Sevgi Ekiyor : “Vegan Dolgu Benzersiz Bir Hacimlendiricidir”

Sevgi Ekiyor : “Vegan Dolgu Benzersiz Bir Hacimlendiricidir” Sevgi Ekiyor : “Vegan Dolgu Benzersiz Bir Hacimlendiricidir”

Sağlıklı Yaşam Yönetimi Ve Medikal Estetik Hekimi Dr. Sevgi Ekiyor, Vegan Dolgu Uygulamasına Dair Merak Edilenleri Klass’a Anlattı Hyaluronik Asit dolgu maddelerinin ve diğer hacimlendirici ürünlerin aksine içeriğinde kimyasal içermeyen, güvenli, geri dönüşümlü, alerjenik olmayan ve yüzde yüz biyolojik olarak çözünebilir bir ürün olan Vegan Dolgu, son zamanların dikkat çekici uygulamalarından biri olarak öne çıkıyor. Vegan Dolgunun benzersiz bir hacimlendirici olduğunun altını çizen Sağlıklı Yaşam Yönetimi ve Medikal Estetik Hekimi Dr. Sevgi Ekiyor, ayrıca ameliyatsız rinoplasti prosedüründen sonra ikincil deformiteleri düzeltmek için de Vegan Dolgu kullandığını belirtiyor. Düşük maliyeti, dayanıklılığı, güvenliği, kalıcılığı ve mükemmel konturlama ve şekillendirme yetenekleri nedeniyle çene ve malar bölgelerdeki estetik implantların yerine Vegan Dolgu kullanmayı tercih ettiğinden beri tedavi ettiği hasta sayısının her geçen gün arttığını ifade eden Dr. Sevgi Ekiyor, Vegan Dolguya dair merak edilenleri Klass okuyucularıyla paylaştı.  

Vücudumuz gerek zamanın gerek yoğun yaşam şartlarının gereksinimi olarak doğal yapısını zamanla kaybedebilmektedir. Vücut ve yüzdeki bu hacim kayıpları medikal estetik tedavileri, teknolojik gelişmelerle birlikte kalite standartları açısından sürekli gelişme eğiliminde olsalar da biyostimlasyon yani vücudu doğal yollarla uyararak bedenin doğal ürettiği kolajen ve hyalüronik asiti arttıracak yeni bir teknolojiyle son 15 yıldır karşılaşılmıyordu. Sağlıklı Yaşam Yönetimi ve Medikal Estetik Hekimi Dr. Sevgi Ekiyor, sektörde hem derin enjeksiyonda yarattığı devrimsel yapılandırması hem de vücudu zamanla besleyen Vegan Dolgu uygulamasında dikkat edilmesi gerekenlerin altını çiziyor.

VEGAN DOLGU NEDİR?
Vegan dolgunun piyasadaki Hyaluronik Asit dolgu maddelerinin ve diğer hacimlendirici ürünlerin aksine içeriğinde kimyasal içermediğine ve sağlık deneme testlerinde hayvan denekler kullanılmadığına dikkat çeken Sevgi Ekiyor “Vegan Dolgu, içeriği tamamen kırmızı alglerden polisakkarit yani şeker molekülünden oluşan Agaroz jel maddesi ile hacimlendirme etkilerini sağlamaktadır. Ürünlerin şırıngası gama ışınlarıyla sterilize edildiğinden Vegan Dolgu şırıngalarında alerjen olabilecek ya da kimyasal hiçbir madde bulunmaz. Yüzde 100 doğaldır. Estetik ve plastik cerrahi prosedürleri ile birlikte uzun zamandır kliniğimde dermal dolgu maddeleri gibi ameliyat gerektirmeyen yöntemler kullanıyorum. Dermal dolgular konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahibim ve bu süre zarfında birçok farklı ürün kullandım ancak kullanıma henüz başladığım Vegan dolgu maddesi, tıbbi uygulamalarda olağanüstü yenilikler sunmamı sağladı ve bana birçok olanak sundu.” dedi.

VEGAN DOLGU İLE HACİMLENDİRME VE CİLT SAĞLIĞI ARTIŞI
Vegan dolguyu ayrıca ameliyatsız rinoplasti prosedüründen sonra ikincil deformiteleri düzeltmek için de kullanan başarılı doktor bu konuda ise “Yeni bir yaklaşımla alar kanatları desteklemek için kullanarak nazal valv açısını fonksiyonel olarak genişletiyor ve alar çökmelerini azaltıyorum. Vegan Dolgu benzersiz bir hacimlendiricidir. Yapısı ve düşük göç özellikleri nedeniyle kemik yeniden şekillendirilmesi ve yaşlanmadan kaynaklanan hacim kaybı ve kemik erimesinin telafisi için de kullanılabilir. Estetik uygulamalarda sadece "dolgu" yapmaktan ziyade şekillendirme ve konturlamanın daha önemli hedefler olduğuna inanıyorum. Düşük maliyeti, dayanıklılığı, güvenliği, yüksek kalıcılığı ve mükemmel konturlama ve şekillendirme yetenekleri nedeniyle çene ve malar bölgelerdeki estetik implantların yerine Vegan Dolgu kullanmayı tercih ettiğimden beri tedavi ettiğim hasta sayısı her geçen gün artıyor.” dedi.

VEGAN DOLGU TAMAMEN GÜVENLİ, GERİ DÖNÜŞÜMLÜ, ALERJENİK OLMAYAN VE YÜZDE YÜZ DOĞAL BİR ÜRÜN
“Vegan Dolgu tamamen güvenli, geri dönüşümlü, alerjenik olmayan ve yüzde 100 biyolojik olarak çözünebilir bir üründür. Hidrokolloid yapısı sayesinde anında ve stabil sonuçlar üretir. Bütün bu etkilerle birlikte Vegan Dolgu, enjekte edildikten sonraki aylarda ciltteki kolajen seviyesini ve cildin doğal olarak ürettiği Hyalrüonik Asit miktarını arttıran bio- stimülasyon özelliklerine sahiptir.” diyen Sevgi Ekiyor, bu sayede, Vegan Dolgunun vücutta tamamen biyolojik olarak parçalandıktan sonra agarozdan etkilenmiş fibroblast hücrelerin daha yüksek aktivite gösterdiğini de sözlerine ekledi.