Özge Özacar :“Kişisel Stil Tercihlerimi Ayakkabı Dünyası Ve Provoq İle Birlikte Yansıtacak Olmaktan Dolayı Çok Mutluyum”

Özge Özacar :“Kişisel Stil Tercihlerimi Ayakkabı Dünyası Ve Provoq İle Birlikte Yansıtacak Olmaktan Dolayı Çok Mutluyum” Özge Özacar :“Kişisel Stil Tercihlerimi Ayakkabı Dünyası Ve Provoq İle Birlikte Yansıtacak Olmaktan Dolayı Çok Mutluyum”

Özge Özacar, Ayakkabı Dünyası İle Olan İş Birliğini Ve Stil Tercihlerini Klass’a Anlattı Genç kuşağın başarılı isimlerinden Özge Özacar, rol aldığı film ve dizilerin yanı sıra tarzı ve modaya düşkünlüğüyle de tanınan bir isim. Bugüne kadar rol aldığı başarılı yapımlardaki oyunculuğuyla büyük bir hayran kitlesine ulaşan genç oyuncu Ayakkabı Dünyası ile yaptığı iş birliğiyle de tüm dikkatleri üzerine topladı. Yakın zamanda Venedik Film Festivali’ne katılan ve burada da tarzıyla çok konuşulan Özge Özacar, Ayakkabı Dünyası ve Provoq markasıyla olan iş birliğini, modanın hayatındaki yerini ve stil kodlarını Klass okurları için anlattı.  

“Moda benim için kendimi ifade etme, sanatsal bir ifade biçimi ve güven duygusu yaratma yoludur. Tarzımı ve kişisel tercihlerimi takip ederken, konfor, kalite ve sürdürülebilirlik gibi önemli faktörlere dikkat etmeye çalışırım. Stilimi oluştururken bakış açımı ve farklılığımı ortaya koymaya gayret ederim.”

Özge Hanım, Ayakkabı Dünyası ile iş birliğinizi anlatabilir misiniz? Bu özel işbirliği nasıl başladı?
Öncelikle Provoq’un marka elçiliğini üstlenmekten büyük mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Bildiğiniz üzere Ayakkabı Dünyası her koleksiyonunda zamansız şıklık sunan, her tasarımıyla da güncel trendleri belirleyen bir moda markası. Ayakkabı Dünyası’nın öz markalarından Provoq da Türk moda perakendesinin yükselen yıldızı olarak öne çıkıyor. Sportif ve klasik tarzı bir araya getiren tasarımlarıyla her stile ve her yaş tarzına özel alternatifler sunuyor. Benim stil anlayışım da bu doğrultuda Provoq ile bire bir uyuşuyor. Gerçekleştirdiğimiz iş birliğinden dolayı çok heyecanlıyım.

“ZAMANSIZ ŞIKLIĞIN GÜCÜNE İNANIYOR VE BUNU GÜNLÜK STİLİME YANSITIYORUM”
Provoq marka elçisi olarak, şıklığı nasıl tarif edersiniz?
Zamansız şıklığın gücüne inanıyor ve bunu günlük stilime yansıtıyorum. Tarzımı yansıttığına inandığım ve rahat hissettiğim tüm kombinlerle şık hissediyorum kendimi. 

Provoq ile çalışmaya nasıl karar verdiniz?
Provoq, Ayakkabı Dünyası’nın öz markalarından biri olarak her zaman tasarımlarını beğendiğim ve zamansız bulduğum bir markaydı. Bundan dolayı iş birliği konusu gündeme geldiğinde fazla düşünmeme gerek kalmadı.

Marka ile çalışma süreniz belirli mi?
Yıllık anlaşmamızla çok keyifli bir birliktelik bizi bekliyor…

Daha önce kullandığınız ve tercih ettiğiniz bir marka mıydı?
Belirttiğim gibi, tasarımlarını beğendiğim ve sıklıkla tercih ettiğim bir markaydı Provoq. Pek çok modelini beğenerek giyiyorum.

“ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİNİ YANSITAN GÖZ ALICI BİR KOLEKSİYON OLDU”
Koleksiyonda bizleri neler bekliyor?
Koleksiyonda her mekana ve zamana uyum sağlayacak parçalar yer alıyor. Sneaker modellerinden stilettolara, topuklu ayakkabıdan bot, çizme ve şık sandaletlere, el ve omuz çantasından portföye kadar onlarca farklı ayakkabı ve çanta modeli bulunuyor. Ürün çeşitliliğini yansıtan göz alıcı bir koleksiyon oldu. Provoq’un birbirinden şık ayakkabı ve çanta koleksiyonları, genç, dinamik ve renkli stili, Sonbahar/Kış Koleksiyonu’nda göze çarpıyor.

Ayakkabı Dünyası ile yaptığınız iş birliği size neler kattı?
Ayakkabı Dünyası ailesi ile yaptığımız iş birliği, benim için çok heyecan uyandıran bir yolculuk. Birlikte yürüyeceğimiz bu sezonda kendi tarzımı, kişisel stil tercihlerimi Ayakkabı Dünyası ve Provoq ile birlikte yansıtacak olmaktan dolayı çok mutluyum. Farklı tarzları, tasarımları ve zamansız parçalarıyla tarzımı Ayakkabı Dünyası ile tamamlamak, benim için çok değerli bir deneyim.

“KLASİK YA DA SPOR NASIL GİYİNİRSEM GİYİNEYİM, KENDİM GİBİ GÖRÜNMEYE ÖZEN GÖSTERİRİM”
Modanın hayatınızdaki yeri nedir?
Moda benim için kendimi ifade etme, sanatsal bir ifade biçimi ve güven duygusu yaratma yoludur. Tarzımı ve kişisel tercihlerimi takip ederken, konfor, kalite ve sürdürülebilirlik gibi önemli faktörlere dikkat etmeye çalışırım. Stilimi oluştururken bakış açımı ve farklılığımı ortaya koymaya gayret ederim. Özellikle ayakkabıda klasik ya da spor nasıl giyinirsem giyineyim, kendim gibi görünmeye özen gösteririm. Bu açıdan da Provoq ile ortak değerlere sahip olduğumuzu belirtebilirim.

Ayakkabı dolabınızın olmazsa olmazları nelerdir?
Klasikleşen renkler dışında yeni tonlar ve parıltılı desenleri çok seviyorum. Özellikle haki, kahverengi ve bej renkleri bu sezonki favorilerim arasında yer alıyor. Yüksek tabanlı, deri ve süet ayakkabılar, tokalı bootie’ler, botlar da bu sonbahar olmazsa olmazım olacak.