Otoexperim’i Tüm Dünyada 100 Şubeli Global Bir Marka Yapmak İstiyoruz

Otoexperim’i Tüm Dünyada 100 Şubeli Global Bir Marka Yapmak İstiyoruz Otoexperim’i Tüm Dünyada 100 Şubeli Global Bir Marka Yapmak İstiyoruz

Otoexperim Kurucuları Orhan Ağca ve İsmail Ağca, sundukları ayrıcalıklı hizmetleri ve gelecek hedeflerini Klass’a anlattı.  

Otomotiv sektöründe uzun yıllar hizmet veren, edindikleri çevre ve kendi sermayeleriyle 2012 yılında Türkiye’nin önde gelen ekspertiz şirketi olan Otoexperim’i kuran Orhan ve İsmail Ağca kardeşler, bugün Türkiye ve yurt dışında 35 şubesi olan ve her gün dünyada büyüyen bir şirkete sahipler. Şu an da Türkiye’de İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Van gibi şehirlerde, Ortadoğu Genel Merkezi Erbil’de hizmet veren Otoexperim Kurucuları Orhan ve İsmail Ağca; Dubai, Toronto, New York şubelerinin de açılışıyla şirketlerini tüm dünyaya taşıyacakları bir sistem kurdular. 2015 yılında da ilk tesislerini açan Orhan Ağca ve İsmail Ağca, ayrıcalıklı hizmet anlayışlarıyla sektörlerinde lider konuma yerleştiler. Müşterilerine büyük bir güven sağlayan Otoexperim Kurucuları Orhan Ağca ve İsmail Ağca ile sundukları ayrıcalıklı hizmetlerini ve gelecek hedeflerini Klass okurları için konuştuk.


Oto Experim, Türkiye’de ekspertiz konusunda farkı ve güvenilir hizmet veren bir marka. Oto Experim nasıl doğdu ve bugünlere nasıl?
Orhan AĞCA: Oto Experim, 2012 yılında kurumsal servis hizmetlerimizin yanı sıra iki kardeşin kurduğu Türkiye ve yurt dışı şubeleriyle 35 şubesi olan bir marka. Türkiye’de; İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Edirne, Van, Iğdır, Hakkari ve Konya’nın yanı sıra Ortadoğu Genel Merkezi Erbil olmak üzere Dubai, Toronto ve New York şubelerimizin de alt yapı hazırlıklarını tamamlamak üzere olduğumuz bu dönemde açılışlarımızla küresel sahada da güven ve doğruluğun referansı olarak hizmet vermeye devam ediyoruz. Oto Experim markamızı kurmadan önceki kurumsal hizmet anlayışımız ile otomotiv sektörüne hizmet veriyorduk. Ekspertiz sektörünü, globale taşıyacağımız benzersiz iş modelimiz olan bir sistem kurduk. İlk şubemizi de açar açmaz farklı ve ayrıcalıklı servis hizmeti sağladık.


Hedeflediğiniz veya gerçekleştirmek istediğiniz planlarınız varmı?
O. A.: Dünya’da bir ilki gerçekleştiriyoruz. Global sahada asimetrik enformasyon problemini çözüyoruz. Yani kötü arabaların iyi araba fiyatına satılmasını engelleyerek rasyonel fiyatların oluşmasını sağlayarak piyasaların etkin işleyişini sağlamaya çalışıyoruz. Dubai’deki alıcımızın Amerika’dan aldığı aracın hem doğru raporlamasını hem de doğru fiyata satın alınmasında rol oynuyor ve garanti veriyoruz. Bu bağlamda aldığımız talepler doğrultusunda tekne ve ATV alım satım aşamalarında alt yapımızı sağlayarak hizmet vermeye başlayacağız. Bu sistemimizi “international network” ağımız ile tüm dünyaya yayma hedefimize de adım adım ilerlemekteyiz. İşimize olan tutkumuz doğruluk bilincimiz, girişimci ve yenilikçi ruhumuz ile de bir Türk markası olarak tüm dünyaya örnek olmaya çalışıyoruz.

Büyümenizdeki en önemli unsurlar nelerdir?
O. A.: Personel kalitesine her zaman çok önem verdik. Hem teorik hem pratik eğitimlerimiz ile fark oluşturduk. Nitelikli personel ihtiyacımızı ise Namık Kemal Üniversitesi’nde kurduğumuz ekspertiz bölümümüzdeki öğrencilerimize örgün eğitimleri sonunda bölümümüzde teorik ve pratik eğitimlerinde başarılı olan öğrencilerimizi tesislerimizde son dönemlerde 5 iş günü staj vererek saha adaptasyonlarını sağlayarak şubelerimize yerleştirmelerini tamamladık. Kurumsal hizmet anlayışımız ve personel kalitemiz ile de büyümemiz hız kazandı.


Sizin güvenceniz ile araba almak isteyen müşterileriniz olduğundan bahsettiniz. Peki, bu süreçte neler gerçekleşiyor?
İ. A. : Araba almak isteyen müşterilerimiz bize geldiğinde, bir arabanın A’dan Z’ye her noktasının raporunu ve garantisini veriyoruz. Mesela araç satıldıktan sonra bir sorun olduğu zaman, satıcı dışında bizimle muhatap oluyorlar. Sonuçta bu arabayı aldırtan kişi biziz. Herhangi bir problem olduğu zaman ilgileniyoruz. Aslında iş bizde bitiyor. Mesela bir hastaneye gidince, doktorun uzmanlık alanı olmayan bir konu olursa, farklı birimlere yönlendirir. Fakat bizde öyle değil. Biz her arabanın her noktasına bakıyoruz. 45 dakika ya da 1 saat içerisinde araçlar buradan sıkıntısız çıkıyor. Gönül rahatlıkları ile garanti verdiğimiz sertifikalar sayesinde araç satın alabilirler.


Müşterilerinize ne gibi garantiler sunuyorsunuz? Onların sizi tercih etmeleri için ne gibi sebepleriniz var?
İ.A. : Devlet şu an güvenli alışveriş yapılmasını istiyor. Bu nedenle, bizden çıkan her araca 5000 kilometreye kadar garanti veriyoruz. 5000 kilometreye kadar bir problem çıkmaması lazım. Eğer bir sorun olursa çekici de yolluyoruz. Mesela araçta kısa süre içerisinde bir arıza olursa arıza asistanımızı yanınıza yönlendiriyoruz. Eğer yolda kaldıysanız yol yardımı gönderiyor, orada kalmanız gerekiyorsa otel ücretini bile biz karşılıyoruz. Ekspertiz hizmetinde ücret almadan aracın garantisini de yapıyoruz. Araçların 5000 kilometresinden sonra garantimiz çıkıyor. Ama eğer uzatmak istiyorlarsa, bunu uzatabilirler. Müşterilerimizin her anlamda yanlarındayız. Yollarda yaşanan problemleri biz çözüyoruz. Asistanlarımız yardımcı oluyor. Bizim için almanın veya satmanın bir önemi yok. Ekspertiz şu an günümüzde zorunlu hale geldi. Müşterilerimizin her noktasında yanlarında oluyoruz.

www.otoexperim.com

İnstagram: otoexperimturkiye
 

Orhan-İsmail Ağca