Modayı Ruhun Bir Parçası Olarak Görüyorum

Modayı Ruhun Bir Parçası Olarak Görüyorum Modayı Ruhun Bir Parçası Olarak Görüyorum

Dünyaca Ünlü Manken ve Moda Tasarımcısı Alexandra Ceylan, moda ikonu olma sürecini Klass’a anlattı.

EC Boxing Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ceylan'ın manken ve moda tasarımcısı eşi Alexandra Ceylan, modanın dönüştürücü gücünden yararlanarak insanlara yaptığı yardımlarla adından sık sık övgüyle söz ettiriyor. “İyi olana tutun ve gerisini bırak” hayat felsefesiyle hareket eden ve birçok başarılı çalışmalara, sosyal sorumluluk projelerine imzasını atan Alexandra Ceylan ile moda ikonu olma sürecini Klass okurları için konuştuk.

Alexandra Hanım, moda ikonluğu denildiğinde akla gelen ilk isimlerdensiniz. Bu unvana nasıl kavuştunuz?
Ben modayı ruhun bir parçası olarak görüyorum. Hem dönüştürücü, hem de iyileştirici bir gücü olduğuna inanıyorum. Üzerimizde taşıdığımız her parçanın bir enerjisi var. Benim ne giyeceğimi popüler moda değil ruh halim, o günkü enerjim belirliyor. Ruhumun ve yaşam tarzımın bir parçasını yansıttığım için de bu süreç kendiliğinden gelişti bence.

Siz modanın iyilik için de kullanılabileceğine inanan birisiniz ve bu konuda projeler de üretiyorsunuz. Bu projenizden bahsedebilir misiniz?
Bu noktada da az önce dediğim gibi modanın dönüştürücü gücünden yararlanıyorum aslında. Dönüşüm ve değişimden geçerek başka insanlara fayda sağlamak üzere şekillendirebiliriz her kıyafeti. Bu bazen başka bir kıyafet olarak bazen para olarak şekilleniyor ve ihtiyacı olan insanlara gidiyor.

Peki ünlü olduktan sonra hayat felsefeniz nasıl şekillendi?
Hayatımın sadece belli bir döneminden sonrası değil her zaman hayat felsefem aynıydı; “İyi olana tutun ve gerisini bırak”. Bu çevremdeki insanlardan tutun, yediğim besinlere, giydiğim kıyafetlere, zamanımı değerlendirme şeklime kadar her şeyi kapsıyor. Tabii en önemlisi kalbimiz. İyiye ve güzele en çok orası ihtiyaç duyuyor.

Sanırım, size en çok gelen sorulardan birisi de bakım ritüellerinizdir? Bu kadar bakımlı gözüken bir cilt için neler yapıyorsunuz?
Sağlıklı besleniyorum ilk önce. Dışarıdan ne kadar besleseniz de içeriden beslemek gibi olmuyor. Bunun dışında cilt temizliğime çok özen gösteriyorum. Gerekmedikçe makyaj yapmam zaten.

Gelecekte bir marka oluşturmayı düşünüyor musunuz?
Uzun vadeli planlarım arasında böyle bir şey var tabi. Ama bunu en faydacı yerinden yapıp kendi markamla birlikte büyütmek istediğim başka planlar da var. Çünkü ben tüm kadınların güzel olduğuna ve bu güzelliğin kendi içlerinde gizli olduğuna inanıyorum. Bunu dışarı vurmanın en iyi yolu da mutlu ve huzurlu bir ruh halinden geçiyor. Bunun için çalışacağım.  Ve son olarak yeni yıldan tüm dünya için sağlık ve barış diliyorum.

İnstagram:alexandraceylan1
 

Alexandra Ceylan