Ticaret Sadece Denizde Sınırlı Kalmamalı

Ticaret Sadece Denizde Sınırlı Kalmamalı Ticaret Sadece Denizde Sınırlı Kalmamalı

Denizcilik sektöründe aktif bir rol içerisinde olan ve daima büyük hedeflerin peşinden giden Uğur Eminoğlu Denizcilik ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Eminoğlu, Amerika’nın Florida şehrinde açılacak olan ofisi için yoğun bir şekilde mesai harcıyor. Muğla bölgesindeki arazileri araştırarak, arazilere güneş enerjisini elektrik enerjisine çevirecek panelleri kurmayı hedefleyen Uğur Eminoğlu, farklı alanlardaki çalışmalarına hız düşürmeden devam ediyor.  

Denizcilik alanında köklü bir geçmişe sahip olan ve aile şirketini başarıyla temsil ederek mesleğini büyük bir tutkuyla icra eden Uğur Eminoğlu Denizcilik ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Eminoğlu, seramik sektöründe Türkiye’de gemi kiralama kısmında ilk üçte olan bir isim. Yüzde 70 oranında seramik hammaddeleri taşıyan ve seramik işi yapan büyük şirketlerin kullandığı killeri Türkiye’ye getiren Uğur Eminoğlu, Türkiye’ye yüklü miktarda döviz kazandırıyor. İsmini yurtdışında iyi bir şekilde lanse ederek Türkiye’deki bazı firmaların temsilciliğini yapan başarılı iş insanı, “Benim asıl hedefim Türkiye’ye döviz getirmek. Bunun en hızlı yolu da denizcilik. Hedeflerimden birisi de yurt dışına açılmak. Orada kazanacağımız parayı değerlendirip Türkiye’ye kazandırmak istiyorum.” diyerek hedeflerinden bahsetti.

“GÜNEŞ ENERJİSİNİ ELEKTRİK ENERJİSİNE ÇEVİRMEK İÇİN PANEL OLUŞTURACAĞIM VE BUNU ARAZİLERE KOYACAĞIM.”
Denizcilik sektöründe aktif bir rol içerisinde olan ve daima büyük hedeflerin peşinden giden Uğur Eminoğlu, farklı yelpazelerde de atılımlar yapmayı sürdürüyor. Muğla’da Bodrum, Milas, Ören ve Köyceğiz bölgelerindeki arazileri araştırarak yatırım yapma hedefinde olan Uğur Eminoğlu, “Arazileri seçerken en fazla güneş ışınlarını alan yerleri araştırıyorum. Arazileri seçtiğimde güneş enerjisini elektrik enerjisine çevirmek için panel oluşturacağım ve bunu arazilere koyacağım.” şeklinde ifade etti. Yakın zamanda Amerika’nın Florida şehrinde açılacak olan ofisi için de yoğun bir şekilde çalışan Uğur Eminoğlu, Montenegro’da da ofis açmayı planladığının müjdesini verdi. “Avrupa’da vatandaşlık aldığımız zaman Avrupa Birliği’ne daha rahat girebilmek adı altında burayı kullanacağız.” diyerek Montenegro için planlarından bahseden Uğur Eminoğlu, ayrıca inşaat alanında da pek çok mülk satın alarak mülklerin içlerini restore ediyor. İnşaat alanında yaptığı ticaret hakkında, “Hep artıda oluyoruz. Alırken kazanmak aslında bu olsa gerek.” diyen Uğur Eminoğlu, ticari zekasını konuşturduğunu herkese gösterdi. Farklı alanlarda çalışmalar yaparak başarılı işlere imza atan Uğur Eminoğlu, “Ticaret sadece denizde sınırlı kalmamalı. Denizcilik bizim atamızdan geliyor. Soyağacımızdaki belki de herkes denizciliğe girip çıkmıştır ya da devam ettiriyordur. Bende ana mesleğimi bırakmayarak araya yatırımlar koyuyorum.” diyerek çok yönlülüğünü de gösterdi.

 

Uğur Eminoğlu

Ticaret Sadece Denizde Sınırlı Kalmamalı Uğur Eminoğlu
Ticaret Sadece Denizde Sınırlı Kalmamalı Uğur Eminoğlu