Sadece Başarıyı Kıskanarak Başarılı Oldum

Sadece Başarıyı Kıskanarak Başarılı Oldum Sadece Başarıyı Kıskanarak Başarılı Oldum

SG Dental Estetik Kliniği Kurucusu Sonay Öztan Gökhan, başarılı olmanın altın kurallarını Klass’a anlattı.  

Hastalarını son teknoloji cihazlar ile tedavi ederken her zaman danışanın mutluluğunu ve konforunu önceleyen bir hizmet anlayışını benimseyen SG Dental Estetik Kliniği Kurucusu Sonay Öztan Gökhan, kliniğine gelen danışanlarıyla kurduğu güçlü ilişki sayesinde başarıya ulaşmış bir isim. Yenilikleri takip ederek her zaman kendisini geliştiren Sonay Öztan Gökhan, idealist ve mükemmeliyetçi bir kişiliğe sahip olmasıyla da en güvenilen diş hekimleri arasına girmeyi başarıyor. İşini büyük bir aşkla yaparak başarılarını aldığı pek çok ödülle kanıtlayan SG Dental Estetik Kliniği Kurucusu Sonay Öztan Gökhan, başarılı olmanın altın kurallarını anlattı.

Sonay Hanım, siz başarılarınızla dikkat çeken bir diş hekimisiniz. Bu başarıya nasıl ulaştınız?
Bizi başarıya taşıyan en önemli özelliğimiz işimizi çok severek yapmamız ve hastalarımızla bir aile gibi olmamızdır. SG Dental Estetik Kliniği’ne gelen her kişinin buradan mutlu bir şekilde, güzel bir gülümsemeyle ayrılması bizim birinci önceliğimiz. Hastalarımızın yüzündeki gülümsemeyi görmek bizim için en büyük başarıdır. Bugüne kadar bu hedefimize hep ulaştık. Bundan sonra da aynı hizmet kalitesini sürdürerek insanlara sağlıklı gülüşler kazandırmaya devam edeceğiz.


Başarı hikayenizi yazarken karşılaştığınız zorluklar oldu mu?
Diş hekimliği aslında çok zor bir meslek. Bugünlere gelmek elbette kolay olmadı. Bu mesleği icra etmek için detaycı bir kişiliğe ve estetik bir bakış açısına sahip olmalısınız. Bazen hastalarımızın beklentileri sizin çalışma prensiplerinizle uyuşmayabiliyor. Biz şartlar ne olursa olsun her zaman meslek etiği ve prensiplerimiz doğrultusunda hareket ediyoruz. Bundan sonra da böyle hareket edeceğiz.

Bu zorlukları aşarken neler yaşadınız? Kariyerinizde şu olay olmasaydı bu kadar başarılı olamazdım dediğiniz bir şey var mı?
Eğer mesleğimle ilgili yeni teknoloji ve gelişmeleri bu kadar çok takip etmeseydim bu denli başarılı olamazdım. SG Dental Estetik Kliniği olarak bizim en büyük farkımız en yeni ve en kaliteli cihazlarla hastalarımıza en iyi hizmeti vermemizdir.

Sonay Hanım, siz pek çok ödül alarak başarısını kanıtlamış bir kadınsınız. Bu kadar başarılı bir diş hekimi olarak sizce başarının altın kuralları nedir?
Sürekliliği olan bir başarı için dikkat edilmesi gereken pek çok etken vardır. Bunlardan birini göz ardı etmek başarıyı elde etmek zorlaşabilir ya da sürekliliğini sağlama konusunda sıkıntı yaşanabilir. Ben de yaşayıp görerek kendime göre başarı için yapılması gerekenleri ve altın kuralları belirledim. Bunlar;
 

1-İşini çok sevmek.
2-Yenilikleri yakından takip etmek.
3- Sadece başarıyı kıskanmak.
4-İdealist ve mükemmeliyetçi bir kişiliğe sahip olmak.
5-Yapılan işle ilgili dürüst olmak.
6-Yurt içi/yurt dışı kongrelerini takip etmek ve katılmak.
7-Kazancın büyük bir kısmını eğitime ve yeniliğe harcamak.
8-Teknolojik cihazlardan faydalanmak.
9-Bilimsel dayanaklara göre çalışmak.

Sonay Öztan Gökhan