Özlem Esra Ada: İlgisiz Bir Erkek, Kadının En İyi Versiyonunu Asla Göremeyecektir

Özlem Esra Ada: İlgisiz Bir Erkek, Kadının En İyi Versiyonunu Asla Göremeyecektir Özlem Esra Ada: İlgisiz Bir Erkek, Kadının En İyi Versiyonunu Asla Göremeyecektir

Kadın erkek ilişkileri, kadın hakları ile çocuk hakları konusunda yazdığı makaleleriyle de tanınan Uzman Psikolog Özlem Esra Ada, Ekotürk TV’de ‘Pembe Masa’ programı ve Beyaz TV’de de ‘Herkese Lazım Sağlık’ programında sunuculuk yaparak izleyicilerinin karşısına çıkan ve her hafta farklı konularda seyircilerini bilgilendiren bir isim. Televizyonculuktaki başarısıyla da dikkat çeken Özlem Esra Ada ile ilişkilerde ilgisizliğin sonuçlarını ve kadınların ilgisizlik durumlarında neler yapması gerektiğini Klass okurları için konuştuk.  

Özlem Hanım, ilişkilerde ilgisizlik ne gibi sonuçlar ortaya çıkarır?
Kadınların yakıtı her zaman sevgi ve ilgidir, bunu sağlayamayan erkek, partnerinin kırıntılarıyla idare etmeye çalışır, onun en iyi halini hiçbir zaman göremez. İlişkisinde kendini huzursuz hisseden biri feminen enerjisini de o kişiyle kullanmak istemez. Yorulan, her şeyi kendi yapmak zorunda kalan biri varsa karşında, görevini iyi yapamıyorsun demektir. Böyle olunca kadın maskülen tavrıyla hareket etmeye başlar tabi bu da mutluluğun sonunu getirir. Feminen enerjisi daha yüksek birini aramaya başlamak kaçınılmaz olduğu kadar gereksizdir çünkü o kişi de bir süre sonra görev ve sorumluluklarını yerine getirmeyen birisinin karşısına maskülen tavrıyla geçecektir.

Kadınlar ilişkinin başlarında bu ilgisizliği göremiyorlar mı?
İlgisiz erkek yoktur, varsa hayatında başka kadın vardır… Sevgisiz kadın da yoktur, sevgisini ve özenini yitirmiş kadın vardır. Seçimlerimizi yaparken ilişkinin başladığı ilk dönemlerde tutarsız, inişli çıkışlı, hareketli erkeklere daha fazla ilgi duymak vücudumuzdaki hormon seviyesinin alışık olmadığımız bir durumla karşılaşmasından ve ani yükselmesinden olur. Bunu da aşık olmak olarak açıklayabiliriz. Bir süre sonra gerçek seviyelerimize geldiğimizde bizi etkileyen bu yapının bizi yorduğunu hatta bizi üzdüğünü görmeye başlarız.

Kadınlara bu konuda ne tavsiye edebilirsiniz?
Ne istediğini bilen olmak kolay değil zaman alıyor. Bunu yapabilir miyiz? Evet yaparız. Ne istediğini bilmek ne olduğunu bilmekle başlıyor. İçindeki gücü biliyor ve hissediyorsan her şey çok daha kolay, beni seven kırmamaya çalışan insanları, güzel huzurlu bir hayatı hak ediyorum demek bu işin sihri. Az ve öz olan daha değerli oluyor, gönlünü ruhunu gereksiz, boş, seni beslemeyecek kişilerle yormak yerine kendini sadece değerli hissettiklerinle ve değer gördüğün yerlerde taçlandır.
 

İnstagram: ozlemesraada
 

Özlem Esra Ada

Özlem Esra Ada: İlgisiz Bir Erkek, Kadının En İyi Versiyonunu Asla Göremeyecektir Özlem Esra Ada