Misafirlerimizin Otelimizde Geçirecekleri Her Anın Unutulmaz Bir Anıya Dönüşmesini İstedik

Misafirlerimizin Otelimizde Geçirecekleri Her Anın Unutulmaz Bir Anıya Dönüşmesini İstedik Misafirlerimizin Otelimizde Geçirecekleri Her Anın Unutulmaz Bir Anıya Dönüşmesini İstedik

Misafirlerine “Tanı, Hisset, Sev” sloganıyla ayrıcalıklı bir hizmet veren ve her anlarını mutlu bir anıya dönüştüren NG Phaselis Bay; Antalya şehir merkezine 45, Kemer ilçesine de yalnızca 5 kilometre uzaklıkta, büyüleyici bir atmosferde yer alıyor. Etrafını saran özel koyları ve çam ağaçları arasında konuklarına masalsı bir tatil deneyimi yaşatan NG Phaselis Bay her yaşa hitap eden konseptleri, dünya mutfağından eşsiz sunumlar ile günün 24 saati hizmet vermeye hazırlanan Scallops A La Carte restoranı, muhteşem wellness ve spor programıyla keyif dolu bir tatil vadediyor. NG Phaselis Bay Genel Müdürü Cenker Yılmaz, Etkinlik ve Aktivite Direktörü Hüseyin Gelitekin ile NG Phaselis Bay’ın misafirlerine sunduğu hizmetleri, eğlence konusunda sunduğu sürprizleri Klass okurları için konuştuk.  

Cenker Bey, NG Hotels’in pandemi dönemine rağmen Türk turizmine kazandırdığı, ekonomiye değer katacak olan NG Phaselis Bay’ın özelliklerini sizden dinleyebilir miyiz?
Cenker Yılmaz: Konaklama sektörüne farklı bir yaklaşım sunan ve “Lifestyle Resort” olarak tasarlanan otelimiz NG Phaselis Bay’da “See, Feel, Love” (Tanı, Hisset, Sev) sloganıyla hizmet veriyoruz. Bu sloganı benimseyerek misafirlerimize “Her anı mutlu bir anıya dönüştüren tatil deneyimi sizlerle” diyoruz. Konumu itibariyle büyüleyici bir atmosfere ve konforlu detaylara sahip olan NG Phaselis Bay; Antalya şehir merkezine 45, Kemer ilçesine 5 km uzaklıkta, 70.755 metrekarelik bir alanda yer alıyor. Doğayla uyumlu olarak tasarlanan otelimiz etrafını saran özel koyları ve çam ağaçlarının arasındaki konumu ile oldukça dikkat çekiyor. Özellikle birbirinden özel oda, villa ve süit seçenekleri ve farklı tercihler için çeşitli konseptler sunan restoranları ile misafirlerine benzersiz bir tatil deneyimi yaşatıyor. Ayrıca günün her anını bir lezzet deneyimine dönüştürüyoruz. Öyle ki orijinal markalarla zenginleştirilmiş içecek seçenekleri ve ödüllü şeflerin danışmanlık yaptığı A La Carte restoranlar ile misafirlerimize ayrıcalıklar sunuyoruz. Her tercihe uygun barlar ve her yaşa hitap eden konsept seçeneklerin yanı sıra günün 24 saati hizmet vermeye hazırlanan Scallops A La Carte Restoran, dünya mutfağından eşsiz sunumlarla misafirlerine keyif dolu bir tatil yaşatıyor.

“SAKİN VE ANDA KALAN BİR TATİL ANLAYIŞINI BENİMSEDİK”
NG Phaselis Bay’ın misafirlerine sunduğu hizmetler ve sektörde oluşturduğu farklılıklar nelerdir?
C. Y.: Misafirlerimizin otelimizde geçirecekleri her anın unutulmaz bir anıya dönüşmesini istedik. Bu yüzden” summerslow” konsepti ile hızlı ve dinlenmekten uzak tatil anlayışının aksine sakin ve anda kalan bir tatil anlayışını benimsedik. NG Phaselis Bay bu yönüyle sektörde farklı bir yol çizerken aileler ve yetişkinlere özel sunduğu farklı konfor alanları, 24 saat A La Carte yiyecek- içecek imkânı, stres free konsepti ve daha birçok ayrıcalıklı hizmeti ile şimdiden dikkatleri üzerine çekmeye başlamıştır.

