Turgay Terzi: Mobilya Sektöründe Oluşturduğu Değer Başarıyı Getirdi

Turgay Terzi: Mobilya Sektöründe Oluşturduğu Değer Başarıyı Getirdi Turgay Terzi: Mobilya Sektöründe Oluşturduğu Değer Başarıyı Getirdi

Kişiye ve mekâna özel mobilya kavramını ortaya çıkaran Art Design Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Terzi, 2020 yılında yakaladığı başarıyı 2021’de de sürdürerek hem markasını hem de mobilya sektörünü büyüttü. 2020 yılında ilk kez girdiği “40 Yaş Altı En Güçlü 40 Genç CEO” listesine 2021’de de adını yazdıran ünlü iş insanı yatırımları, projeleri ve geliştirdiği satış stratejileriyle başarısına başarı kattı. İki yıldır listeye mobilya sektöründen giren tek isim olan Turgay Terzi, bu anlamda da sektörü için nasıl değer oluşturduğunu kanıtladı.  

Doğru iş stratejisinin her zaman başarıyı getirdiğine inanan ve bu anlamda yatırımlarını gerçekleştiren Art Design Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Terzi, 2021 yılında da pandeminin etkilerine rağmen hem üretim kapasitesini hem de satış hacmini geliştirerek Türkiye için büyük önem taşıyan mobilya sektöründe öne çıkan isimlerden oldu. İddialı ve herkesi şaşırtan yepyeni koleksiyonlarla 2021 yılına giren ve yurt dışı atılımlarını hızlandıran marka ihracat hacmiyle de sektöründe öne çıkarken başarının en büyük mimarı ise şüphesiz Turgay Terzi oldu. Başarısının sırrınıKatma değerli, zanaatkar yönü yüksek ve tasarım odaklı mobilyalar üretiyoruz. Pandemi dönemine rağmen yatırım yapmaktan da üretmekten de hiç vazgeçmedik” diyerek anlatan ünlü iş insanı 2022 yılında da başarısını artırarak devam ettirmek istediğini belirtiyor.

2 YIL ÜST ÜSTE EN GÜÇLÜ GENÇ CEO’LAR LİSTESİNE GİRDİ
2020 yılındaki başarıları ödülsüz kalmayan ve “40 Yaş Altı En Güçlü 40 Genç CEO” listesine adını yazdıran Turgay Terzi, 2021’deki başarılarıyla “40 Yaş Altı En Güçlü 40 Genç CEO” listesindeki yerini korudu. Aynı zamanda sektöründe listeye giren tek isim olan Terzi, bu anlamda da gerek üretim gerekse ihracat stratejilerindeki başarısını gösterdi.
 

Turgay Terzi