Sağlık Turizmi Hizmetini Türkiye’de En İleri Seviyeye Taşımak İstiyoruz

Sağlık Turizmi Hizmetini Türkiye’de En İleri Seviyeye Taşımak İstiyoruz Sağlık Turizmi Hizmetini Türkiye’de En İleri Seviyeye Taşımak İstiyoruz

Genç ve Başarılı Girişimci Tarkan Ünlü, ticari girişimlerini ve başarısının sırrını Klass’a anlattı.

Girişimcilik ruhu ve ticari zekâsı ile iş hayatına genç yaşta atılan ve tek başına çalışmasına rağmen önemli başarılar elde eden Tarkan Ünlü, 727 Design, Desert Solarium ve Pien Clinic ile estetik-güzellik ve mimarlık alanlarında kaliteli bir hizmet veriyor. Konut dekorasyonu ve iç mimari alanında muhteşem projelere imza atan Tarkan Ünlü, yurt dışında gerçekleştirmeyi planladığı yeni mimari projeleri ve sağlık turizmi alanındaki yeni girişimleri için de hazırlıklarını sürdürüyor. Başarılı İş İnsanı Tarkan Ünlü ile ticarete atılma hikayesini, farklı sektörlerdeki girişimlerini, kendisini farklı kılan özelliklerini ve gelecek hedeflerini Klass okurları için konuştuk.


Tarkan Bey, birçok farklı sektörde yer alan girişimci bir iş insanısınız. Öncelikle sizi tanıyarak bu girişimcilik ruhunun nereden geldiğini öğrenebilir miyiz?
Aslen Ardahanlıyım. İstanbul’da zor şartlarda yetiştim. Girişimcilik ruhum çocukluğumdan beri vardı. Her zaman kendi hayatımı kendim kazandım. Daha önce birçok sektörde yer aldım. Bundan önce otelcilik sektöründe çalışıyordum. Kumburgaz’da ağabeyimle beraber bir otel işletiyorduk. Daha sonrasında ticarete atıldım ve bireysel olarak bir şeyler yapmak istedim. Şişli bölgesinde konut satın alarak iç dekorasyon ve tadilatlarını yaptıktan yeniden satmaya başladım. Evlerin tadilatlarını fayanslarına kadar kendim yaptım. Son olarak Dubai’de İngilizce eğitimi aldım. Yurt dışına gitme hayallerim vardı ancak bazı şartlardan dolayı bu hayalimi gerçekleştiremedim. En sonunda Türkiye’de kalarak ticarete devam etmeye karar verdim.

Genç yaşta pek çok alanda ticari girişimleriniz var. Okuyucularımıza bunlardan bahsedebilir misiniz?
Ticarete sağlık ve güzellik sektörüyle başladım. Bu sektör oldukça kazançlı bir sektör, ancak içerisinde çok fazla art niyetli insanı barındırıyor. Doktor olmayan birçok insan doktor olduğunu söyleyerek insanlara işlem yapıyor. Ben bunların önüne geçmek istedim. Nişantaşı’nda büyük ve gözde bir yer açtım. Şu anda alanında tanınmış, çok başarılı iki doktorla çalışıyoruz. Kliniğim devasa büyüklükte, çok şık bir yer. Hemen sonrasında solaryuma çok talep olduğu için o sektöre de girmek istedim. Kliniğimin iki sokak aşağısında solaryum merkezi açtım. İçerisinde tırnak bölümü de var. Tırnak ile solaryumu bir arada tutmamın sebebi de daha çok müşteri kazanmaktı. Kliniğimiz açılalı üç hafta oldu ve açıldığı günden bu yana hiç boş kalmadı.

Projelerinizde sizi farklı kılan özellikleriniz nelerdir?
Emlak ve dekorasyon konusunda çok iyi olduğumu düşünüyorum. Yaptığım işleri herkes çok beğeniyor. Dekorasyon çalışmalarımı gören insanlar aynısını kendi evlerinde de görmek istediklerini söylüyorlar. Klinik ve solaryum düzene oturduktan sonra mimarlık şirketinde çok iyi yerlere gelebileceğimi düşünüyorum. Bir mimar arkadaşımla ortak oldum. Şu anda o alandaki hedeflerimi büyüttüm. Sağlık ve güzellik sektöründe ise cerrahi bölümde büyük hedeflerim var.

Gelecek için hedefleriniz nelerdir?
Klinik anlamında çok iyi yerlere gelmek istiyorum. Mimarlık şirketimi dünya çapında bir şirket haline getirmeyi hedefliyorum. Yurt dışındaki arkadaşlarımla bu konuda irtibat halindeyim. Özellikle gurbetçi Türklerin evlerine gidip mimarlık çalışmalarımı onlar için yapmak istiyorum. Şu ana kadar yaptığım evler çok beğeniliyor. Bu da bana gurur veriyor.
Kliniğimde dolgu, botoks, ip askı, mezoterapi, bölgesel zayıflama hizmetlerini veriyoruz. Cerrahi operasyonları ise anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapıyoruz. Benim asıl hedefim ise cerrahi bir klinik açmak ve sağlık turizminin ruhsatını almak. Sağlık turizmi ruhsatını aldıktan sonra yurt dışından gelen hastalarımızı rahatlıkla karşılayıp anlaşmalı hastanelerde tedavi ya da işlemlerini yaptırmak. Hastalarımıza VIP bir hizmet sunmak istiyoruz. Ruhsatımı aldıktan sonra sağlık turizmi hizmetini Türkiye’de en ileri seviyeye taşımak istiyoruz.

İnstagram: tarkann.u

Tarkan Ünlü