Selin Karacehennem:İdeal Eş ve Sevgili Nedir ve Nasıl Bulunur

Selin Karacehennem:İdeal Eş ve Sevgili Nedir  ve Nasıl Bulunur Selin Karacehennem:İdeal Eş ve Sevgili Nedir ve Nasıl Bulunur

Ünlü Evlilik Terapisti Selin Karacehennem, Evlilik ve İlişki Uzmanlığına Dair Merak Edilenleri Klass’a Anlattı.  

‘Evlilik Sanatı’ programının uzun yıllar yorumculuğunu yapan, evlilik ve ilişki sorunları alanlarında danışanlarına psikolojik destek ve yaşam koçluğu yapan ünlü Evlilik Terapisti ve İlişki Uzmanı Selin Karacehennem, ilişki sorunlarını ele alan ve bu sorunlara çözüm sunan bir isim. Katıldığı televizyon programlarının yanı sıra yazmış olduğu kitaplarla da adından söz ettiren Selin Karacehennem, Amerika’da “Evlilik İlişkisi ve Yaşam Koçluğu” üzerine aldığı eğitimlerle evliliğinde sorunlar yaşayan kişilere tavsiyeler veriyor. Ünlü Evlilik Terapisti Selin Karacehennem ile evlilik sorunlarına dair merak edilenleri Klass okurları için konuştuk.

Selin Hanım, okuyucularımız için kendinizi bize nasıl tanıtabilirsiniz?
Evlilik ve ilişki terapistiyim. Evliyim. Eşim ve çocuklarımla uzun yıllar Amerika’da yaşadım. Amerika’da evlilik, aile, ilişkiler, yaşam koçluğu üzerine eğitimler aldım. Oğlumun büyük bir kaza geçirmesi sebebiyle Türkiye’ye dönüş yaptık. Bu dönüş ile beraber aldığım eğitimleri burada değerlendirmek istedim. ‘Evlilik Sanatı’ adıyla kendi muayenehanemi açtım. Evlilik çok zor bir müessese. Bunu koruyabilmek, idare edebilmek ve sonuna kadar götürebilmek kolay değil. 50 sene evli kaldım. Çok mutlu, huzurlu, harika bir evlilik geçirdim. Eşim çok iyi, tanınan ve bilinen bir insandı. Amerika’da gördüğüm eğitimin yanı sıra hayatım boyunca bu evliliği ilk gün ki gibi flört içinde geçirebilmenin bütün aşamalarını gerçekleştirdim. Kitaplarımda ve konuşmalarımda bu örnekleri hep verdim. Anne babamın evlilik birliği içerisinde yapmış olduğu hataları yapmamaya çalıştım. Elmax ve sonrasında Türkmax’da yıllarca program yaptım. Eşimin rahatsızlıkları sebebiyle ara verdiğim bir dönem sonrasında Beyaz TV’de program yapmaya devam ettim. Yaklaşık 3,5 senedir de Youtube’da program yapıyorum. Telefon terapistliğine devam ediyorum. Doğrudan yüz yüze görüşemediğim danışanlarımla görüntülü konuşma ile de iletişim kuruyorum. Kitaplarım ile de özel olarak ilgilenen bir çalışanım var.

‘ALDATMA PROBLEMLERİ VE DAHA BİRÇOK KONUYU ELE ALIYOR VE İŞLİYORUM’
Danışanlarınıza ne tarz konularda destek sağlıyorsunuz?

İlişki sanatının ne olduğu, uzun beraberliklerin sırrı, erkeklerin nasıl tavlanabileceği ve nasıl elde tutulabileceği, ideal eş ve sevgili nedir ve nasıl bulunur, evlenilecek kişide aranılan özellikler, eş seçerken nelere dikkat etmek gerekir, evlilikte kayınpeder, kayınvalide, anne, baba sorunları, ilişkilerden soğumaya sebep etkenler, mutlu evliliğin 13 kuralı, aldatma problemleri ve daha birçok konuyu ele alıyor ve işliyorum.

‘PROBLEMLER ORTAYA ÇIKIP İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMADIKLARI ZAMAN BENİMLE İLETİŞİME GEÇİYORLAR’
Evlilik Sanatı nedir? Siz hangi aşamada devreye girersiniz?

Problemler ortaya çıkıp işin içinden çıkamadıkları zaman benimle iletişime geçiyorlar. Mesela örnek vermem gerekirse; erkeklerin telefonu sürekli yanında taşımaları, yastık altında tutmaları, lavaboya giderken bile yanında götürmeleri, geceleri geç gelmeleri, iş seyahati adı altında eve gelmemeleri, eşini reddetmesi, ilişkide cinsellik olmaması gibi durumlarda randevu alıp geliyorlar. Şiddet gördükleri, hakarete ve aşağılanmaya maruz kaldıkları zaman gelmiyorlar. Ne zaman ki ihanet konusunda şüphelenmeye başlanıyor, o zaman tercih edip geliyorlar. Ben bu aşamada gerekli desteği veriyorum. Ancak sevginin olmadığı bir ilişkiyi bende kurtaramam. Evliliğin devamı için gerekli her aşamayı kendilerine anlatıyorum. Youtube, televizyon, kitaplar, telefon aracılığı ile de insanları bilgilendiriyorum.

İNSTAGRAM: selinkaracehennemofficial
 

Selin Karacehennem

Selin Karacehennem:İdeal Eş ve Sevgili Nedir  ve Nasıl Bulunur Selin Karacehennem