Tunç Berge:Bergedent Vadistanbul’da Diş Hekimliğinin Tekno-Dijital Çağını Işık Hızında Yaşıyor ve Yaşatıyoruz

Tunç Berge:Bergedent Vadistanbul’da  Diş Hekimliğinin Tekno-Dijital Çağını Işık Hızında Yaşıyor ve Yaşatıyoruz Tunç Berge:Bergedent Vadistanbul’da Diş Hekimliğinin Tekno-Dijital Çağını Işık Hızında Yaşıyor ve Yaşatıyoruz

Ünlü Diş Hekimi Tunç Berge, 3d Dinamik Navigasyon ile İmplantın Kimlere Uygulanabileceğini Klass’a Anlattı.  

Bergedent Estetik Diş Hekimliği ve İmplantoloji Merkezi Kurucusu ödüllü diş hekimi Tunç Berge, en gelişmiş teknolojilerle ve tüm dijital diş hekimliği enstrümanları ile donattığı Bergedent Vadistanbul’da operasyonlarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Hem spesifik konularda kendini öne çıkarmış hem de mesleki tecrübesi yüksek meslektaşlarından oluşan hekim kadrosu ile özellikle implant cerrahisi ve estetik porselen uygulamalarını gerçekleştiren Tunç Berge, yoğun bir şekilde yurt dışından gelen hastalarına da hizmet veriyor. Bergedent Estetik Diş Hekimliği ve İmplantoloji Merkezi Kurucusu Tunç Berge ile Bergedent Vadistanbul’da en çok ilgi gören hizmetleri, implant uygulamalarında kullandığı teknolojilerin hastalarına sağladığı avantajları ve 3d dinamik navigasyon ile implant yapımından kimlerin yararlanabileceğini Klass okurları için konuştuk.

Tunç Bey, Türkiye’nin en teknolojik ve önemli diş tedavi kliniklerinden birisini kurdunuz. Bergedent Vadistanbul’a gelen hastalar sizlerden ne gibi hizmetler alıyor?
Bergedent Vadistanbul’da diş hekimliğinin tüm branşlarında konusunda uzman doktorlarla hizmet ediyoruz. Tabi ki en gelişmiş teknolojilerle ve tüm dijital diş hekimliği enstrümanları ile donattık kliniğimizi. Ekibimi oluştururken tecrübeyi özellikle ön planda tuttum. Hem spesifik konularda kendini öne çıkarmış hem de mesleki tecrübesi yüksek meslektaşlarımla güçlendirdik Bergedent’i. Özellikle benim ve Dt. Nebil Bey’in 35 yıllık tecrübesi kliniğin vizyonunda fark yarattı.

Verdiğiniz hizmetler arasında en çok ilgi görenler hangileri oldu ve sizce neden bu hizmetlerde bu kadar çok talep oldu?
Daha yoğun olarak implant cerrahisi ve estetik porselen uygulamaları ön planda. Yani aslen tecrübenin farklılık yaratacağı branşlar Bergedent Vadistanbul’u farklı bir platforma taşıdı. Burada yoğun bir şekilde yurt dışı hastalarına da hizmet veriyoruz. Tamamıyla farklı bir organizasyon. Bu nedenle ekibimiz gün geçtikçe kalabalıklaşıyor. 24 kişilik sağlam bir kadro oluşturdum. Sadece doktorlarımız değil dental asistanlarımız da özel eğitim alıyorlar. 7 ayrı dilde ana dili gibi konuşan son derece profesyonel bir hasta koordinasyon takımı oluşturdum. Hastalarımızın huzuru ve kendilerini rahat hissetmeleri öncelik hedefimiz. Konu estetik ve implant cerrahisine geldiğinde aslında bütün bir diş hekimliği hizmetinden bahsediyor oluyoruz. Her türlü diş tedavisinden kanal tedavilerine, ortodontiden dişeti hastalıklarının düzenlenmesine kadar oldukça geniş bir yelpazede tedaviyi detaylandırıyoruz ki sonuç mükemmele yakın olsun.

