Nitelikli Turizme ve Ülke Ekonomisine Katkı Sağlıyoruz

Nitelikli Turizme ve Ülke Ekonomisine Katkı Sağlıyoruz Nitelikli Turizme ve Ülke Ekonomisine Katkı Sağlıyoruz

ACE of M.I.C.E Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Ataman, ‘Master of Events by ACE of M.I.C.E Awards’ etkinliğini tüm detaylarıyla Klass'a anlattı.  

Etkinlik ve turizm sektörünün devlerini Volkan Ataman yönetiminde bir araya getirerek M.I.C.E sektörüne ve Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlayan ACE of M.I.C.E, 7-9 Kasım tarihlerinde Antalya'da Masters of Events by ACE of M.I.C.E Awards organizasyonu ile 160'tan fazla firmayı buluşturacak dev bir organizasyona daha imza atacak. Antalya NEST Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek etkinlik turizm ve etkinlik sektörü tarafından büyük bir heyecanla beklenirken ACE of M.I.C.E Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Ataman ile organizasyonun tüm detaylarını, Antalya için önemini, Ace of M.I.C.E olarak bu zamana kadar elde ettikleri başarıları ve etkinlikte davetlileri neler beklediğini Klass okurları için konuştuk.


Volkan Bey, 7-9 Kasım 2021 tarihlerinde Antalya NEST Kongre Merkezi’nde Masters of Events by ACE of M.I.C.E. Awards organizasyonunu gerçekleştireceksiniz. Bu organizasyon hakkında bize bilgi verebilir misiniz?
Etkinlik ve turizm sektörünün liderlerini Antalya NEST Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek Masters of Events by ACE of M.I.C.E. Awards organizasyonunda bir araya getireceğiz. Ulusal ve uluslararası 160’tan fazla kurumsal firma ile 3 gün boyunca 7 binin üzerinde B2B toplantının yapılacağı bu etkinlik MICE sektörünü buluşturacak ve iş hacmine büyük katkı sağlayacak. Antalya’nın MICE alanında marka değerine büyük katkı sağlayacak olan etkinlik, finalde ise global MICE sektörünün en büyük ödül töreni organizasyonu olan ACE of M.I.C.E. Awards ile sonlanacak.

Bu etkinlik için Antalya'yı tercih etmenizin nedeni nedir?
G20, Diplomasi Forum, ICCA Kongresi gibi birçok önemli organizasyona ev sahipliği yapan Antalya muhteşem doğası, denizi, lezzetleri ve en üst düzeyde hizmet sunan mükemmel tesisleri ile dünyanın en önemli MICE destinasyonlarının başında geliyor. 220 bin üzerinde koltuk kapasitesi, Türk Hava Yolları direk uçuş ağları, yüksek hizmet sunan Fraport TAV Havalimanı ile güçlü bir alt yapıya sahip. 2014 yılından beri ülkemizin içinden geçtiği birçok sıkıntılı süreç ile MICE alanında istediğimiz yere maalesef gelemedik. Son 2 yıldır yaşadığımız Covid-19 ile de birçok kongre, incentive iptal olarak sektörümüz çok zor dönemlerden geçti. Covid yaralarının sarılmaya başladığı bu dönemlerde özellikle destinasyon pazarlama faaliyetlerine önem vermeliyiz. Bu noktada Masters of Events by ACE of M.I.C.E. Awards, Antalya için çok büyük önem teşkil ediyor.

Organizasyonu tanıtmak amacıyla Antalya'da gerçekleştirdiğiniz toplantıdan da bahsedebilir misiniz?
Bu etkinliği tanıtmak amacıyla; Antalya Nirvana Cosmopolitan Hotel’de geniş bir katılımla ‘Basın ve Bilgilendirme Toplantısı’ gerçekleştirdik. Toplantıya, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ATSO-ACB Başkanı Davut Çetin, Antalya İl Kültür Turizm Müdürü Dr. Candemir Zoroğlu, Antalya İl Emniyet Müdür Yardımcısı İhsan Zorlu, Türk Hava Yolları MICE Müdürü Vildan Mataracı, Türk Hava Yolları Antalya Satış Müdürlüğü Pazarlama Şefi Özlem Çatalcalı, TÜRSAB Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ferit Turgut, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Erkan Yağcı ve Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Yeliz Gül Ege’nin yanı sıra sektör temsilcileri ve basın mensupları katıldı. Başkanlarımız ve sektör temsilcilerinin de ACE of M.I.C.E. markasının Antalya’da ilk kez bu kadar üst düzeyde gerçekleşecek olmasından büyük heyecan ve mutluluk duyduğunu görmek bizi daha da motive ettiğini belirtmek isterim.

ACE OF M.I.C.E olarak bu zamana kadar imza attığınız organizasyonları ve elde ettiğiniz başarıları bizimle paylaşır mısınız?
8 yıldır gerçekleştirdiğimiz ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines ve ACE of M.I.C.E. Awards ile 55 ülkeden 1.530 uluslararası hosted buyer ve yüzbinlerce profesyonel ziyaretçi bir araya geldi ve yeni iş birliklerini başlattı. Nitelikli turizme ve ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz. Uluslararası medya ve endüstri partnerlerimiz ile 10 yıldır dünya çapında MICE odaklı tanıtım çalışmaları yürütüyoruz. Sektörün başarılarını global MICE sektörünün en büyük ödül töreni organizasyonu olan ACE of M.I.C.E. Awards ile taçlandırıyoruz. 8 yılda 221 ödül sahipleriyle buluştu. 540 jüri heyeti başarıyla çalıştı, 14.300 profesyoneli en üst düzeyde bir araya getirdik. Konferans programlarımız ile sektörümüzü yeniliklerle buluşturduk ve buluşturmaya devam ediyoruz. Düzenlediğimiz 255 ayrı oturumda 418 konuşmacı ACE of M.I.C.E.’ın büyüleyici sahnesinde bir araya geldi.

Master of Events by ACE OF M.I.C.E etkinliğinde bizleri neler bekliyor?
Büyük bir heyecan ve gururla Antalya’da ilk kez 7-9 Kasım 2021 tarihlerinde Türk Hava Yolları destekleri ile NEST Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğimiz Masters of Events by ACE of M.I.C.E. Awards ile yıl içerisinde hacimli bir şekilde etkinlik, incentive ve lansmanlar düzenleyen ulusal ve uluslararası kurumsal şirketlerin satın alma heyetleri ile uluslararası DMC’leri 3 gün boyunca Antalya’da bir araya getiriyoruz. Etkinliğimiz kapsamında B2B satın alan ve ödüllere başvuru yapan ülkemizin en önemli MICE acenteleri ile otellerimiz B2B network toplantıları ve interaktif kaynaşma programlarına katılım gösterecekler. Toplamda 7.000 B2B toplantı gerçekleştireceğimiz etkinlik için 360 derecelik bir iletişim kampanyası düzenlenecek. ACE of M.I.C.E. ile Antalya’nın MICE alanında marka değerine marka katmaya geliyoruz. Antalya’da ilk defa ulusal ve uluslararası bu kadar büyük kurumların satın alma heyeti bir araya gelmiş olacak. B2B katılımcılarımız gün içerisinde gerçekleştirdikleri toplantıları akşamları düzenlenecek network etkinlikler ile pekiştirip yeni iş birliklerini başlatabilecekler.
 

Volkan Ataman