Tuba İşler : Hedefim Remax’ta Dünya Birincisi Olmak”

Tuba İşler : Hedefim Remax’ta Dünya Birincisi Olmak” Tuba İşler : Hedefim Remax’ta Dünya Birincisi Olmak”

Remax Queen Team Kurucusu Ünlü Gayrimenkul Danışmanı Tuba İşler, Gayrimenkul Sektöründeki  Tecrübelerini Ve Planlarını Klass’a Anlattı   Gayrimenkul sektöründe “gayrimenkulün kraliçesi” olarak tanınan Tuba İşler, bugüne kadar danışanlarına sunduğu kazançlı yatırımlarla başarıya ulaşmış bir isim. Arsa piyasası hakkında tarım arazilerinin çok değerleneceğini söyleyerek arazi fiyatlarının artacağını vurgulayan deneyimli iş kadınının Tiny House markası olan “Queen Tiny House” ise özellikle son dönemde müşterilerden yoğun bir talep alıyor. Tuba İşler, özellikle deprem korkusundan dolayı İstanbul’dan uzaklaşmaya çalışan insanların hem arsa hem de Tiny House bulma problemlerini artık tek bir adreste çözebiliyor. Remax Queen Kurucusu Tuba İşler ile gayrimenkul sektörünün bilinmeyen yönlerini, Queen Tiny House hakkında bilgileri ve gelecek planlarını Klass okurları için konuştuk.  

Tuba Hanım, gayrimenkul sektöründe “Gayrimenkul’ün Kraliçesi” olarak anılıyorsunuz. Kısa sürede bu kadar başarılı olmanızın sırlarını bizimle paylaşır mısınız?
Çok genç yaştan itibaren birçok farklı sektörde pazarlama biriminde çalışıp deneyim sahibi oldum. Bu sayede verimli ve disiplinli çalışmayı öğrendim. Satış yapmak ruhumda var diyebilirim. Ardından 2016 yılında Remax ile yollarım kesişti ve gayrimenkul sektörüne adım attım. Queen Team’i kurdum. Adım attığım andan itibaren gayrimenkul sektöründeki geleceği gördüm. Özellikle yurt dışından Türkiye’ye çok fazla talep var. Türkiye gayrimenkul alanında dünyanın gözdesi konumunda. Ben de yabancı satış konusunda eğitimler alıp yatırım yaptım. Kısa sürede önde gelen gayrimenkul satış danışmanları arasına adımı yazdırdım. Sektöre başlarken çok zorlu şartlarda başladım ama 7 yılın sonunda onlarca ödülle sektörün önde gelenleri arasında yerimi aldım. Gayrimenkul piyasası krizi fırsata döndüren bir piyasa ve her zaman daha ileri gidiyor. Bizde bu fırsatları çok çalışma ve disiplinle birleştirdik başarı kaçınılmaz oldu.

Tuba Hanım, arsa her zaman değerli bir yatırım aracıydı ama son dönemde insanlar yatırımın haricinde yaşayacak arsalar da almaya başladılar. Bu durumun nedeni nedir? Arsa satışlarına olan talep çoğalıyor mu?
Pandemi dönemiyle birlikte insanlar nefes alacakları ve doğayla baş başa kalacakları yerler aramaya başladılar. Bu sebeple arsalara çok fazla talep oldu. Her geçen günde bu talep artmaya devam ediyor. Arsa fiyatları taleplerden dolayı yükseldi. Bizde Queen Team olarak bu talebi karşılamak adına arsa yatırımlarına girerek arsa satışlarına başladık. Halen tüm Türkiye’de arazi satışlarımız devam ediyor.

Arazi satışları gelecekte nasıl şekillenecek?
Gayrimenkul konusunda daireler, evler, ofisler ve dükkanlar çok fazla artış gösterdi. Ama biz bu durumun geçici olduğunu düşünüyoruz. Çünkü küresel iklim şartları değişiyor. Küresel ısınma bu hızla devam ederse tarım arazileri çok değerlenecek. Bugünün fiyatından kat ve kat fazla fiyata satılacak. İnsanlar araziye taşınacak ve şehirdeki gayrimenkul fiyatları düşecek.

Tuba Hanım Gayrimenkul danışmanlığı haricinde Tiny House üretimi de yaptığınızı biliyoruz. Tiny House üretimine nasıl
başladınız?
Arazi satışları yaparken sektörde Tiny House sektöründe açık gördüm. Tiny House’a çok fazla talep vardı. Queen Team ekibi olarak sektördeki bu açığı kapatmaya karar verdik. Önce bir adet Tiny House ürettik. Ardından talepler çoğalmaya başlayınca Çatalca’da “Queen Tiny House” fabrikasını kurduk. Yaklaşık 2 yıldır üretim yapıyoruz ve tam kapasite üretim yapmaya devam ediyoruz. Başta kendi müşterilerimize ardından tüm Türkiye’ye satmaya başladık. Şu an yurt dışı pazarında da satışlarımız başladı.

 “TINY HOUSE TALEBİ ARTMAYA
 DEVAM EDİYOR”
İnsanlar Tiny House’ları neden tercih
ediyor? Tiny House sektörü gelecekte de
bu kadar popüler olacak mı?
Türkiye’de Tiny House’un çok talep almasının başlıca sebebi depremdir. Deprem korkusundan dolayı insanlar bir kaçış yeri aradılar. Acil durumda yaşayabilecekleri ve güvende hissedebilecekleri bir alan ihtiyaçlarını Tiny House ile temin ettiler. Tiny House talebi git gide artmaya devam ediyor. Bir süre daha da devam edeceğini düşünüyoruz. Çok fazla arazi ve yaşam bahçeleri satılıyor. İnsanlar bu alanlara Tiny House alacak. Türkiye’de yavaşlasa bile yurt dışında bitmeyen bir pazar.

 “AYAKLARIMI YERDEN KESEN
 ÖDÜL HALL OF FAME ÖDÜLÜYDÜ.
 ÇÜNKÜ HALL OF FAME YAŞAM
 BOYU ONUR ÖDÜLÜDÜR”
Tuba Hanım, çok başarılısınız ve Remax’ten defalarca ödül aldınız. Sizin için özel olan ödül hangisi? Bundan sonraki hedefiniz ne olacak?
Aldığım her ödül benim için yeri bambaşka. Ama ayaklarımı yerden kesen ödül Hall of Fame ödülüydü. Çünkü bizde her ay, 3 ayda bir, yıllık ödüller var ve bunları her seferinde yenilemek zorundasınız. Hall of Fame yaşam boyu onur ödülüdür. 2016’da sektöre girdiğimden belli her yıl bölge ve Türkiye bazında birinciliklerim oldu. 2019’dan beri de her yıl dünya sıralamasındayım. Bundan sonraki hedefim ise Remax’ta dünya birincisi olmak.