‘ALLON 4 YA DA ALLON 6 DİYE ADLANDIRDIĞIMIZ  İMPLANT UYGULAMALARI GERÇEKTEN HASTALARI ÇOK MUTLU EDİYOR’
Son dönemde implant teknolojileri oldukça gelişmiş durumda. Siz implant konusunda hangi teknolojileri kullanıyorsunuz? Bu teknolojiler hastalarınıza ne gibi avantajlar sağlıyor?
İmplant uygulamalarında özellikle yurt dışı hastalarla yoğun çalışıyor olmamız, zaman konusunda en kısa sürede hastanın kullanımına sunabileceğimiz, hastamızı hiç dişsiz bırakmayacağımız sistemlere yöneltti bizi. Mesela kliniğimize ağzında tedavisi artık mümkün olmayan dişleriyle gelen hastaya bir günde tüm dişlerini çekip hemen aynı seans 6’şar adet implant yerleştirip üzerinden ölçüler alıyoruz. Ertesi gün yeni yerleştirilen implantlarına bağlı sabit geçici protezler hazırlıyoruz. Allon 4 ya da allon 6 diye adlandırdığımız bu implant uygulamaları gerçekten hastaları mutlu ediyor, sadece bir gün sonra dişlerine kavuşuyorlar. Büyük kolaylık ve operasyon sonrası ağrı, kanama ve şişlik olmuyor; hastamız sosyal ve iş hayatına kaldığı yerden devam ediyor. Tabii ki cerrahi işlemlerde farklı yöntemlerden de faydalanıyoruz. Özellikle dental lazerler ve ozon tedavisi hasta konforunu maksimum seviyeye taşırken yara iyileşmesini hızlandırıyor, steril bir dokuya implant yerleştirmemizi sağlıyor ve hastada şiş ve ağrı gibi implant sonrası travmalar olmuyor.

‘BİZ BERGEDENT VADİSTANBUL’DA DİŞ HEKİMLİĞİNİN TEKNO-DİJİTAL ÇAĞINI IŞIK HIZINDA YAŞIYOR VE YAŞATIYORUZ’
Klinikte en önem verdiğiniz son teknolojik yeniliklerden bir tanesi 3d dinamik navigasyon ile implant yapımı. Bu tedavi yönetiminden de biraz bahsederek kimlere uygulanabileceğini de anlatabilir misiniz?

İmplant uygulamalarında, çağımızın en gelişmiş implant cerrahisi yöntemi olan 3D dinamik navigasyonla implantları yerleştiriyoruz. Büyük konfor ve çok büyük rahatlık hem hasta için hem bizler için. Hastamızdan aldığımız dental tomografi röntgeni üzerinde hastaya başlamadan önce tüm planlamayı yapıp kemiğinin en uygun bölgesine ideal implantı planlayıp sanal ortamda hastamızın çenesine uyguluyoruz. Daha sonra ameliyat esnasında navigasyon cihazına bağlanarak aynı sanalda yerleştirdiğimiz konumda implantı hastamıza uyguluyoruz. Bunu yaparken dişetini kesmiyoruz ve direk kemik içine yerleştiriyoruz.
Hem implantlar en güvenli yöntemle konuluyor hem de hastada operasyon sonrası ağrı kanama ve şişlik gibi problemler oluşmuyor. Bu sayede hastaya daha önceden hazırladığımız protezlerini yeni implantlarına sabitleyebiliyoruz. Uzay çağı mı dersiniz yoksa teknoloji çağı mı bilemem ama biz Bergedent Vadistanbul’da diş hekimliğinin tekno-dijital çağını ışık hızında yaşıyor ve yaşatıyoruz.

 

Tunç Berge

Tunç Berge:Bergedent Vadistanbul’da  Diş Hekimliğinin Tekno-Dijital Çağını Işık Hızında Yaşıyor ve Yaşatıyoruz Tunç Berge