New York Barosuna Kayıtlı, Kendi Avukatlık Ofisinin Sahibi ve Öğretim Üyesi Olarak İlham Oluyor

New York Barosuna Kayıtlı, Kendi Avukatlık Ofisinin Sahibi ve Öğretim Üyesi Olarak İlham Oluyor New York Barosuna Kayıtlı, Kendi Avukatlık Ofisinin Sahibi ve Öğretim Üyesi Olarak İlham Oluyor

Her hukukçunun hayali olan New York barosuna kaydolan ve bu seçkin baroya seçilen en genç Türk avukatlardan birisi olma başarısını yakalayan Begüm Kayum, Türkiye’ye döndüğünde de dünyanın en iyi uluslararası hukuk firmalarında çalışarak deneyim kazandı. Bir süre sonra kendi ofisini açan Begüm Kayum, Namlı & Kayum & Demir Avukatlık Ortaklığı’nda nitelikli bir hukuk hizmeti vererek kişi ve kurumların sorunlarına çözüm getiriyor. Güzel avukat, her geçen gün daha çok başarılara imza atan ve müvekkil portföyünün genişleten Namlı & Kayum & Demir Avukatlık Ortaklığı için çok gururlu ve heyecanlı. Başarıları sadece avukatlık mesleği ile kalmayan Kayum, ayrıca öğretim üyeliği yaparak hukuk fakültesinde hukuk dersleri veriyor.  

Hukuk alanında uluslararası tecrübeye sahip ekibiyle nitelikli bir hizmet veren Namlı & Kayum & Demir Avukatlık Ortaklığı’nın kurucularından olan Begüm Kayum, iş dünyasının örnek kadınlarından. Eğitim hayatı boyunca her zaman başarılı, yüksek şeref listesine giren bir öğrenci olan Begüm Kayum’un bugün gibi okul yıllarında da sosyal ilişkileri her zaman çok güçlü oldu. Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni yüksek şeref listesinde bitirdikten sonra adliye stajını yaptığı sürede bazı olumsuzluklarla karşılaşınca ve hayalindeki avukatlığın başka bir avukatlık olduğunu anlayınca rotasını New York’a çeviriyor. New York’a giderek Fordham Üniversitesi’nde Uluslararası İş ve Ticaret Hukuku üzerine master yapan Begüm Kayum, bu süre zarfında hem okudu hem çalıştı. 23 yaşında New York barosuna girme başarısını gösteren Kayum, New York barosuna giren en genç Türk avukatlardan biri oldu. Türkiye’ye dünyanın en iyi uluslararası hukuk firmasından iş teklifi alması üzerine geri dönen ve yıllarca bu tip başarılı hukuk firmalarında çalışarak yükselmeyi başaran ünlü avukat, bürosunu kurmak için kendini hazır hissettiğinde de Kaan Demir ile Namlı & Kayum & Demir Avukatlık bürosunu açtı. Eski patronu Fırat Namlı da aralarına katılınca hukuki kariyer yollarında hedeflerini daha net ortaya koymayı başardılar. İlk zamanlarda ticaret hukuku üzerinden ilerlerken daha sonra hizmet alanlarını genişletme kararı alan Begüm Kayum, 16 kişilik ekipleriyle hizmet veriyor. Bu büyüklüğe 2 yılda ulaşan ünlü avukatın ekibindeki herkes uluslararası hukuk ofisi deneyimine sahip. Bunun yanında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim üyeliği yapan Kayum, bütün bunları 20’li yaşlarda başardı. Bu yaşlar kendisi için güzel ve çok verimli geçti. Bulunduğu seviyeye gelmek için çok çalıştı. 30’lu yaşlar için ise hedefleri çok daha büyük.

ÖZGÜVENİ ÇOK YÜKSEK, HER DAİM POZİTİF ENERJİYE VE LİDERLİK RUHUNA VE YÖNETME VASIFLARINA SAHİP
Genç yaşında birçok avukatın hayalini kurduğu New York Barosu’na kabul edilerek kendini uluslararası alanda da kanıtlayan Begüm Kayum’un başarısı verdiği emeklerin bir sonucu. Çok çalışan ve ne olursa olsun sadece kendine güvenen liderlik ruhuna ve yönetme, organize etme vasıflarına sahip. Hayattaki hedefleri ise daima yüksek. Genç yaşında başarılı bir kadın avukat olarak da öğrencilerine ilham oluyor.

OFİSİNİ EN YÜKSEK KALİTEDE TUTARAK GENİŞLETMEK İSTİYOR
Bu zamana kadar hedeflerine ulaşmakla kalmayarak ötesine geçmeyi başaran ünlü avukat, hayatta en büyük dileğinin öncelikle sağlık ve mutluluk olduğunu söylüyor. İş anlamında da öncelikle ofisini kaliteyi düşürmeden genişletmek istiyor ve Abdi İpekçi Caddesi’nde bulunan ofislerini işlerini büyüterek binanın bütün katlarına sahip olmak istiyor. Ofis olarak Türkiye’nin bir numarası olmak isteyen Begüm Kayum, bunun olmaması için de hiçbir engel görmüyor. Şimdiden Londra’da hukuki faaliyetlerine başladıklarını ve sıra New York olduğunu söylüyor. Bir yandan da akademik kariyerine devam etmek isteyen Kayum, doktora yapacağını belirterek, “10 yıl içerisinde kariyerime belki profesörlüğü de sığdırabilirim.” diyor. 

7\24 ULAŞILABİLEN BİR AVUKATLIK BÜROSUYUZ
Namlı& Kayum& Demir Avukatlık ofisi şirketlerin birleşmeleri ve devir işlemleri alanında ciddi anlamda uzman bir büro. Türkiye’de son 10 yılda olan en büyük satın alma projelerinde yer aldı. Ticaret hukuku alanında şirketlerin her türlü sorununa çözüm üretiyor. Namlı& Kayum& Demir Avukatlık olarak Begüm Kayum, vergi ve ceza hariç her türlü hukuki hizmeti veriyor. Baker Mckenzie ve eski White & Case’de çalışarak oradaki ekolü almış olan Bagüm Kayum, “Oradaki standartları gördüğünüz zaman siz de artık o standartları benimsiyor ve o standartların altına asla düşmüyorsunuz. 7\24 ulaşılabilen bir avukatlık bürosuyuz. Sağlığımız el verdikçe her zaman müvekkillerimizin yanındayız.” diyor.  

NİÇİN SEÇTİK: Genç yaşında New York Barosu’na kabul edilerek kendini uluslararası alanda da kanıtlayan Begüm Kayum, liderlik ve yöneticilik vasıflarıyla kurduğu avukatlık şirketiyle büyük başarı elde etti ve öğrencilerine de örnek oldu.
 

Begüm Kayum