Neslihan Koç Çapar : “Yaptiğimiz Her İç Mimari Projede Doğru Malzeme, Doku Ve Rengi Bir Araya Getirmeyi Önemsiyoruz

Neslihan Koç Çapar : “Yaptiğimiz Her İç Mimari Projede Doğru Malzeme, Doku Ve Rengi Bir Araya Getirmeyi Önemsiyoruz Neslihan Koç Çapar : “Yaptiğimiz Her İç Mimari Projede Doğru Malzeme, Doku Ve Rengi Bir Araya Getirmeyi Önemsiyoruz

Metraj Group Kurucusu Ve Yüksek İç Mimar Neslihan Koç Çapar, Başari Sirlarini Ve Sektördeki Farklarini Klass’a Anlatti Metraj Group olarak insanın yaşadığı, çalıştığı, mutluluklarını paylaştığı her alanda konutlar, ofisler, mağazalar, restoranlar ve kafelerde ergonomik çözümler sunan Metraj Group Kurucusu ve Yüksek İç Mimar Neslihan Koç Çapar, modern minimalist dokunuşlarla alternatifli projeler hazırlayarak alanında fark yaratmaya devam ediyor. Tasarımlarda projelerinin detaylarını ve uygulamanın tüm kontrollerini yaptıklarını ifade eden başarılı Yüksek iç mimar, yaptıkları projelerde en önem verdikleri şeyin doğru malzeme, doğru doku ve doğru rengi bir araya getirmek olduğunun altını çiziyor. Çalıştıkları firmaların hayallerini gerçeğe dönüştürdüklerini ve daha yaşanılabilir mekanlar tasarladıklarını belirten Çapar, ağırlıklı olarak kurumsal firmalarla çalıştıklarını sözlerine ekliyor. Metraj Group Kurucusu ve Yüksek İç Mimar Neslihan Koç Çapar ile projelerinde önem verdikleri unsurları ve gerçekleştirdikleri projelerdeki başarı sırlarını Fairmont Quasar İstanbul’un muhteşem ambiyansında Klass okurları için konuştuk.  

Neslihan Hanım, siz sektörünüzün en başarılı isimlerinden biri olarak dikkatleri çekiyorsunuz. Peki, Metraj Group olarak yaptığınız projelerde nelere önem veriyorsunuz?
Metraj Group olarak, ağırlıklı kurumsal firmalarla çalışıyoruz. Yaptığımız projelerde en önem verdiğimiz şey doğru malzeme, doğru doku ve doğru rengi bir araya getirmek oluyor. Kurumsal firmaların logo renkleri ya da yaptığı işlere yönelik tasarımlar ve projeler yapıyoruz.

‘YAŞANILABİLİR MEKANLAR TASARLIYORUZ’

Yüksek iç mimar olarak hangi alanlarda hizmet
sağlıyorsunuz?

Ülkemizde iç mimar denince akla sadece konut projeleri gelir ama biz iç mimarlar insanın yaşadığı, çalıştığı, alışveriş yaptığı, yemek yediği hatta bazen konakladığı otellerde bile özel tasarımlar yaparız. Çalıştığımız firmaların hayallerini gerçeğe dönüştürüyoruz. Daha yaşanılabilir mekanlar tasarlıyoruz.

Özellikle kurumsal projelerinizdeki başarınızı neye bağlıyorsunuz?
Mesleğe başladığım ilk yıllardan beri belli bir alanda kalarak sadece kurumsal firmalara hizmet verdik. Türkiye’nin ve Avrupa’nın bilinen pek çok mağaza zincirleri, kahve zincirleri ile uygulamalar gerçekleştirdik. Birçok kurumsal firmanın ofisi için tasarım ve uygulamalar yaptık.

‘SEKTÖRDEKİ EN BÜYÜK
FARKIMIZ HIZIMIZDIR’


Neslihan Hanım, markaların ruhuna uygun projeler yapıyorsunuz. Ekibinizi bu konularda nasıl motive ediyorsunuz?
Ekibimizdeki iç mimarlar benim gibi alanından mezun kişiler. Ekibimizin kalan kısmı da yaptığı işte kendini kanıtlamış tecrübeye sahip ve uzman kişilerden oluşuyor. Kurumsal firmaların logo renkleri ya da yaptığı işlere yönelik tasarımlar ve projeler yapıyoruz. Özellikle kurumsal projelerde müşterilerimiz bizi hem tasarım hem de uygulama süreçlerimiz için tercih ediyor. Minimum sürelerde projeleri teslim ediyoruz. Sektördeki en büyük farkımız hızımızdır.

Son projenizde neler yaptınız, nelere
önem verdiniz?

Biz aslında tüm projelerimizde önce kullanıcıyı detaylı dinliyoruz. İhtiyaçlarını belirliyor, tasarıma ona göre başlıyoruz. Önce 2 boyutlu çizim yaparak yerleşimi belirliyoruz. Sonrasında 3 boyutlu çizim yaparak projenin bitmiş halini müşterilerimize hayal ettiriyoruz. Daha çivi çakmadan işin bitince nasıl olacağını 3 boyutlu çizimlerle görüyor ve sürprizlere yer bırakmıyoruz. Uyguladığımız projelerde en önem verdiğimiz şey doğru malzeme, doğru doku ve doğru rengi bir araya getirmek oluyor.