Sabahları Uyandığında Bir Yumurta, Yarım Avokado, Bal ve Yeşillik Yiyor

Sabahları Uyandığında Bir Yumurta, Yarım Avokado, Bal ve Yeşillik Yiyor Sabahları Uyandığında Bir Yumurta, Yarım Avokado, Bal ve Yeşillik Yiyor

Amik Çırçır Prese Yönetim Kurulu Üyesi Melda Yeter, başarılı iş yaşamını özel yaşamına gösterdiği özene borçlu olan isimlerden. Başarılı iş yaşamının yanı sıra sosyal yönü ve toplumsal duyarlılığı ile de ön planda olan Melda Yeter, yoğun ve yorucu iş temposuna, sık sık seyahat etmesine ve düzensiz bir yaşamı olmasına rağmen zinde ve fit kalmak için yediklerine çok dikkat ediyor ve spor yapmayı ihmal etmiyor.  

Erken yaşta başladığı iş hayatında çeşitli iş pozisyonlarında görev alarak aile şirketlerinin büyümesinde önemli bir pay sahibi olan Melda Yeter, başarılı bir kariyere sahip örnek bir iş kadını. Amik Çırçır Prese’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak çok yoğun bir iş temposunda çalışan ve işi gereği sık sık seyahat eden Melda Yeter, örnek iş kadını kimliğini, vücuduna saygı duyarak ve zinde olmak için özen göstererek düzenlediği yaşam şekline borçlu. Başarılı iş yaşamının yanı sıra sosyal yönü ve toplumsal duyarlılığı ile de ön plana çıkan, Anadolu Kalkınma ve Proje Geliştirme Federasyonu (ANKAF) ve Türkiye Ekonomi Kulübü üyesi olan, çeşitli STK’lerde gönüllü olarak çalışan Melda Yeter bu konudaki hassasiyetini de “İş hayatım kadar, yer aldığım sosyal sorumluluk projeleri de benim için oldukça önemli bir yere sahip. İki alanda da oldukça yoğun bir tempoda çalışıyorum” sözleriyle dile getiriyor.


SADECE PROTEİN VE SEBZE AĞIRLIKLI BESLENİYOR
Melda Yeter sağlıklı, zinde ve fit kalmak için yediklerine çok dikkat ediyor ve spor yapmayı ihmal etmiyor. 59 kilo olan ve yoğun, yorucu ve bolca seyahatleri olan Melda Yeter, anne olduktan sonra ve düzensiz yaşantıdan ötürü sadece protein ve sebze ağırlıklı besleniyor. Kalori hesabı yaparak beslenen Melda Yeter, haftanın altı gününü spor yaparak geçiriyor, belli günlerde yüzme, belli günlerde ise pilates yapmayı ihmal etmiyor. Sabahları uyandığında bir yumurta, yarım avokado, bal ve yeşillik yiyor. Süt ve süt ürünlerini tercih etmeyen Yeter, haftada bir gün kendini ödüllendiriyor. Haftanın bir günü de baklagillerden yemeyi tercih eden Yeter, hakiki zeytinyağı kullanmayı tercih ediyor. Detoks suları ve bol su tüketmeye çalışan başarılı iş kadını, Türk kahvesinin metabolizmayı düzenlediğini düşünerek günde iki defa Türk kahvesi tüketiyor. Ekmekten uzak Wasa tarzı şeyler yemeği tercih eden Melda Yeter, “Her ne kadar dikkat etsem de genetik faktörleri atlamamak gerek. Vücuda saygı duyarak zinde olmak yapacağımız en iyi detokslardan bir tanesi diyerek hayata dört elle sarılmaya çalışıyorum.” diyor.  
 

Melda Yeter