Oda ve ortak alanların tasarımlarında nelere dikkat ettiniz?
C. Y.: Doğanın dengesini bozmamak için mimaride oldukça hassas davranan Nafi Güral ve ailesi, otelin ağaçlara zarar vermeden inşa edilmesi için özen göstermiştir. Öyle ki ağaçların konumuna bakıldığında bu durum rahatlıkla gözlemlenmektedir. Otelimizin doğa ile olan uyumu misafirlerimizin de kendilerini doğa ile bütünlenmiş, dingin ve huzurlu hissetmelerini sağlıyor. İçeriden dışarıya çok özel tasarımlar ile ferah alanlar yarattık, kullanılan renklerin seçimi, iç mekânda yeşil alanların hakimiyeti, odalarımızda şık ve konforlu detayların uyumu kusursuz şekilde oluşturuldu. NG Phaselis Bay özenle düşünülmüş tüm detayları ile insanı kendine hayran bırakıyor.

Hüseyin Bey, yeni açılmanıza rağmen şimdiden büyük beklentiler oluştu. Misafirlerinize eğlence konusunda ne gibi sürprizler hazırladınız?
Hüseyin Gelitekin: Planlamış ve kurgulamış olduğumuz etkinlik ve aktivite konsepti dünya standartlarında bir konsept. Konaklayan misafirlerimiz sadece bize özel tasarlanmış ve kurgulanmış olan konsept gecelerini ve sahne şovlarını izleme imkanına sahip olacaklar. Bunun yanı sıra NG Phaselis Bay, muhteşem bir wellness ve spor programına sahip. Nepal, Hindistan, Nijerya, Rusya, Ukrayna ve tabii ki Türk uyruklu antrenörlerden oluşan; her biri alanında profesyonel ve hatta milli sporcu olan bir spor akademisine sahibiz. Bu çalışma grubundaki ekip arkadaşlarımız, konaklayan misafirlerimizin tamamına gün içerisinde birçok farklı grup dersleri vermekte hatta bazı ekipmanlarımız ve sunduğumuz grup spor dersleri Türkiye’de sadece NG Phaselis Bay’da sunulmaktadır.

İnsanların otellerden en büyük beklentilerinden birisi de stresten uzak eğlenceli bir tatil geçirmek. Siz bu konuda misafirlerinize neler vadediyorsunuz?
H. G.: Biz misafirlerimize, kaliteli ve keyifli bir tatil geçireceklerini vadediyoruz. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Nafi Güral Bey’in çok güzel bir sözü var, “Bir şeyin ya en iyisini yaparız ya da ilkini.”  NG Phaselis Bay ailesi olarak bizi tercih eden bütün misafirlerimize en iyi servisi ve birçok ilki tecrübe ettireceğiz diyebilirim.

Son dönemde dünya yıldızları da Türkiye’yi sık sık ziyaret ediyor ve konserler veriyorlar. Sizin otelinizde de dünya yıldızlarını görecek miyiz?
H. G.: Evet, göreceksiniz. Yerli ve yabancı birçok dünya starı ile irtibat halindeyiz. Hiç kimse NG Phaselis Bay’ i takip etmeden tatil planını yapmasın, çok büyük sürprizler gelebilir.


“HEM YERLİ HEM DE YABANCI MİSAFİRLERİMİZİN KATILABİLECEĞİ KONSEPTLER VE ALANLAR YARATTIK
Türk misafirlerle yabancı misafirlerin eğlence anlayışı arasında ne gibi farklılıklar var? Siz bu farklılıklardan oluşabilecek durumları nasıl çözüyorsunuz?
H. G.: NG markası olarak zaten çok iyi bir iç pazar misafir kitlesine sahibiz. Özellikle etkinlik ve aktivite konseptimizi oluştururken bunu çok iyi değerlendirdik. Şöyle ki hem yerli hem de yabancı misafirlerimizin katılabileceği konseptler ve alanlar yarattık. Aileler için çocukları ile keyifli zaman geçirebilecekleri etkinlik ve alanlarımız var, Dileyen kişiler aynı anda başka bir alanda daha sessiz ve dinlendirici bir etkinliğe katılabilir. Bildiğiniz üzere otelimiz eşsiz bir konumda ve kendimize ait üç farklı koya sahip.


 

Cenker Yılmaz, Hüseyin Gelitekin