Nazlı Korkmaz : Her Anlamda Kadın Ve Gençlerin Yanında Yer Alıyor

Nazlı Korkmaz :   Her Anlamda Kadın Ve  Gençlerin Yanında Yer Alıyor Nazlı Korkmaz : Her Anlamda Kadın Ve Gençlerin Yanında Yer Alıyor

Yalnızca bir doktor olarak gerçekleştirdiği başarılı tedavilerle değil aynı zamanda sosyal proje ve çalışmalarıyla da kadınların ve özellikle de gençlerin yanında yer alan Jinekolog. Dr. Nazlı Korkmaz, bu yönüyle toplum sağlığına önemli bir katkıda bulunuyor. Kadın hastalıkları ve doğum konusunda da Türkiye’nin önde gelen uzmanlarından birisi olan Dr. Nazlı Korkmaz günümüzün pırlanta kadınlarından.  

Alanında tecrübeli bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olan Jinekolog Dr. Nazlı Korkmaz, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Kadın hastalıkları ve doğum ihtisasını İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlayan başarılı doktor daha sonrasında Türkiye’de devlet hastaneleri ve özel hastanelerde kadınlara hizmet verdi. Çalıştığı tüm bölgelerde kadınların ihtiyaç ve gereksinimlerini yakından gözlemleyerek başarılı tedaviler gerçekleştiren Dr. Nazlı Korkmaz İstanbul Florence Nightingale Hastanesi’nde uzun süre çalıştıktan sonra Fulya Academy’de kendi kliniğini açtı. Burada yurtiçinden olduğu kadar yurt dışından gelen kadınlara da hizmet veren Jinekolog. Dr. Nazlı Korkmaz çok sayıda kadının sağlığına kavuşmasını ve yaşamına mutlu bir şekilde devam etmesini sağladı. Yılların verdiği deneyimle kadın hastalıkları ve doğum konusunda tüm problemlerde profesyonel bir yaklaşım sergileyen ünlü doktor açık ve kapalı cerrahi, vajinal ameliyatlar, ürojinekolojik problemler, kadın üremesi ve üreme problemleri, infertilite, kadın cinsel sağlığı ve kozmetik jinekoloji, genital estetik ve menapoz dönemi sorunlarındaki uzmanlığı ile kadınların güvenle başvurduğu bir isim oldu.

KADINLARI BİLİNÇLENDİRME AMACIYLA EĞİTİMLER VERİYOR
Alanında 7’den 70’e kadın mottosu ile yola çıkan Dr. Nazlı Korkmaz, kadına dair her şey teması ile sosyal projelerde de aktif rol alıyor. Toplumda kadının adı, kadının kimliği, kadının cinsel özgürlüğü ve sağlıklı cinsel yaşam alanında öncü bir isim olan Jinekolog. Dr. Nazlı Korkmaz, kadınları bilinçlendirme amaçlı birçok eğitimde ve toplumsal projelerde rol almaktadır.

Yine özellikle toplum sağlığında önemli bir rol oynayan gençlerin bilinçlenmesi amacıyla birçok eğitim programında konuşmacı olarak rol alan Dr. Nazlı Korkmaz, eğitimler düzenleyerek birçok gence bu noktada karşılıksız destek veriyor.


Neden seçtik?
Kadınları bilinçlendirmek ve sağlıklarını korumak adına verdiği mücadele ile meslektaşlarına örnek olurken toplumsal sağlığın korunmasında da aktif bir rol oynuyor.