Osebso, Şıklığı Yakalama Fırsatı Sunan Parçalarıyla Zarafetin Simgesi Oldu

Osebso, Şıklığı Yakalama Fırsatı Sunan Parçalarıyla Zarafetin Simgesi Oldu Osebso, Şıklığı Yakalama Fırsatı Sunan Parçalarıyla Zarafetin Simgesi Oldu

Osebso Markasının Kurucusu ve Tasarımcısı Ebru Soylu, tasarımlarını farklı kılan detayları Klass’a anlattı.

İş hayatındaki kadınlara zarif ve kaliteli klasik kıyafetler sunan Osebso, benzersiz İtalyan kumaşı ve güçlü tasarımıyla tekstil sektöründe kısa sürede fark yarattı. İş Kadını Ebru Soylu’nun klasik giyime olan tutkusu, kendi markasını kurma hayali ve tasarım yeteneği ile ortaya çıkan Osebso markası günlük kıyafetlerle kombinlenebilen ve kadınlara her ortamda şıklığı yakalama fırsatı sunan parçalarıyla zarafetin simgesi oldu. Müşterilerine her mevsime uygun ve mevsime özel seçenekler sunan Osebso’nun şimdiye kadar piyasaya sürdüğü dört koleksiyonu bulunuyor. Başarılı Kadın Girişimci Ebru Soylu ile kendi markası olan Osebso’yu kurma hikayesini, tasarımlarının özelliğini, kumaşlarındaki kaliteyi ve gelecek hedeflerini Klass okurları için konuştuk.


Ebru Hanım, Osebso adında yeni bir marka yarattınız. Öncelikle Osebso adının nereden geldiğini, böyle bir marka kurmaya nasıl karar verdiğinizi anlatabilir misiniz?
İlk önce markamın adını Ebru Soylu koymak istiyordum. Bana kendi ismimle bir marka kurmak hep egosal gelmiştir. Ben de ismimin harflerini karıştırdım ve ortaya Osebso ismi çıktı. Hikayemiz bu şekilde başladı. Kendi işimi kurmayı hep istiyordum. Çok şükür nasip oldu. Klasik giyimi çok seviyorum. Çok zor bir yerden başladığımı, zorlanacağımı söyleyen insanlar oldu. Önemli olan ortaya mükemmel bir şey çıkarmaktı. Osebso’nun projesi aslında 2019’a dayanıyor. İsmi almamız ve patenti tescillememiz biraz zaman aldı. İlk koleksiyonumuzu 2021’de piyasaya sürdük.


Osebso markası müşterilerine ne tarz ürünler sunuyor?
Osebso olarak müşterilerimize daha çok klasik giyim sunuyoruz. Kurumsal işyerlerinde çalışan kadınlara yönelik ürünler üretiyoruz. Böyle de devam etmeyi düşünüyorum. Şu an sadece kadınlara yönelik çalışıyoruz ama ilerleyen dönemde erkek giyimine de girebiliriz.


Hangi kumaşlarını kullanıyorsunuz? Kumaşlarınız kalitesinden de bahsedebilir misiniz?
Ürünlerimizin fiyatı ortalamanın üzerinde çünkü İtalyan kumaşı kullanıyorum. Kalite anlamında kumaşlara çok ciddi önem veriyorum. Ben bir takım elbise yapacaksam onun kalıbından önce kumaşı önemlidir. Kumaş ne kadar kaliteli olursa istediğim kalıp o kadar güzel çıkıyor. Başka kumaşlar alsam belki de istediğim kaliteye ulaşamayabilirim. Kalite konusunda gerçekten çok hassasım. Bu sektörde markalaşmak istiyorum. Kadınların hem iş yerinde hem de bir davette giyebileceği, farklı konseptlere uygun tasarımlar üretiyoruz. Kıyafetlerimiz blue jean ile bile kombinlenebilir. Kendimden ve markamdan emin olduğum için kişi bizden kıyafeti ister takım olarak isterse de parça parça alabilir.

Osebso’nun tasarımcısı olarak bir kıyafeti üretirken ne hayal ediyorsunuz?
Ben slimfit çalışıyorum.Tasarımı yaparken bir kadında nasıl duracağını hayal ediyorum. Zarafete büyük önem veriyorum. Benim tasarımımı giyen bir kadın Osebso markasının ürününü taşıdığını belli eder. Yürüyüşü bile değişir. Sürekli bunu hayal ederek üretim yapıyorum. Bir düğme için bile Bursa’ya gittiğim zamanlar oluyor. Kıyafetlerimi bir kadının üzerinde gördüğümde çok mutlu oluyorum. Tabii ki kişinin taşıyabilmesi de çok önemli. Krep kumaştan, yarım astardan oluşan özel bir konseptim var. Her mevsim giyiliyor. Mevsime özel tasarımlarımız da var. Kumaş kullanımı da mevsime göre yapıyorum.

Bundan sonraki hedefiniz nedir?
Bundan sonraki hedefim tamamen kaliteli bir marka olup hiç bozulmadan ilerlemek. Amacımız kaliteden ödün vermemek. Hayalimin bile özgün olmasını, insanların markamızdan övgüyle bahsetmesini istiyorum.

İnsanlar ürünlerinize nasıl ulaşabilir?
www.osebso.com üzerinden ürünlerimizi inceleyip alabilirler Ayrıca Hepsiburada ile anlaşmalıyız. Ürünlerimizi yakından görmek isteyenler ise Bomonti’de bulunan showroom’umuza uğrayabilirler.
 

INSTAGRAM: osebso

Ebru Soylu