Merve İzmir : “Geleceğe Işık Tutan Tasarımlar Ve Üretimler Yapmak Beni Mutlu Ediyor”

Merve İzmir : “Geleceğe Işık Tutan Tasarımlar Ve Üretimler Yapmak Beni Mutlu Ediyor” Merve İzmir : “Geleceğe Işık Tutan Tasarımlar Ve Üretimler Yapmak Beni Mutlu Ediyor”

Ünlü Moda Tasarımcısı Merve İzmir, Stylıng Ve Gardırop Detoksunu Klass’a Anlattı  Hazır giyim ile haute couture’ü birleştirerek moda ve tasarım dünyasında dikkatleri çeken ünlü Moda Tasarımcısı Merve İzmir, alanında fark yaratmaya devam ediyor. Ginna Couture markasıyla kişiye özel satış ve styling çalışmalarıyla önemli bir başarı yakalayan başarılı modacı, yeni ilkbahar/yaz koleksiyonu ile büyük beğeni topluyor. Koleksiyonunun ilham kaynağının ‘ilkbahar çiçekleri’ olduğunu belirten İzmir, çalışmalarında yer verdiği styling ve gardırop detoksu ile de moda dünyasında farkını ortaya koyuyor. Giyim konusunda ünlülerin de tercih ettiği bir isim olan Merve İzmir, en büyük hedefinin yenilikçi ve geleceğe ışık tutan tasarımlar ve üretimler yapmak olduğunu belirtiyor. Ünlü Moda Tasarımcısı Merve İzmir ile ilkbahar/yaz koleksiyonunu, styling ve gardırop detoksunu ve gelecek hedeflerini Klass okurları için konuştuk.  

Merve Hanım, siz hazır giyim ile haute couture’ü birleştirerek moda dünyasında fark yarattınız. Sizin moda dünyasında en önemli özelliğiniz nedir?
Hazır giyim ve couture’i harmanlayarak oluşturduğum markam ‘Ginna Couture’ ile farklı bir vizyon ve ileri görüşlülükle, yeni çağın teknolojilerini ve tasarımını aynı zamanda zanaat unsurlarını bir araya getirdim. Çok küçük yaşlardan beri tekstil ve tasarım sektöründeyim. Çocukluğumdan bu zamana kadar moda benim için bir iş değil bir tutkudur ve onu sıcak tutmak, yenilikleri takip etmek ve yenilikler üretmek beni her daim mutlu ediyor.

Yeni koleksiyonunuzda nelere önem verdiniz?
Yeni koleksiyonum ilkbahar/yaz için hazırladığım ‘triko summer’ rahat kalıplar, cut out desenler, renkler ve geçişler ile tam bir elbiseler, pareolar, takımlar ile rahat ve şıklığı vurguluyor. Günlük hayat ve plaj için eş zamanlı kombinler içeriyor.

Koleksiyonunuzun ilham kaynağı nedir?
Koleksiyonumun ilham kaynağı tabii ki ‘ilkbahar çiçekleri.’ Huzuru ve dinginliği kalıplardaki rahatlığı ve renklerin ahengi de koleksiyonun ana renklerini belirledi.

İlkbahar/yaz sezonunun trendleri ve renkleri nelerdir?
Bu sene hatta geçen sene başından itibaren pek çok ‘fashion week’ ve vitrinlerde gördüğümüz güller, transparan tasarımlar, metalik kumaşlar, payetler trendler arasında. 2024’ün başından bu yana ise pastel tonlar, fiyonklar, puantiyeler ve en çok ses getiren külot şortlar oldu.

Merve Hanım, styling ve gardırop detoksu nedir?
Çalışmaya başlamadan önce üzerinde çalışacağım birkaç ana nokta bulunuyor. Mesela çalıştığım kişinin günlük yaşamında aktif olarak en çok ne ile meşgul olduğu, kendini nasıl ifade ettiği, tarzını, beden proporsiyonunu, saç ve alt tonu üzerine bir inceleme yapıyorum. Daha sonra bu ana başlıklar üzerinden yola çıkarak önce gardırop detoksu ve styling çalışmaları yapıyorum. Ama detoks deyince aklınıza tüm gardırobu çöpe atmak gelmesin. Önce var olan ürünleri neye dönüştüreceğimize ve nasıl ufak dokunuşlarla stil değişikliği yapacağımıza karar verip en son ufak alışverişlerimizi yapıyoruz.

Birçok ünlü isimle de çalışma fırsatı yakaladınız. Bu isimlerden bahseder misiniz?
Ömür Gedik, Nilüfer Batur, Seda Torular, Tuğba Şaşmaz, Ferda Saraçoğlu, Gülnur Tutumoğlu, Serkan Bayram, Gökhan Tatar, Adil Üstündağ, Okan Mermer gibi yerli ve yabancı iş insanları ile çalışıyorum. Ayrıca çok sürpriz yeni bir isimle ve TV projesiyle de çok şaşırtıcı ve heyecan verici güzel çalışmalar gerçekleştiriyorum.

Moda dünyasındaki hedeflerinizi paylaşır mısınız?
Hedefim, yenilikçi ve geleceğe ışık tutan tasarımlar ve üretimler yapmak. Bununla ilgili çalıştığım buluş niteliğinde pek çok tasarım var. Geliştirme ve araştırma sürecinde bu yenilikler ile hayatımızı kolaylaştıracak çözümler üretmek istiyorum.