Metehan Cemil Varol : “Son Best Model Birincisi Olmanın Benim İçin Çok Ayrı Bir Yeri Var”

Metehan Cemil Varol : “Son Best Model Birincisi Olmanın Benim İçin Çok Ayrı Bir Yeri Var” Metehan Cemil Varol : “Son Best Model Birincisi Olmanın Benim İçin Çok Ayrı Bir Yeri Var”

Best Model Of Turkey 2023 Birincisi Metehan Cemil Varol,  Best Model Serüvenini Ve Gelecek Hedeflerini Klass’a Anlattı 36. Best Model Yarışması'nda erkeklerde rakiplerini bırakarak Best Model Of Turkey 2023 birincisi olan ve büyük bir başarıya imza atan Metehan Cemil Varol, kariyerinde yükselmeye ve adını geniş kitlelere duyurmaya devam ediyor. Modellik kariyerine devam edeceğini ancak gönlünde oyunculuk olduğunu ifade eden Metehan Cemil Varol, sektöre bir oyuncu olarak devam etmek istediğini bu nedenle eğitimler aldığını belirtiyor. Yakın zamanda Best Model of Turkey Kurucusu Erkan Özerman’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadığını belirten başarılı model, 36. Best Model birincisi olmanın kendisi için çok ayrı bir yeri olduğunu çünkü Erkan Özerman’ın seçmiş olduğu, onun gözünde son Best Model olduğunu söylüyor.  Best Model Of Turkey 2023 Birincisi Metehan Cemil Varol ile Best Model serüvenini, kariyer hedeflerini ve yaşam tarzını Klass okurları için konuştuk.  

Metehan Bey, Best Model of Turkey 2023 birincisi seçilerek büyük bir başarıya imza attınız. Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?
Kırıkkale doğumluyum. Yarışmaya da Kırıkkale'den katıldım. Kırıkkale Üniversitesi Radyo-Televizyon Bölümü’nden mezun oldum. Ayrıca Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde konservatuvar bitirdim.

Best Model yarışmasına katılmaya nasıl karar verdiniz? Yarışma sürecinde neler yaşadınız?
Best Model'e katılmam da Aydın Güler, şu anki menajerim, çok büyük öncülük etti. Bana Instagram üzerinden ulaştı. ‘Sen kendindeki cevheri bilmiyorsun’ dedi. Bendeki bu potansiyeli keşfederek bunu yarışmaya dökmem de yardımcı oldu. Bu şekilde aslında yarışma serüvenim başlamış oldu. Yarışmada beni en çok zorlayan şeylerden bir tanesi diyetti. Bir yılı aşkın süredir diyet yaptık. Sürekli tavuk pilav yediğiniz bir döngü düşünün. Çok zorlayıcıydı.

Başarılı olmuş Best Modellerden en çok kimi örnek alıyorsunuz?
Öncelikle yarışmaya katılmış ve başarılı olmuş isimlerin hepsi çok değerli. Çünkü baktığımız zaman Best Model'den çıkan isimlerin birçoğu sektörde, 10 ismin 7'si Best Model'den çıkmış isimler. Benim de oyunculuk olarak ve vizyon olarak da beğendiğim isimlerden bir tanesi Kıvanç Tatlıtuğ’dur. Oyunculuğunu çok beğeniyorum. Duruşu ve karakteri ile kendime yakın hissediyorum.

‘SEKTÖRE BİR OYUNCU OLARAK DEVAM ETMEK İSTİYORUM’
Kariyerinize model olarak mı devam etmeyi düşünüyorsunuz yoksa diğer Best Model birincileri gibi gönlünüzde oyunculuk mu yatıyor?
Model olarak elbette devam etmek isterim ancak Türkiye'de maalesef çok fazla modellik alanında iş yapılamıyor. O yüzden oyunculuk daha sıcak baktığım bir konu. Şu an oyunculuk üzerine eğitimler almaya devam ediyorum. Burak Sarımoğlu tarafından kamera önü oyunculuk eğitimi alıyorum. Bu şekilde aslında sektöre de bir oyuncu olarak devam etmek istiyorum. Neticede ben bir modellik yarışmasından çıktığım için de modellik kariyerimi küstürmeden devam edeceğim.

Formunuzu korumak için neler yapıyorsunuz? Beslenme programınız nasıldır?
Formumu korumaya çok özen gösteriyorum. Günde çift antrenman yapıyorum. Sabah 6'da kardiyo, öğlende normal ağırlık fitness üzerinden çalışmalarıma devam ediyorum. Spor hocam var, onunla beraber çalışmalarımı büyük bir disiplinle devam ettiriyorum. Diyet döneminde zaten en çok tükettiğim şeyler tavuk pilav oldu. Ve şu anda halen devam ediyorum. Genelde yumurta, tavuk pilav ve yeşillik üzerine bir beslenme tercih ediyorum. Annelerimizin ev yemeği dediği şeyleri çok fazla yiyemiyoruz.

Kişisel bakımınızı önemser misiniz? Sizin kişisel bakım rutininiz nedir?
Elbette. Ayda bir defa kesinlikle cilt bakımına gidiyorum. Lazer bakımımı aksatmıyorum. Hem formumu hem cildimi bu şekilde koruyorum. Herhangi bir şekilde yüzümde veya vücudumda bir değişiklik olduğu zaman da ilgili uzmanlar tarafından destek alıyorum.

