Pınar Güve : "Best Model Of Türkiye Mesleki Anlamda Beni Bir Üst Seviyeye Taşıdı"

Pınar Güve :  "Best Model Of Türkiye Mesleki Anlamda Beni Bir Üst Seviyeye Taşıdı" Pınar Güve : "Best Model Of Türkiye Mesleki Anlamda Beni Bir Üst Seviyeye Taşıdı"

Genç Ve Güzel Model Pınar Güve, Modelliğe Olan Tutkusunu Ve Gelecek Hedeflerini Klass'a Anlattı “Best Model of Türkiye 2023” yarışmasında üçüncülük tacını takarak önemli bir başarıya imza atan başarılı ve güzel model Pınar Güve, genç yaşta başladığı modellik kariyerinde hızla yükselmeye ve adını geniş kitlelere duyurmaya devam ediyor. Başarılı bir eğitim hayatının ardından tutkusu olan modelliğe yönelen ve aldığı eğitimlerle kendisini sürekli geliştiren Pınar Güve, Best Model of Türkiye'de elde ettiği derecenin ardından önemli markaların aradığı isim oldu. Best Model of Türkiye 2023 üçüncüsü Pınar Güve ile modelliğe olan tutkusunu, yarışmadan sonra hayatında nelerin değiştiğini, yaşam tarzını ve gelecek hayallerini Klass okurları için konuştuk.  

Best Model of Türkiye 2023'de önemli bir başarıya imza atarak yarışmada üçüncü oldunuz adınızı tüm Türkiye’ye duyurdunuz. Sizi okuyucularımız için daha yakından tanıyabilir miyiz?
Aslen Adanalıyım. Baba tarafım Bulgar. Dört kardeşimle beraber 18 yaşına kadar Adana'da büyüdük. Niğde Üniversitesi Tapu ve Kadastro Bölümünden mezun oldum. Daha sonrasında Kocaeli Üniversitesi'nde Çevre Mühendisliği Bölümünü İngilizce okudum. Kocaeli’nde Üniversitede okurken İstanbul'da yaşıyordum. Okulu bitirdikten sonra da İstanbul'da kaldım ve iş hayatına burada adım attım. Bir süre modellikle mühendisliği aynı anda yaptım. Sonrasında ise mühendisliği bırakarak modellikte devam etme kararı aldım çünkü sevdiğim işi yapmak istedim. Bir aslan burcu olarak yalnızca sevdiğim şeyi yaparak mutlu olabiliyorum. Her insan kaderinde yazılanı yaşar. Bir noktada istediğiniz şey için gözünüzü karartıyorsunuz. Ondan sonra her şey çok hızlı ve güzel ilerledi.

"HERKES BANA MODELLİĞİ YAKIŞTIRIYORDU"
Modellik yapmaya ilk ne zaman karar verdiniz?
Küçükken model olmak gibi bir hayalim yoktu ancak lise yıllarımda herkes bana modelliği yakıştırıyordu. Çevremdeki insanlar fiziğimin bu işin için uygun olduğunu söylerdi. Ben de üniversiteye başladıktan sonra denemeye karar verdim.

Best Model of Türkiye yarışmasına katılmaya nasıl karar verdiniz?
Best Model of Türkiye yarışması bu mesleğin zirvesidir. Bundan dolayı yarışmaya katılmaya karar verdim. Bu işi hakkıyla yapmak ve kendime yeni bir şey katmak istedim. İsmimi daha geniş kitlelere duyurmayı hedefledim. Çağla Şıkel'in de bir güzellik yarışmasından bu alanda yükselmesi bana ilham oldu. Kendisini hem sunuculuk hem de modellik anlamında çok başarılı buluyorum. Benim hayattaki en büyük idolüm diyebilirim.

Best Model yarışması sizin hayatınıza size neler kattı?
Best Model'den önce de profesyonel olarak modellik yapıyordum ancak Best Model bana bir üst seviyeyi gösterdi. O seviyeye çıkmamı sağladı. Yarışmaya katılırken iddialıydım. Finale çıkmam benim için sürpriz olmadı. İlk üçe gireceğimi hissetmiştim. Best Model mesleki anlamda da bana çok şey kattı. Daha önemli markaların defilelerine katılmaya başladım.

Best Model televizyon dünyasına da birçok yıldız kazandırdı. Sizin televizyonda yer almak gibi bir düşünceniz var mı?
Görsel medyayı bir bütün olarak düşünüyorum. Bir model olarak birden fazla alanda kendimi gösterebilirim. Bu konuda zaten eğitimim vardı ve bazı yapımlarda yer aldım. Bunlardan bir tanesinde başrol oynadım. Ancak asıl mesleğim ve tutkum olan modelliğe devam etmek istiyorum. Best Model'in ardından daha iyi yerlere geleceğime ve daha geniş kitlelere ulaşacağıma inanıyorum.

"CİLDİMİN TEMİZLİĞİNE VE NEFES ALMASINA ÇOK ÖZEN GÖSTERİYORUM"
Bir model olarak kişisel bakımınıza büyük bir özen gösteriyorsunuz? Günlük rutinlerinizden bahsedebilir misiniz?
Dış görünüşün içeriden gelen bir şey olduğunu düşünüyorum. Sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. Belli bir saatten sonra yemek yemeyi kesiyorum. Çokça su tüketiyorum. Ruhsal anlamda iyi hissetmek cildime iyi geliyor. Bunun için yüz yogası yapıyorum. Spor benim için bir yaşam biçimi. Şu an boks yapıyorum. Haftanın beş-altı günü spor salonundan çıkmıyorum. Yıllardır bu şekilde yaşıyorum. Günlük hayatımda çok fazla makyaj yapan birisi değilim. Cildimin temizliğine ve nefes almasına çok özen gösteriyorum. İki yıldır modellik yapıyorum. Bu süreçte yaşam tarzıma da çok dikkat ettim. Spor, sağlıklı beslenme bu meslekte çok önemli. Daha iyi olabilmek adına kendimden ödün verdim.

Gelecek hedeflerinizde de bahsedebilir misiniz?
Model olarak Bella Hadid ve Kendall Jenner'i çok beğeniyorum. Türkiye'de de Çağla Şıkel'i örnek alıyorum. Onun mesleğindeki duruşu ve çizgisi çok hoşuma gidiyor. Ben de elimden geldiğince bana katkı sağlayacak ve değer katacak markalarla çalışmak istiyorum. Gelecekte Paris ve Milano moda haftalarında ve tabii ki Victoria’s Secret defilesinde yer almayı hayal ediyorum.