Şenay Araç : Dünyanin En Pahali Tatil Adalari En Gözde Yatirim Lokasyonu Oldu

Şenay Araç : Dünyanin En Pahali  Tatil Adalari  En Gözde Yatirim  Lokasyonu Oldu Şenay Araç : Dünyanin En Pahali Tatil Adalari En Gözde Yatirim Lokasyonu Oldu

Ünlü isimlere ve iş dünyasına gayrimenkul alanında yatırım danışmanlığı hizmeti veren Şenay Araç, son dönemde dünyanın gözde yatırım lokasyonlarının dünyanın en pahalı tatil adaları olduğunu söyledi. Başarılı gayrimenkul uzmanı bu bölgelerde yatırım yapmak isteyen Türk yatırımcıların da en çok danıştığı isimlerden birisi oldu. Gayrimenkul alanındaki bilgisi ve tecrübesiyle piyasanın nabzını tutarak ünlü isimlere ve iş dünyasına danışmanlık hizmeti veren ve yatırımlarını en doğru şekilde yapmalarına yardımcı olan Şenay Araç son dönemin en gözde tercihlerini Klass’a anlattı.  

Tatil adalarının son dönemde dünyanın sayılı zenginlerinin dikkatini çektiğini belirten Gayrimenkul Danışmanı Şenay Araç, dünya jet sosyetesi ve Türk cemiyet hayatındaki isimlerin büyük bir rağbet gösterdiği bu adalarda satılık mülk almanın sadece para ile ilgili olmadığını, özel statü göstergelerine de bakıldığını da sözlerine ekliyor. Başarılı gayrimenkul danışmanı “Monoca Adası’nı uzun yıllar önce keşfeden cemiyet hayatının önemli isimleri hala özel villalara 15 ile 20 milyon Euro arasında bedeller ödeyerek satın alabilmekteler.

 MONOCA ADASI VE BORA BORA
 ADALARI, TÜRK JET SOSYETESİNİN
 EN ÇOK YATIRIM YAPTIĞI
 ADALARDAN BİRİ
Villaların fiyatının belirlenmesinde büyüklüğü, konumu, iskeleye yakınlığı, havuz ve iç dekorasyonu etken oluyor. Adaları seven cemiyet hayatı Güney Pasifik’te Fransız Polinezyası’nda bulunan Bora Bora adalarında bile mülk yatırımı yapıyor. Jet sosyeteden ünlü isimlerin rağbet ettiği bu adalarda, İngilizce, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Japonca dahil olmak üzere birçok dilin kullanılması lokasyonun cazibesini de arttırıyor. Bozulmamış doğası ile 1720 yıllarında keşfedilip 1842 yılında Fransa topraklarına katılan olağanüstü bir tatil cenneti olarak adından bahsettiriyor. Bünyesinde irili ufaklı birçok adayı barındıran bu tatil cenneti Pasifik ve büyük okyanusun ortasında eşsiz bir yaşam sağlıyor. 50 milyon dolara 4 hektarlık bir ada alabilirsiniz ve kendi adanızda yaşamanın keyfini çıkarabilirsiniz” dedi. Şenay Araç, dünyaca ünlü isimlerin rağbet gösterdiği bu bölgede mülk sahibi olmak isteyen Türk yatırımcıların da şimdiden en çok güvendiği uzmanlardan oldu.