Merve Ata Arslan : Koyu Renklerin Gücünü Yansıtan Bretz Evini Tasarladı

Merve Ata Arslan :  Koyu Renklerin Gücünü Yansıtan Bretz Evini Tasarladı Merve Ata Arslan : Koyu Renklerin Gücünü Yansıtan Bretz Evini Tasarladı

Türkiye’nin köklü mobilya markası Bretz, kalitesinin yanı sıra dinamik trendleri takip eden anlayışıyla evlere renk ve zarafet katmaya devam ediyor. Bretz’in yeni kuşak temsilcisi Merve Ata Arslan’da bu anlayıştan yola çıkarak koyu renklerin gücünü yansıtan bir ‘Bretz Evi’ tasarladı. Tasarımın hikayesini anlatan Merve Ata Arslan tasarımda sanatın baş köşede olduğunu belirtti.  

Yaptığı projelerle hem Türkiye’de hem de dünyada 53 yıldır adından söz ettiren Bretz mobilya; kalitesinden ve güvenilirliğinden ödün vermeden günden güne dinamik trendleri takip ederek yeni tarzların takipçisi olmaya devam ediyor. Türk mobilya sektörünü dünyada başarıyla temsil eden Bretz markasının Kurucusu Özcan Ata’nın kızı Merve Ata Arslan babasından gelen yaratıcılığı ve uzun yıllar Bretz’de üstlendiği aktif görevlerdeki tecrübesiyle koyu renklerin gücünü yansıtan bir ‘Bretz evi’ tasarladı. Merve Ata Arslan tasarladığı evi anlatırken zarif detaylara yer vermek istediğini belirtirken “Evin stili tamamen yaşayacak kişilerin ruhunu yansıtıyor. Tüm hikaye koyu renklerin ihtişamıyla bir ev tasarlamakla başlıyor. Kendi içinde bir o kadar ağırlığı olan ama aynı zamanda modern bir ev. Amaç ‘cozy’ bir mekanı ağır temalarla süslemek oldu. Simsiyah sabit mobilyalar süpürgelikler ve kapılara eşlik eden rose gold metal detaylar ve pirinçler. Koyu renk terracota duvarlarla dans eden latalı dolaplar. Sanat ise baş köşede. Birbirinden kıymetli tablolar evin hem geleneksel hem de modern havasına eşlik ediyor. Tüm mobilya imalatları, aksesuarlar ve perdeler tabii ki Bretz. Tüm imalatlar özel üretim, profesyonel mimari ekibin yerine özel ölçülendirilmesi ile titizlikle yapıldı. Mekanın karanlık olmaması adına her yerde gizli aydınlatmalar ve sensörlü ledler kullanıldı. Otel konseptli bir dekorasyon tarzı tercih edildiği için az ama öz eşya, net detaylar evde hakim.” dedi.