriyle vakit geçirmekten, onları motive edecek ve bilgilendirecek konuşmalar yapmaktan keyif aldığını belirten Cemal Polat, üniversitelerin öğrenci kulüplerinde Liderlik ve Gastronomi alanlarında konuşmacı olarak sıkça konuk oluyor. Uzmanlık alanlarına dair hazırladığı bu konuşmalarını gençlere ücretsiz sunacak bir online platform projesi üzerinde çalışan başarılı iş insanı, Gastronomi / Turizm bölümü öğrencilerine burs da vererek takdir topluyor. Sadece gençler için yazdığı kitaplardan değil hobilerinden de zevk aldığını ve iş stresini bu şekilde yendiğini söyleyen Cemal Polat, sanat, spor ve otomobile olan düşkünlüğüyle de tanınıyor.

LONDRA’DA MÜZELERİ VE MÜZAYEDE EVLERİNİ ZİYARET ETMEK EN BÜYÜK HOBİSİ
Londra’daki müzeleri ve müzayede evlerini ziyaret etmek ise başarılı iş insanının bir diğer hobisi. İngiltere’nin iş liderleri ve yatırımcı çevrelerini bir araya getiren 1903 yılında kurulmuş Institute of Directors üyesi olan Cemal Polat, iş dünyasından global isimlerin yanında sanatçılarla bir araya gelmekten ve NFT yatırımları yapmaktan da zevk alıyor. Giyimine çok önem veren Cemal Polat, Avrupa’daki farklı moda haftalarını ziyaret ederek trendleri yakından takip ediyor. Spor ve otomobil tutkusunu global yarışları takip ederek de sürdüren Cemal Polat’ın seyahat rotası ise İtalya’daki Mille Miglia klasik otomobil yarışı, Katar Ralli’si ve Formula 1 yarışlarının dünyadaki farklı etaplarından oluşuyor. Favori F1 etabı ise Monaco ve Istanbul.

Cemal Polat

Türk Gastronomi Markalarının Kalitesi İngilizleri Büyülüyor Cemal Polat
Türk Gastronomi Markalarının Kalitesi İngilizleri Büyülüyor Cemal Polat