‘YARIŞMA SONRASINDA ÇOK BÜYÜK DEĞİŞİKLİKLER OLDU HAYATIMDA’
Best Model yarışması sonrası hayatınız nasıl değişti?
Yarışma sonrasında çok büyük değişiklikler oldu aslında hayatımda. Ben bu kadar beklemiyordum. Yarışma öncesinde diyordum ki, benim için sadece bir yarışma ve ben ileriye yönelik neler yapabileceğim konusunda çok fazla fikir sahibi değildim. Bu konuda menajerim Aydın Güler Bey, bana yol gösteren bir isim oldu. Aynı zamanda şu an oyuncu koçluğumu yapan Burak Sarımoğlu da bana çok iyi destekte bulunuyor. Yarışmadan sonra aslında ben büyük bir boşluğa düştüm. Çünkü nasıl davranacağımı bilmiyordum. Türkiye'nin en iyi markasının birincisi oluyorsunuz. İnsanlarla nasıl konuşacağınızı bilemiyorsunuz. Ama bu acemilik dönemini ben bir ay içerisinde atlattığımı düşünüyorum. Sonrasında hayatımda artık insanlarla konuşurken, bir yere gittiğim zaman, oturmasını, kalkmasını ve vizyon olarak da misyon olarak da kendimde çok büyük farklılıklar ve değişiklikler olduğunu hissettirdim. Ve bunu da kendime yansıttım açıkçası.

Gündelik giyim stiliniz nasıldır, nelere dikkat edersiniz?
Şu an Best Model birincisiyim. Bunu göz önünde bulundurarak giyimime dikkat etmeye çalışıyorum. Gittiğim yere ve ortama göre aslında kıyafet seçimi yapıyorum.

Modellik hayali olan genç arkadaşlarınıza sizin tavsiyeleriniz neler olur?
Öncelikle kariyerlerini çok iyi hedefleyen ve yol gösteren bir menajer ya da profesyonelle bir planlama yapmalarını tavsiye ederim. Diyetlerine çok önem versinler. Çünkü ben yarışmaya başlamadan önce 95 kiloydum. Yarışma serüveninde de 76 kiloya düştüm. Bu çok önemli bir faktör. Kendilerini olabildiğince geliştirsinler.

Birinci olmayı bekliyor muydunuz?
Açıkçası beklemiyordum. Tabii ki her gencin olduğu gibi benim de çocukluk hayalimdi Best Model olmak. Ama kalkıp da böyle büyük bir yarışmanın birincisi olacağım hiç aklımın ucundan geçmezdi. Tabii ki hayallerini kuruyordum. Belirli bir zaman sonra yarışma serüveninde ben birçok teklif almaya başladım. Bu benim birincilik düşüncemi daha da fazla artırdı. Yarışma öncesi defileye çıktım. Bir markanın yüzü oldum. Çekimlere gitmeye başladım. Bu da benim motivasyonumu, hedefimi ve kitlemi daha da fazla artırdı. Böylece yarışma sürecinde bir derece yapacağımı düşünmeye başladım. Ama bu tabii ki birincilik değildi. Sürpriz oldu ama çok da güzel oldu. Bu sene zaten 36. Best Model’in birincisi olmanın benim için gerçekten çok ayrı bir yeri var. Çünkü Erkan Özerman’ın seçmiş olduğu, onun gözünde son Best Modelim.

Çok değerli bir isim olan Erkan Özerman’ı yakın zamanda kaybettik. Kendisi birçok kişinin hayatında büyük bir iz bıraktı. Neler söylemek istersiniz?
Erkan Özerman çok kıymetli, çok değerli bir isim. Yarışma süresi boyunca sağlık problemleriyle uğraştı. Bu sebeple yarışma öncesinde kendisiyle çok fazla oturup muhabbet etme ya da vakit geçirme durumumuz ne yazık ki olmadı. Erkan Özerman bu camiaya çok çok fazla insan kazandırmış birisi. Onun gözü çok farklı görüyor. Menajerlik üzerinde Türkiye'de bence master'ını yapmış ve çok üst seviyede bir insandı. Onun gözünden birinci olmak benim için çok ayrı bir dünya. Neticesinde Erkan Özerman vefatından önce son Best Model olarak beni görmüş oldu. Bu da benim için tabii ki çok ayrı bir önem taşıyor.

Peki okuyucularımıza son olarak söylemek istediğiniz veya eklemek istediğiniz herhangi bir şey var mı?
Tavsiyem eğer kariyer yapmak istiyorlarsa kariyer hedeflerini çok iyi belirlesinler. Ve bu hedef doğrultusunda araştırmalar yapsınlar. Araştırmaların neticesinde de kariyerine daha iyi odaklanmalarını ve kendilerini iyi yönlendirecek rehber ve kılavuz edinmelerini öneriyorum. Her insan bence bir hayal kurmalı. Bu hayalin de neticesinde nasıl ilerleyeceğine yönelik de çalışmalar yapmalı diye düşünüyorum.